Moskwa

Sprawdź jak dojechać do Moskwy autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Moskwa to stolica Rosji i jednocześnie największe miasto tego kraju oraz największe miasto Europy. Bilet do Moskwy kupić można u wybranych międzynarodowych przewoźników. Podróż nie należy do najkrótszych, jednak firmy autokarowe dbają o to, by była ona maksymalnie komfortowa. Na przykład z Warszawy do Moskwy dojedziemy w 22-23 godziny, a za bilet zapłacimy około 350 zł. Nieco krócej trwał będzie przejazd do Moskwy z miast położonych bliżej naszej wschodniej granicy, a więc na przykład z Białegostoku, Augustowa czy z Suwałk. Wyjeżdżając z nich, mniej zapłacimy również za bilet do Moskwy. Warto obserwować też promocje organizowane przez przewoźników – jeśli trafimy na jedną z nich, przejazd autokarem do Moskwy może okazać się sporo tańszy. 

Główny dworzec autobusowy Moskwa – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Moskwie znajduje się przy ulicy Novoyasenevskiy prospekt 42 i oddalony jest od centrum miasta o około 20 kilometrów. Obsługiwany jest m.in. przez takich przewoźników jak Busfor i Infobus. W pobliżu dworca znajdują się przystanki autobusów miejskich oraz stacja metra. Zarówno metrem, jak i autobusem możemy dostać się do jednego z dziewięciu największych stacji kolejowych w Moskwie. Do międzynarodowego portu lotniczego Moskwa-Szeremietiewo im. A.S. Puszkina, które jest największym lotniskiem nie tylko w Moskwie, ale i w całej Rosji, z centrum najwygodniej dostać się koleją (przejazd trwa około 35 minut). Kursuje tam również autobus (linia 851) jednak z uwagi na korki wybierając ten środek transportu musimy przygotować się na dłuższą podróż – dojazd na lotnisko może potrwać nawet 1,5 godziny. 

Co warto zobaczyć w Moskwie?

Moskwa to jeden z najważniejszych ośrodków kulturowych Rosji. Kupując bilet do Moskwy wiele osób pragnie zobaczyć przede wszystkim Kreml i Plac Czerwony (oba wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO), jednak miasto to ma do zaoferowania o wiele więcej. Na uwagę zasługują chociażby zabytkowy Teatr Bolszoj, Monastyr Doński z 1591 roku, Synagoga Chóralna oraz Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina. W Moskwie warto zobaczyć też największą cerkiew prawosławną na świecie – Sobór Chrystusa Zbawiciela, a także odwiedzić słynną Galerię Trietiakowską (założone w 1856 roku muzeum sztuk plastycznych). Oczywiście przejazd do Moskwy to również okazja do tego, by w jednej z setek restauracji spróbować wspaniałej rosyjskiej kuchni. 

 

Bilety autokarowe do Moskwy

Nie wiesz, którzy międzynarodowi przewoźnicy mają w swojej ofercie przejazdy autokarowe do Moskwy? Nie trać czasu na żmudne poszukiwania. Zamiast tego odwiedź stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń autokarowych. Wpisz miejsce i datę swojego wyjazdu, a otrzymasz listę dostępnych połączeń do Moskwy oferowanych przez różne firmy. Wybierz opcję, która najlepiej spełnia Twoje oczekiwania i kup bilet do Moskwy online, bez wychodzenia z domu. Po opłaceniu otrzymasz go na swój telefon komórkowy i adres e-mail. Wystarczy, że okażesz go kierowcy przed wejściem do pojazdu i możesz ruszać na wspaniałą wycieczkę do stolicy Rosji!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta