Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Psków

Psków – jedno z najstarszych miast średniowiecznej Rusi

Psków to rosyjskie miasto, położone nad jeziorem Pejpus. Liczy nieco ponad 210 tys. mieszkańców. Bilet autokarowy do Pskowa mają w swoich ofertach wybrani przewoźnicy międzynarodowi. Taka komfortowa podróż nie należy do najkrótszych, jednak wspaniałe widoki za oknem już same w sobie stanowią początek przygody. Jak długo jedzie autokar do Pskowa? To zależy oczywiście od tego, skąd konkretnie wyjeżdżamy. Za swego rodzaju punkt orientacyjny niech posłuży nam Warszawa, z której do miasta dostaniemy się zwykle w ciągu 27-28 godzin. Cena biletu? Na ogół między 300 a 400 zł, choć w promocji bus do Pskowa może być jeszcze tańszy.

Główny dworzec autobusowy Psków – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Pskowie mieści się przy ulicy Wokzalnaja 21 i oddalony jest od centrum miasta o niecałe 3 kilometry. W pobliżu dworca rozlokowane są przystanki autobusów miejskich. Bardzo blisko, bo niecałe 300 metrów od dworca autobusowego, znajduje się dworzec kolejowy (Psków-1). Położony w odległości 6 km od miasta wojskowo-cywilny port lotniczy Psków obsługuje przede wszystkim kierunki Moskwa i Sankt Petersburg. W tym drugim mieście znajduje się międzynarodowy port lotniczy Petersburg-Pułkowo i to właśnie do niego polecamy się udać, gdy naszą podróż kontynuować zamierzamy w innych kierunkach. Z uwagi na dużą odległość (ponad 300 km) warto skorzystać z połączeń autobusowych lub jechać pociągiem.

Co warto zobaczyć w Pskowie?

Kupując bilet autokarowy do Pskowa warto nastawić się na zwiedzanie. To jedno z najstarszych miast średniowiecznej Rusi, o którym pierwsze wzmianki pojawiły się już w roku 903. Amatorów zabytków z pewnością ucieszy informacja, że w Pskowie zachowana została najstarsza część miasta. Na uwagę zasługują m.in. Krom z obwarowaniami z XIII wieku, Sobór Rożdiestwa Bogorodicy, Sobór Trójcy Świętej (katedra eparchii pskowskiej) i Sobór Spaso-Preobrażeński. Koniecznie trzeba też obejrzeć wspaniałe cerkwie z XIV-XVI wieku, m.in. cerkiew Piotra i Pawła i cerkiew Wasyla z Gorki (wszystkich cerkwi jest w mieście blisko 40!).

Bilety autokarowe do Pskowa

Nie wiesz, którzy z międzynarodowych przewoźników mają w swojej ofercie przejazd autokarowy do Pskowa? Szkoda czasu na wielogodzinne poszukiwania! Wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej zaawansowanej wyszukiwarki połączeń autobusowych. Wybierz najlepszą z opcji i kup bilet do Pskowa przez Internet, bez wychodzenia z domu i bez stania w długich kolejkach. Bilet otrzymasz na swoją pocztę e-mail i na telefon komórkowy. W dniu wyjazdu okażesz go kierowcy i możesz ruszać na wspaniałą wycieczkę do Pskowa!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta