Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Ostrow

Ostrow to miasto leżące w zachodniej części Rosji, w obwodzie pskowskim. Przepływa przez nie rzeka Wielikaja. Bilety autokarowe do Ostrowa oferują wybrani międzynarodowi przewoźnicy. Trudno precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie, jak długo jedzie autokar do Ostrowa, bowiem zależy to od liczby przesiadek i od tego, z którego miasta w Polsce wyjeżdżamy. Dla przykładu: z Warszawy bus do Ostrowa dojedzie w około 25-26 godzin, z Krakowa zaś w około 28-29 godzin. Krócej jechać będziemy oczywiście z północy Polski, w szczególności zaś z miast położonych blisko wschodniej granicy. Ile kosztuje bilet do Ostrowa? Tu również wiele zależy od tego, skąd dokładnie wyjeżdżamy, jednak można przyjąć, że na ogół zapłacimy od 300 do 400 zł. Jeśli trafimy na promocję, przejazd do rosyjskiego Ostrowa będzie jeszcze tańszy.

Główny dworzec autobusowy Ostrow – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Stacja autobusowa w Ostrowiu mieści się przy ulicy Prigorodnaja 7. W pobliżu znajdują się przystanki autobusów miejskich. Niestety nie udało nam się znaleźć informacji dotyczącej połączeń kolejowych w Ostrowiu. To niewielkie miasto (około 21 tys. mieszkańców) nie posiada również lotniska. Osoby, które chcą kontynuować swoją podróż drogą lotniczą, będą musiały udać się do portu lotniczego Petersburg-Pułkowo lub skorzystać z lotnisk, które znajdują się w granicach Łotwy bądź Estonii (Ostrow znajduje się stosunkowo blisko granic obu tych państw). By się tam dostać, sugerujemy skorzystanie z połączeń autobusowych.

Co warto zobaczyć w Ostrowiu?

Warto wiedzieć, że rosyjski Ostrow powstał już pod koniec XIII wieku (na początku jako twierdza, którą wzniesiono w celach obronnych granic ziemi pskowskiej). Kupując bilet autokarowy do Ostrowa warto nastawić się na zwiedzanie ciekawych zabytków. W mieście obejrzeć można takie perełki jak sobór Świętej Trójcy z 1790 roku czy cerkiew św. Mikołaja z roku 1542. W Ostrowiu warto zobaczyć też pozostałości murów i wież twierdzy z XV wieku, które znajdują się na wyspie na rzece Wielikaja. Przejazd do Ostrowa to także doskonała okazja do tego, by odwiedzić znajdujące się w mieście muzeum krajoznawcze.

 

Bilety autokarowe do Ostrowa

Zastanawiasz się, którzy międzynarodowi przewoźnicy mają w swojej ofercie przejazd do Ostrowa? Nie trać czasu na żmudne poszukiwania i od razu wejdź na stronę euroautokar.pl, gdzie wszystko mieć będziesz w jednym miejscu. Wpisz termin i miejsce swojego wyjazdu, a następnie wybierz z listy opcję przejazdu, która najbardziej Ci odpowiada. Bilet autokarowy do Ostrowa kupisz wygodnie online, otrzymasz w wersji elektronicznej na swój telefon komórkowy i pocztę e-mail, a w dniu wyjazdu pokażesz go kierowcy. To wystarczy, by ruszyć na wycieczkę do tego wyjątkowo pięknego rosyjskiego miasta!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta