703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Zamość

Sprawdź jak dojechać autokarem do Zamościa i co warto zobaczyć

Zamość to miasto będące jednym z większych ośrodków edukacyjnych, turystycznych i kulturalnych województwa lubelskiego. Bilet autokarowy do Zamościa nabędziemy bez problemu u większości przewoźników. Podróż na trasie Warszawa-Zamość autokar pokonuje w około 6 godzin, a trasę Kraków-Zamość – w nieco ponad 5 godzin. Nieco więcej czasu zabierze przejazd do Zamościa z bardziej oddalonych miast – np. z Poznania, Gdańska czy Wrocławia. Ile kosztuje bilet do Zamościa? Cena uzależniona jest od miejsca wyjazdu, jednak można przyjąć, że na ogół wyniesie ona 30-60 zł. Jeśli trafimy akurat na promocję, zapłacimy oczywiście mniej. 

Główny dworzec autobusowy Zamość – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Główny dworzec autobusowy w Zamościu znajduje się przy ulicy Hrubieszowskiej 9 i oddalony jest od centrum miasta o nieco ponad 2 kilometry. W pobliżu dworca znajdują się przystanki autobusów miejskich. Do dworca kolejowego (ulica Szczebrzeska 11) dotrzeć możemy busem lub taksówką. W Zamościu nie ma lotniska obsługującego loty pasażerskie, jednak stosunkowo szybko (w około 1,5 godziny) możemy dostać się autobusem do międzynarodowego portu lotniczego w Lublinie i stamtąd wyruszyć w dalszą podróż. 

Co warto zobaczyć w Zamościu?

W Zamościu najwięcej zabytków znajdziemy na Starym Mieście. Zostało ono wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO i charakteryzuje się przepiękną, renesansową zabudową. Na uwagę szczególną zasługują m.in. manierystyczno-barokowy Ratusz (symbol Zamościa) i kamienice z podcieniami przy Rynku Wielkim. Warto zobaczyć także Pałac Zamoyskich (XVI w.) oraz katedrę pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła. Kupując bilet do Zamościa powinniśmy pamiętać, że miasto to jest nastawione na turystów. Poza oglądaniem zabytków warto więc odwiedzić którąś z lokalnych restauracji, skorzystać z jednej z wielu ścieżek rowerowych, a także przejść się do jedynego w województwie lubelskim ogrodu zoologicznego. 

Bilety autokarowe do Zamościa

Chcesz kupić bilet na przejazd autokarowy do Zamościa? By znaleźć go w atrakcyjnej cenie wejdź na EuroAutokar.pl i skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń! To zaawansowane narzędzie przedstawi Ci kilka opcji przejazdu od różnych przewoźników, Ty natomiast wybierzesz tę najlepszą, a za bilet zapłacisz online (otrzymasz go na swoją komórkę i na adres poczty e-mail). Już dziś sprawdź, jakie propozycje przygotowali dla Ciebie przewoźnicy i wybierz się na wspaniałą wycieczkę do Zamościa!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta