Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Psków

Psków – jedno z najstarszych miast średniowiecznej Rusi

Psków to rosyjskie miasto, położone nad jeziorem Pejpus. Liczy nieco ponad 210 tys. mieszkańców. Bilet autokarowy do Pskowa mają w swoich ofertach wybrani przewoźnicy międzynarodowi. Taka komfortowa podróż nie należy do najkrótszych, jednak wspaniałe widoki za oknem już same w sobie stanowią początek przygody. Jak długo jedzie autokar do Pskowa? To zależy oczywiście od tego, skąd konkretnie wyjeżdżamy. Za swego rodzaju punkt orientacyjny niech posłuży nam Warszawa, z której do miasta dostaniemy się zwykle w ciągu 27-28 godzin. Cena biletu? Na ogół między 300 a 400 zł, choć w promocji bus do Pskowa może być jeszcze tańszy.

Główny dworzec autobusowy Psków – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Pskowie mieści się przy ulicy Wokzalnaja 21 i oddalony jest od centrum miasta o niecałe 3 kilometry. W pobliżu dworca rozlokowane są przystanki autobusów miejskich. Bardzo blisko, bo niecałe 300 metrów od dworca autobusowego, znajduje się dworzec kolejowy (Psków-1). Położony w odległości 6 km od miasta wojskowo-cywilny port lotniczy Psków obsługuje przede wszystkim kierunki Moskwa i Sankt Petersburg. W tym drugim mieście znajduje się międzynarodowy port lotniczy Petersburg-Pułkowo i to właśnie do niego polecamy się udać, gdy naszą podróż kontynuować zamierzamy w innych kierunkach. Z uwagi na dużą odległość (ponad 300 km) warto skorzystać z połączeń autobusowych lub jechać pociągiem.

Co warto zobaczyć w Pskowie?

Kupując bilet autokarowy do Pskowa warto nastawić się na zwiedzanie. To jedno z najstarszych miast średniowiecznej Rusi, o którym pierwsze wzmianki pojawiły się już w roku 903. Amatorów zabytków z pewnością ucieszy informacja, że w Pskowie zachowana została najstarsza część miasta. Na uwagę zasługują m.in. Krom z obwarowaniami z XIII wieku, Sobór Rożdiestwa Bogorodicy, Sobór Trójcy Świętej (katedra eparchii pskowskiej) i Sobór Spaso-Preobrażeński. Koniecznie trzeba też obejrzeć wspaniałe cerkwie z XIV-XVI wieku, m.in. cerkiew Piotra i Pawła i cerkiew Wasyla z Gorki (wszystkich cerkwi jest w mieście blisko 40!).

Bilety autokarowe do Pskowa

Nie wiesz, którzy z międzynarodowych przewoźników mają w swojej ofercie przejazd autokarowy do Pskowa? Szkoda czasu na wielogodzinne poszukiwania! Wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej zaawansowanej wyszukiwarki połączeń autobusowych. Wybierz najlepszą z opcji i kup bilet do Pskowa przez Internet, bez wychodzenia z domu i bez stania w długich kolejkach. Bilet otrzymasz na swoją pocztę e-mail i na telefon komórkowy. W dniu wyjazdu okażesz go kierowcy i możesz ruszać na wspaniałą wycieczkę do Pskowa!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta