703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Eforie

Sprawdź jak dojechać do Eforie autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Eforie – piękne plaże, ciekawe zabytki i wyjątkowa atmosfera

Eforie to miasto w Rumunii nad Morzem Czarnym. Położone jest w okręgu Konstanca i liczy niecałe 10 tys. mieszkańców. Bilet autokarowy do Eforie znaleźć można w ofercie wybranych międzynarodowych przewoźników, a kierunek jest szczególnie popularny w miesiącach letnich. Jak długo jedzie bus do Eforie? Z większości polskich miast dotrzemy tam w 40-45 godzin (szybciej oczywiście z południa kraju). Ile trzeba zapłacić za bilet do Eforie? Zwykle od 400 do 500 zł, jednak przewoźnicy organizują też atrakcyjne promocje – jeśli trafimy na jedną z nich, nasz przejazd do Eforie może być sporo tańszy. 

Główny dworzec autobusowy Eforie – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Eforie Nord mieści się pod adresem Bulevardul Tudor Vladimirescu (rondo obok hotelu Belona). W mieście znajdują się również dwie stacje kolejowe: Eforie Nord i Eforie Sud, do których możemy dostać się zarówno komunikacją miejską, jak i taksówką. Miasto nie posiada własnego lotniska, znajduje się ono jednak stosunkowo blisko Konstancy (odległość między tymi miejscowościami wynosi około 14 km). Lotnisko międzynarodowe (Aeroportul Internațional „Mihail Kogălniceanu” Constanța) zlokalizowane jest w odległości około 50 km od Eforie i możemy dojechać do niego specjalnym autokarem Direct Airport (podróż trwa około godziny). 

Co warto zobaczyć w Eforie?

Kupując bilet autokarowy do Eforie warto wiedzieć, że miasto to powstało całkiem niedawno, bo w roku 1966. Tak naprawdę połączone zostały dwie miejscowości: Eforie Sud i Eforie Nord. Znane jest przede wszystkim jako kurort morski, z bardzo pięknymi plażami (w szczególności Plaja Eforie Nord i Plaja Eforie Sud. W mieście znajdują się także zabytki, m.in. wspaniała Cerkiew Narodzenia Matki Bożej (Biserica Ortodoxa Nasterea Maicii Domnului) i Kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela (Biserica Nasterea Sf. Ioan Botezatorul). Przejazd do Eforie to również doskonała okazja do tego, by w jednej z wielu zlokalizowanych w tym mieście restauracji spróbować lokalnych przysmaków. 

Bilety autokarowe do Eforie

Chcesz szybko dowiedzieć się, które firmy autokarowe mają w swoich ofertach przejazd do Eforie? Nie trać czasu i wejdź na stronę euroautokar.pl, gdzie wszystkie propozycje będziesz miał w jednym miejscu. Wpisz termin i miejsce wyjazdu, a następnie wybierz z listy opcję przejazdu, która najbardziej Ci pasuje. Tani bilet do Eforie kupisz online – bez wychodzenia z domu i o dowolnej porze. Otrzymasz go na swój telefon komórkowy i na pocztę e-mail, a w dniu wyjazdu okażesz kierowcy. To wszystko, by już wkrótce wyruszyć na wspaniałą wycieczkę do Eforie!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta