Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Ługa

Ługa to miasto rosyjskie miasto, położone nad rzeką o tej samej nazwie. Oddalone jest o niecałe 140 kilometrów od Petersburga. Przewozy autokarowe do Ługi oferują wybrani przewoźnicy międzynarodowi. Podróż nie należy do najkrótszych, jednak pozwala podziwiać wspaniałe widoki za oknem i jest wyjątkowo komfortowa. Jak długo jedzie autokar do Ługi? W większości przypadków dostaniemy się tam w około 32 godzin (np. odległość Warszawa-Ługa wynosi 1044 kilometry). Ile kosztuje bilet? Zależy to oczywiście od tego, skąd konkretnie wyjeżdżamy, jednak w uproszczeniu można przyjąć, że na ogół zapłacimy od 350 do 450 zł. Jeśli trafimy na promocję, wówczas przejazd do Ługi może być oczywiście tańszy.

Główny dworzec autobusowy Ługa – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Łudze mieści się przy ulicy Malaya Inzhenernaya 10. W pobliżu dworca rozlokowane są przystanki autobusów miejskich, a ze złapaniem taksówki również nie będziemy mieć większych problemów. Dworzec kolejowy, do którego możemy dostać się lokalnym transportem, wygląda naprawdę okazale (warto dodać, że stacja kolejowa Ługa 1 znajduje się na linii kolei Warszawsko-Petersburskiej). Ługa to niewielkie miasto (zamieszkuje je niecałe 40 000 osób) i nie posiada własnego lotniska. Najbliższym jest międzynarodowy port lotniczy Petersburg-Pułkowo, położony w odległości 14 km od Petersburga. Na lotnisko możemy dostać się autobusem i pociągiem (z uwagi na sporą odległość taksówka byłaby mało ekonomicznym rozwiązaniem).

Co warto zobaczyć w Łudze?

Kupując bilet autokarowy do Ługi warto wiedzieć, że słowiańskie osiedle położone nad rzeką Ługą po raz pierwszy pojawiło się już w kronice z roku 947 (prawa miejskie osiedle uzyskało w roku 1777). Miasto zostało odbudowane po II wojnie światowej, a w roku 2008 otrzymało tytuł „miasta-bohatera wojennego” Federacji Rosyjskiej. Przejazd autokarowy do Ługi to doskonała okazja do tego, by odwiedzić Muzeum Historii Lokalnej. Na uwagę zasługują też przepiękny miejski ogród, Kościół św. Mikołaja oraz pomnik związany z walką partyzancką. Urokliwe centrum miasta i spacer brzegiem rzeki Ługi również powinny znaleźć się w planie naszej wycieczki.

 

Bilety autokarowe do Ługi

Marzysz o podróży do Ługi? Tani przejazd autokarowy do tego miasta znajdziesz na stronie euroautokar.pl. Nasza zaawansowana porównywarka połączeń przedstawi Ci oferty przewoźników, Ty zaś wybierzesz opcję przejazdu, która najlepiej spełniała będzie Twoje oczekiwania. Bilet autokarowy do Ługi kupisz online – bez wychodzenia z domu, bez stania w kolejkach i o dowolnej porze dnia lub nocy. Otrzymasz go w formie elektronicznej na swój telefon komórkowy i na swoją pocztę e-mail. Wystarczy, że w dniu wyjazdu pokażesz bilet kierowcy i możesz ruszać w podróż!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta