703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Zielona Góra

Sprawdź jak dojechać autokarem do Zielonej Góry i co warto zobaczyć

Zielona Góra to największe miasto w województwie lubuskim. Przejazdy autokarowe do Zielonej Góry realizowane są nie tylko z innych miejscowości w Polsce, ale również z wielu miast europejskich. Ze stolicy kraju busy kursują kilka razy dziennie, a podróż trwa około 10 godzin. Trasę Kraków-Zielona Góra autobus pokonuje w nieco ponad 6 godzin, a trasę Wrocław-Zielona Góra w niecałe 3 godziny. Dłużej jechać będziemy natomiast z Gdańska (około 11 godzin) i z Lublina (około 13 godzin). Ile kosztuje bilet do Zielonej Góry? Zależy to oczywiście od odległości, jednak można przyjąć, że jego cena na ogół wyniesie 30-70 zł. 

Główny dworzec autobusowy Zielona Góra – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Zielonej Górze mieści się przy ulicy Dworcowej 27 i oddalony jest od centrum miasta o około 1,5 kilometra. Do centralnego dworca kolejowego przejść możemy na piechotę – to zaledwie 500 metrów od dworca autobusowego. Port lotniczy Zielona Góra-Babimost leży w odległości 34 kilometry od miasta i połączony jest z nim drogą szybkiego ruchu, dzięki czemu na lotnisko dostaniemy się w około 30 minut. Kursują tam specjalnie oznakowane autobusy, które wyruszają z przystanku na dworcu PKS. 

Co warto zobaczyć w Zielonej Górze?

Jeśli kupiliśmy bilet autokarowy do Zielonej Góry z zamiarem zwiedzania zabytków, to z pewnością nie będziemy zawiedzeni. Z powodu niewielkich zniszczeń wojennych w mieście pozostała cała przedwojenna zabudowa. W Zielonej Górze warto zwiedzić m.in. zabytkowe kościoły, takie jak chociażby kościół rzymskokatolicki parafialny pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej czy kościół staroluterański (obecnie ewangelicko-augsburski kościół Jezusowy). Na uwagę zasługują też domy z XVIII i XIX wieku, m.in. przy ulicach Drzewnej, Fabrycznej, Kazimierza Wielkiego czy Kupieckiej. Nie można zapomnieć również o wspaniałym Ratuszu z XV/XVI wieku. A to tylko niewielka część zabytków, jakie oferuje to wyjątkowe miasto. 

Bilety autokarowe do Zielonej Góry

Chcesz kupić tani bilet autokarowy do Zielonej Góry? Nic prostszego! Wejdź na stronę EuroAutokar.pl i sprawdź, jakie możliwości daje nasze zaawansowane narzędzie w postaci wyszukiwarki połączeń autokarowych. Jako pierwszy dowiesz się o promocjach na przejazd do Zielonej Góry, a oferty otrzymasz od co najmniej kilku przewoźników. Wybierz opcję, która najlepiej spełniała będzie Twoje oczekiwania i kup bilet przez Internet – otrzymasz go na swój adres e-mail oraz na swój telefon komórkowy. Wystarczy, że pokażesz go kierowcy przed wejściem do autokaru i możesz ruszać w drogę!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta