Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Sankt Petersburg

Sankt Petersburg to miasto w Rosji, położone w delcie Newy nad Zatoką Fińską. Bilet autokarowy do Sankt Petersburga bez większych problemów nabyć możemy u wybranych przewoźników międzynarodowych. Nie jest to może tak popularny kierunek wycieczek jak Berlin czy Paryż, jednak pod względem odwiedzin przewyższa Moskwę i naprawdę warto się do niego wybrać. Jak długo jedzie autobus do Sankt Petersburga? Uzależnione jest to oczywiście od miejsca wyjazdu. Trasę Warszawa-Sankt Petersburg autokar pokonuje w czasie około 24-26 godzin, a trasę Gdańsk-Sankt Petersburg w czasie około 34 godzin. Skąd taka różnica? Wynika to z liczby przesiadek – różnej w zależności od miasta, z którego wyjeżdżamy. Jeśli chodzi o ceny biletów, na ogół oscylują one wokół 300-500 zł (jeśli trafimy akurat na promocję, za przejazd do Sankt Petersburga zapłacimy mniej).

 

Główny dworzec autobusowy Sankt Petersburg – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Główny dworzec autobusowy w Sankt Petersburgu znajduje się przy ulicy Obvodnogo Kanala 120 i oddalony jest o około 5,5 kilometra od centrum miasta. Obsługiwany jest m.in. przez takich przewoźników jak Infobus, Ecolines i Lux Express. W pobliżu dworca autobusowego znajdują się przystanki autobusów miejskich, a także stacja pociągu podmiejskiego. Międzynarodowy port lotniczy Petersburg-Pułkowo zlokalizowany jest w odległości 14 kilometrów od centrum miasta. Na lotnisko dojechać możemy liniami autobusów miejskich 13 i 39, które kursują średnio co 20 minut. W zależności od natężenia ruchu czas dotarcia do portu lotniczego wyniesie od 15 do 30 minut.

Co warto zobaczyć w Sankt Petersburgu?

Kupując bilet autokarowy do Sankt Petersburga warto zarezerwować sobie czas na zwiedzanie. W mieście warto zobaczyć przede wszystkim położony na brzegu Newy Pałac Zimowy (wybudowany w latach 1754-1762), najstarszą budowlę w mieście – Twierdzę Pietropawłowską z 1703 roku, przepiękny Zamek Michajłowski oraz stalowy Most Bolszeochtinskij. Koniecznie trzeba także obejrzeć wspaniałe zabytkowe świątynie, takie jak chociażby Sobór św. Izaaka (najstarsza prawosławna świątynia w Sankt Petersburgu), Kościół św. Katarzyny (miejsce pochówku króla Stanisława Augusta) czy Wielka Synagoga Chóralna (druga pod względem wielkości synagoga w Europie).

 

Bilety autokarowe do Sankt Petersburga

Nie czekaj w długich kolejkach – bilet autokarowy do Sankt Petersburga kupisz online na stronie euroautokar.pl. Wpisz miejsce i datę wyjazdu, a nasza wyszukiwarka połączeń autokarowych przedstawi Ci listę dostępnych przejazdów do tego miasta od różnych przewoźników. Wybierz opcję dojazdu do Petersburga, która najbardziej będzie Ci odpowiadać, a swój bilet otrzymasz w formie elektronicznej na e-mail oraz na telefon komórkowy. Wystarczy, że przed wejściem do pojazdu okażesz go kierowcy i możesz ruszać w swoją wymarzoną podróż do Sankt Petersburga!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta