703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Zakopane

Sprawdź jak dojechać autokarem do Zakopanego i co warto zobaczyć

Zakopane to miasto w południowej Polsce i jednocześnie największa miejscowość w bezpośrednim otoczeniu Tatr. Z Zakopanego bez problemu dostaniemy się autokarem do innych miast Polski, a także do wybranych miejsc w Europie. Do zimowej stolicy naszego kraju łatwo też autokarem dojedziemy. Ile kosztuje bilet autobusowy do Zakopanego? Przykładowo: z Warszawy podróż kosztować będzie nas około 80 zł, z Krakowa – około 60 zł, a z Gdańska – około 150 zł.

Główny dworzec autobusowy Zakopane – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Zakopiański Dworzec Autobusowy mieści się przy ulicy Tadeusza Kościuszki 23 i oddalony jest o niecały kilometr od centrum miasta i o niecałe 300 metrów od dworca kolejowego. Nieopodal dworca znajduje się też postój taksówek. Zakopane nie posiada niestety własnego lotniska, natomiast autokarem dostać możemy się do oddalonego o 70 km Portu Lotniczego Poprad-Tatry. Ile trwa podróż z Zakopanego do Poznania i innych polskich miast? Do Poznania dojedziemy autokarem w około 9-10 godzin. Około 9 godzin potrwa przejazd Zakopane-Warszawa, a do Gdańska dostaniemy się w około 15 godzin. Zakopiański Dworzec Autobusowy obsługiwany jest również przez przewoźników międzynarodowych (m.in. Flixbus, Infobus), oferujących przejazdy autokarowe do innych miast Europy.

Co warto zobaczyć w Zakopanem?

Kupując bilet do Zakopanego wiele osób nastawia się przede wszystkim na wędrówki po Tatrach, jednak samo miasto również ma sporo do zaoferowania. Warto odwiedzić chociażby Muzeum Tatrzańskie, Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma”, Miejską Galerię Sztuki czy Muzeum Walki i Męczeństwa. Na Krupówkach koniecznie zajrzeć też trzeba do jednej z wielu restauracji. Polecamy zwłaszcza te, które oferują lokalną kuchnię góralską – kwaśnica nigdzie nie smakuje tak doskonale, jak właśnie w Zakopanem.

Bilety autokarowe do Zakopanego

Na stronie EuroAutokar.pl szybko znajdziesz bilet do Zakopanego w atrakcyjnej cenie. Nasza wyszukiwarka wyświetli Ci listę dostępnych w danym terminie przejazdów autokarowych do Zakopanego od różnych przewoźników, z której z łatwością wybierzesz tę najkorzystniejszą. Zakupiony online bilet będzie bezpieczny – otrzymasz go na swój telefon komórkowy i na swoją skrzynkę e-mail.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta