703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Bukareszt

Sprawdź jak dojechać do Bukaresztu autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Bukareszt to zarówno stolica, jak i największe miasto Rumunii, położone w jej południowo-wschodniej części. Jest dobrze skomunikowane z pozostałą częścią kraju, a także z wybranymi miastami Europy. Przejazd do Bukaresztu z Polski oferuje wielu międzynarodowych przewoźników, a autokary kursują do tego miasta praktycznie każdego dnia. Jak długo jedzie się do Bukaresztu? Oto kilka przykładów: trasę Warszawa-Bukareszt bus pokonuje w około 31 godzin. Z Wrocławia do Bukaresztu dojedziemy w 29 godzin. Ze Szczecina podróż potrwa około 33 godzin. Ile kosztuje bilet autokarowy do Bukaresztu? Zwykle zapłacimy za niego od 300 do 450 złotych, warto jednak polować na organizowane przez przewoźników promocje – jeśli trafimy na jedną z nich, przejazd do Bukaresztu może nas kosztować mniej. 

Główny dworzec autobusowy Bukareszt – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autokarowy w Bukareszcie nazywa się Militari i mieści się przy ulicy Valea Cascadelor 2. Obsługiwany jest m.in. przez takich międzynarodowych przewoźników jak FlixBus, Infobus oraz Busfor. Dworzec znajduje się w odległości około 8 kilometrów od centrum miasta, a w jego pobliżu zlokalizowane są przystanki autobusów miejskich. Główna stacja kolejowa w mieście (i największy dworzec kolejowy w Rumunii) to Gara de Nord – można dostać się do niej autobusem, metrem lub tramwajem. Międzynarodowy port lotniczy Bukareszt-Otopeni (Aeroportul Internaţional Henri Coandă) położony jest w odległości 16 km od centrum miasta. Na lotnisko można dostać się autobusem linii 783 – podróż taka potrwa około godziny.

Co warto zobaczyć w Bukareszcie?

Stolica Rumunii z pewnością nie cieszy się wśród turystów tak dużą popularnością, jak chociażby Paryż czy Wiedeń, jest jednak miejscem, które naprawdę warto odwiedzić. Kupując bilet do Bukaresztu wiele osób nie ma pojęcia o tym, że w mieście tym znajduje się mnóstwo wspaniałych cerkwii (m.in. wzniesiona w latach 1720-1722 Cerkiew Kretzulescu i wybudowana w roku 1571 Cerkiew Michała Wojewody), kościołów (np. Kościół Włoski z 1930 roku) i synagog (np. najstarsza czynna Synagoga Jeszua Tova). Na uwagę zasługują także piękne pałace, m.in. Pałac Crețulescu i Pałac Sprawiedliwości. W Bukareszcie znajduje się także jeden z największych budynków świata – Pałac Parlamentu, znany dawniej jako Dom Ludowy. Osobom, które w mieście zatrzymają się nieco dłużej, polecamy wybranie się do jednego z kilkunastu przepięknych parków, w szczególności do najbardziej znanego, leżącego nad jeziorem Parku Herăstrău.

 

Bilety autokarowe do Bukaresztu

Chcesz szybko znaleźć tani bilet autokarowy do Bukaresztu? Nic prostszego – po prostu wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń autobusowych. Wystarczy, że podasz miejsce i termin wyjazdu – otrzymasz listę dostępnych opcji przejazdu od kilku różnych przewoźników, z których wybierzesz tę najatrakcyjniejszą. Bilet do Bukaresztu kupisz o każdej porze, zapłacisz za niego online i otrzymasz w wersji elektronicznej (wysłany zostanie on zarówno na Twój telefon komórkowy, jak i na adres e-mail). Nie czekaj – już dziś sprawdź, jakie oferty na przejazd do Bukaresztu przygotowali dla Ciebie międzynarodowi przewoźnicy!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta