703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Costinesti

Sprawdź jak dojechać do Costinesti autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Costinesti – modny kurort nad Morzem Czarnym

Costinesti (rum. Costinești) to gmina i kurort w hrabstwie Constanța w Rumunii. Leży nad brzegiem Morza Czarnego. Bilet autokarowy do Costinesti oferują wybrani przewoźnicy międzynarodowi. Do kurortu dojedziemy z Polski w około 40-45 godzin, w zależności od tego, z której części kraju będziemy wyjeżdżać. Czas podróży rekompensują wspaniałe widoki za oknem oraz komfort, jaki zapewniają firmy przewozowe. Ile kosztuje bilet do Costinesti? Również będzie to uzależnione od miejsca, w którym naszą podróż zaczynamy, zwykle jednak zapłacimy od 400 do 500 zł. Wyjątkiem będzie oczywiście promocja na bilety – jeśli na nią trafimy, przejazd do Costinesti będzie tańszy. 

Główny dworzec autobusowy Costinesti – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Costinesti mieści się przy ulicy Aleea Studențească, w odległości zaledwie 250 metrów od centrum. W kurorcie znajdują się również trzy stacje kolejowe (Costinești, Costinești Tabără i Costinești Tabără hc.) – do każdej z nich dojechać możemy autobusem miejskim, busikiem lub taksówką. Najbliższym lotniskiem jest międzynarodowy port lotniczy Konstanta (Aeroportul Internațional „Mihail Kogălniceanu” Constanța), położony w odległości około 55 km od Costinesti. By dostać się na lotnisko, skorzystać możemy z lokalnych połączeń autobusowych albo taksówki. W tym drugim przypadku dobrze ustalić cenę przejazdu z góry. 

Co warto zobaczyć w Costinesti?

Gmina Costinesti składa się tak naprawdę z dwóch wiosek: Costinești i Schitu. Poza ciepłym Morzem Czarnym znajduje się tam także jezioro śródlądowe. Przy jednej z północnych plaż leży wrak greckiego statku towarowego E Evangelia (pierwotnie brytyjskiego statku chłodniczego Empire Strength ). Został on wyrzucony na brzeg w 1968 roku i dziś jest dość popularny wśród turystów. Kupując bilet autokarowy do Costinesti wiele osób nastawia się przede wszystkim na plażowanie, jednak dla części z nich istotna może okazać się również informacja, że w kurorcie kwitnie życie nocne, skupiające się głównie wokół dyskotek “Ring” i “Tineretului” (w lecie często odbywają się w nich koncerty popularnych rumuńskich zespołów). 

Bilety autokarowe do Costinesti

Chcesz szybko dowiedzieć się, którzy międzynarodowi przewoźnicy mają w swojej ofercie tani przejazd autokarowy do Costinesti? Już dziś wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z możliwości, jakie daje nasza zaawansowana porównywarka połączeń. Wpisz datę i miejsce swojego wyjazdu, a następnie wybierz z listy opcję przejazdu, która najbardziej Ci odpowiada. Bilet na bus do Costinesti kupisz online i otrzymasz w wersji elektronicznej na swój telefon komórkowy i na pocztę e-mail. W dniu wyjazdu pokaż go kierowcy i ruszaj do słonecznego Costinesti!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta