703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.
703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Ługa

Sprawdź jak dojechać do Ługi autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Ługa to miasto rosyjskie miasto, położone nad rzeką o tej samej nazwie. Oddalone jest o niecałe 140 kilometrów od Petersburga. Przewozy autokarowe do Ługi oferują wybrani przewoźnicy międzynarodowi. Podróż nie należy do najkrótszych, jednak pozwala podziwiać wspaniałe widoki za oknem i jest wyjątkowo komfortowa. Jak długo jedzie autokar do Ługi? W większości przypadków dostaniemy się tam w około 32 godzin (np. odległość Warszawa-Ługa wynosi 1044 kilometry). Ile kosztuje bilet? Zależy to oczywiście od tego, skąd konkretnie wyjeżdżamy, jednak w uproszczeniu można przyjąć, że na ogół zapłacimy od 350 do 450 zł. Jeśli trafimy na promocję, wówczas przejazd do Ługi może być oczywiście tańszy. 

Główny dworzec autobusowy Ługa – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Łudze mieści się przy ulicy Malaya Inzhenernaya 10. W pobliżu dworca rozlokowane są przystanki autobusów miejskich, a ze złapaniem taksówki również nie będziemy mieć większych problemów. Dworzec kolejowy, do którego możemy dostać się lokalnym transportem, wygląda naprawdę okazale (warto dodać, że stacja kolejowa Ługa 1 znajduje się na linii kolei Warszawsko-Petersburskiej). Ługa to niewielkie miasto (zamieszkuje je niecałe 40 000 osób) i nie posiada własnego lotniska. Najbliższym jest międzynarodowy port lotniczy Petersburg-Pułkowo, położony w odległości 14 km od Petersburga. Na lotnisko możemy dostać się autobusem i pociągiem (z uwagi na sporą odległość taksówka byłaby mało ekonomicznym rozwiązaniem). 

Co warto zobaczyć w Łudze?

Kupując bilet autokarowy do Ługi warto wiedzieć, że słowiańskie osiedle położone nad rzeką Ługą po raz pierwszy pojawiło się już w kronice z roku 947 (prawa miejskie osiedle uzyskało w roku 1777). Miasto zostało odbudowane po II wojnie światowej, a w roku 2008 otrzymało tytuł „miasta-bohatera wojennego” Federacji Rosyjskiej. Przejazd autokarowy do Ługi to doskonała okazja do tego, by odwiedzić Muzeum Historii Lokalnej. Na uwagę zasługują też przepiękny miejski ogród, Kościół św. Mikołaja oraz pomnik związany z walką partyzancką. Urokliwe centrum miasta i spacer brzegiem rzeki Ługi również powinny znaleźć się w planie naszej wycieczki. 

 

Bilety autokarowe do Ługi

Marzysz o podróży do Ługi? Tani przejazd autokarowy do tego miasta znajdziesz na stronie euroautokar.pl. Nasza zaawansowana porównywarka połączeń przedstawi Ci oferty przewoźników, Ty zaś wybierzesz opcję przejazdu, która najlepiej spełniała będzie Twoje oczekiwania. Bilet autokarowy do Ługi kupisz online – bez wychodzenia z domu, bez stania w kolejkach i o dowolnej porze dnia lub nocy. Otrzymasz go w formie elektronicznej na swój telefon komórkowy i na swoją pocztę e-mail. Wystarczy, że w dniu wyjazdu pokażesz bilet kierowcy i możesz ruszać w podróż!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta