Zabrze

Sprawdź jak dojechać do Zabrza i co warto zobaczyć

Zabrze – wspaniałe zabytki i przedwojenne osiedla robotnicze

Zabrze to miasto położone na Górnym Śląsku, nad rzekami Kłodnicą i Bytomką. Liczy ponad 170 tys. mieszkańców. Bilet autokarowy do Zabrza znajdziemy w ofercie wybranych przewoźników krajowych. Z Warszawy do Zabrza dojedziemy w około 7,5 godziny, z Krakowa natomiast w około 1,5 godziny. Dłużej potrwa podróż z Gdańska (około 10 godzin) i z Białegostoku (również około 10 godzin). W zależności od miejsca wyjazdu za bilet autokarowy do Zabrza zapłacimy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Warto jednak obserwować oferty przewoźników, jako że często organizują oni różnego rodzaju promocje. Jeśli trafimy na jedną z nich, nasz przejazd do Zabrza może być jeszcze tańszy.

Główny dworzec autobusowy Zabrze – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Zabrzu mieści się przy ulicy Johanna Goethego i obsługiwany jest m.in. przez takich przewoźników jak FlixBus i Sindbad. Do centrum miasta mamy z dworca niecałe 400 metrów. Podobna odległość dzieli dworzec autobusowy od najbliższej stacji kolejowej. W pobliżu dworca rozlokowane są też przystanki autobusów miejskich. Specjalną linią autobusową AP1 stosunkowo szybko dostaniemy się też do międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach (odległość między Zabrzem a lotniskiem wynosi około 32 kilometry). 

Co warto zobaczyć w Zabrzu?

Zabrze to miasto pełne zabytkowych kamienic i obiektów sakralnych. Swego rodzaju ciekawostką są również wzniesione jeszcze przed I lub II wojną światową robotnicze osiedla mieszkaniowe (np. kolonia robotnicza Borsigwerke w dzielnicy Biskupice, wzniesiona w latach 1863–1871 czy osiedle dla robotników spółki „Preussag” w dzielnicy Zaborze, wzniesione w latach 1926–1927). W Zabrzu warto zobaczyć też m.in. Pałac w Mikulczycach z przełomu XVIII i XIX wieku, Kościół pw. św. Jana Chrzciciela (1853-1858), cmentarz żydowski z XIX wieku i ruiny spichlerza z XVII w. (ul. Trębacka w dzielnicy Biskupice). Na uwagę zasługują również takie obiekty jak Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, założona w 1950 roku Filharmonia Zabrzańska oraz wspaniałe muzea, m.in. Muzeum Górnictwa Węglowego i Muzeum Techniki Wojskowej. 

 

Bilety autokarowe do Zabrza

Chcesz szybko zorientować się, którzy krajowi przewoźnicy mają w swojej ofercie przejazd autokarowy do Zabrza? Nie trać czasu i skorzystaj z dostępnej na stronie euroautokar.pl zaawansowanej wyszukiwarki połączeń autobusowych. Podaj datę i miejsce wyjazdu, a następnie wybierz z listy propozycję przejazdu, która najlepiej spełnia Twoje oczekiwania. Tani bilet autokarowy do Zabrza kupisz online o dowolnej porze i bez wychodzenia z domu. Otrzymasz go na swój telefon komórkowy i na swoją pocztę e-mail, a w dniu wyjazdu okażesz kierowcy. To wystarczy, byś już wkrótce wyruszył na pełną pozytywnych wrażeń wycieczkę do Zabrza!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta