703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Wrocław

Sprawdź jak dojechać autokarem do Wrocławia i co warto zobaczyć

Wrocław to miasto leżące nad Odrą, na Nizinie Śląskiej. Jest dobrze skomunikowane z innymi miejscowościami w Polsce i w Europie. Przejazdy autokarowe do Wrocławia realizowane są przez większość przewoźników, a ceny są bardzo przystępne. Na przykład ze stolicy dojedziemy do Wrocławia za około 60 zł. Trasa Poznań-Wrocław to wydatek rzędu 25-35 zł, a Szczecin-Wrocław – 60-70 zł. Dłuższe przejazdy będą oczywiście droższe – przykładowo kupując bilet do Wrocławia z Olsztyna musimy liczyć się z wydatkiem na poziomie nieco powyżej powyżej 80 zł.

Główny dworzec autobusowy Wrocław – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec Wrocław dla autobusów znajduje się przy ulicy Suchej, na poziomie –2 centrum handlowo-rozrywkowo-biurowego Wroclavia. Dworzec kolejowy Wrocław Główny jest tuż obok niego. Dworzec Wrocław obsługiwany jest m.in. przez takich przewoźników jak Flixbus, Busfor oraz Sindbad. Linią 106 dostaniemy się do Portu Lotniczego Wrocław – autobus kursuje co 15 minut, a czas podróży, w zależności od natężenia ruchu, wynieść może od 40 do 50 minut. Z Wrocławia dojedziemy do większości miejsc w kraju. Przykładowo trasę Wrocław-Warszawa autokar pokonuje w ciągu około 5 godzin, trasę Wrocław-Gdynia w 9-10 godzin, a trasę Wrocław-Katowice w nieco ponad 2 godziny. Autokarem z Wrocławia dość szybko dostaniemy się też do czeskiej Pragi (podróż potrwa 9-10 godzin) czy do Drezna (nawet w niecałe 4 godziny).

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Kupując bilet autokarowy do Wrocławia powinniśmy przygotować się na wiele atrakcji. Mimo zniszczeń wojennych w mieście tym duża liczba budowli zachowała się albo w stanie oryginalnym, albo też zostały one po wojnie odbudowane. Z pewnością warto obejrzeć Halę Stulecia, Stare Miasto i Panoramę Racławicką, ale także Pałac Królewski, Park Szczytnicki i Stary Cmentarz Żydowski. Przejazd autokarowy do Wrocławia to również niepowtarzalna szansa, by na własne oczy zobaczyć przepiękne kamienice, z których słynie to miasto, m.in. Kamienicę Dwór Polski, Kamienicę Pod Złotym Słońcem oraz Kamienicę Pod Gryfami.

Bilety autokarowe do Wrocławia

Nie trać czasu na szukanie biletów autokarowych do Wrocławia na stronach internetowych przewoźników. Zamiast tego wejdź na witrynę EuroAutokar.pl i skorzystaj z szybkiej wyszukiwarki połączeń. Wybierz ofertę przejazdu w najlepszej cenie i kup bilet autokarowy przez Internet. Korzystając z naszego narzędzia najszybciej dowiesz się o wyjątkowych promocjach, jakie dla swoich klientów przygotowali współpracujący z nami przewoźnicy!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta