Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Ostrow

Ostrow to miasto leżące w zachodniej części Rosji, w obwodzie pskowskim. Przepływa przez nie rzeka Wielikaja. Bilety autokarowe do Ostrowa oferują wybrani międzynarodowi przewoźnicy. Trudno precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie, jak długo jedzie autokar do Ostrowa, bowiem zależy to od liczby przesiadek i od tego, z którego miasta w Polsce wyjeżdżamy. Dla przykładu: z Warszawy bus do Ostrowa dojedzie w około 25-26 godzin, z Krakowa zaś w około 28-29 godzin. Krócej jechać będziemy oczywiście z północy Polski, w szczególności zaś z miast położonych blisko wschodniej granicy. Ile kosztuje bilet do Ostrowa? Tu również wiele zależy od tego, skąd dokładnie wyjeżdżamy, jednak można przyjąć, że na ogół zapłacimy od 300 do 400 zł. Jeśli trafimy na promocję, przejazd do rosyjskiego Ostrowa będzie jeszcze tańszy.

Główny dworzec autobusowy Ostrow – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Stacja autobusowa w Ostrowiu mieści się przy ulicy Prigorodnaja 7. W pobliżu znajdują się przystanki autobusów miejskich. Niestety nie udało nam się znaleźć informacji dotyczącej połączeń kolejowych w Ostrowiu. To niewielkie miasto (około 21 tys. mieszkańców) nie posiada również lotniska. Osoby, które chcą kontynuować swoją podróż drogą lotniczą, będą musiały udać się do portu lotniczego Petersburg-Pułkowo lub skorzystać z lotnisk, które znajdują się w granicach Łotwy bądź Estonii (Ostrow znajduje się stosunkowo blisko granic obu tych państw). By się tam dostać, sugerujemy skorzystanie z połączeń autobusowych.

Co warto zobaczyć w Ostrowiu?

Warto wiedzieć, że rosyjski Ostrow powstał już pod koniec XIII wieku (na początku jako twierdza, którą wzniesiono w celach obronnych granic ziemi pskowskiej). Kupując bilet autokarowy do Ostrowa warto nastawić się na zwiedzanie ciekawych zabytków. W mieście obejrzeć można takie perełki jak sobór Świętej Trójcy z 1790 roku czy cerkiew św. Mikołaja z roku 1542. W Ostrowiu warto zobaczyć też pozostałości murów i wież twierdzy z XV wieku, które znajdują się na wyspie na rzece Wielikaja. Przejazd do Ostrowa to także doskonała okazja do tego, by odwiedzić znajdujące się w mieście muzeum krajoznawcze.

 

Bilety autokarowe do Ostrowa

Zastanawiasz się, którzy międzynarodowi przewoźnicy mają w swojej ofercie przejazd do Ostrowa? Nie trać czasu na żmudne poszukiwania i od razu wejdź na stronę euroautokar.pl, gdzie wszystko mieć będziesz w jednym miejscu. Wpisz termin i miejsce swojego wyjazdu, a następnie wybierz z listy opcję przejazdu, która najbardziej Ci odpowiada. Bilet autokarowy do Ostrowa kupisz wygodnie online, otrzymasz w wersji elektronicznej na swój telefon komórkowy i pocztę e-mail, a w dniu wyjazdu pokażesz go kierowcy. To wystarczy, by ruszyć na wycieczkę do tego wyjątkowo pięknego rosyjskiego miasta!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta