703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Konstanca

Sprawdź jak dojechać do Konstancy autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Konstanca to miasto położone nad Morzem Czarnym. To także największy port w Rumunii i znany ośrodek turystyczny. Bilety autokarowe do Konstancy znaleźć można w ofercie wybranych międzynarodowych przewoźników. Jak długo trwa podróż? Jest to oczywiście uzależnione od tego, z jakiego miasta wyjeżdżamy, jednak w przybliżeniu można przyjąć, że przejazd autokarowy do Konstancy potrwa 40-45 godzin. Nie jest to najkrótsza podróż, jednak trzeba pamiętać, że przewoźnicy dbają o komfort pasażerów, a wspaniałe widoki za oknem stanowią dodatkową atrakcję i, zwłaszcza przy pięknej pogodzie, z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci. Ile kosztuje bilet autokarowy do Konstancy? Znów w przybliżeniu można przyjąć, że jego cena oscylować będzie wokół 400-500 zł, jednak co jakiś czas przewoźnicy organizują atrakcyjne promocje i wtedy mamy szansę na tańszy przejazd do Konstancy. 

 

Główny dworzec autobusowy Konstanca – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

 

Dworzec autobusowy w Konstancy mieści się przy ulicy Theodora Burada i oddalony jest od centrum miasta o nieco ponad 2 kilometry. W pobliżu dworca znajdują się przystanki autobusów miejskich i postój taksówek. Dość blisko, bo około 400 metrów, jest również do dworca kolejowego Gara Constanta. Międzynarodowy port lotniczy Konstanta (Aeroportul Internațional „Mihail Kogălniceanu” Constanța) położony jest w odległości 25 kilometrów od centrum miasta. Na lotnisko możemy dostać się autobusem miejskim (podróż potrwa około 50-60 min, w zależności od natężenia ruchu). 

Co warto zobaczyć w Konstancy?

Choć osoby kupujące bilet do Konstancy z reguły nastawione są przede wszystkim na cieszenie się słońcem i plażą (w mieście znajduje się m.in. znane kąpielisko morskie Mamaja z piaszczystą plażą o długości ok. 8 km), myliłby się ten, kto stwierdziłby, że poza tym niczego tam nie ma. W mieście znajdują się m.in. Muzeum Archeologiczne i Muzeum Sztuki, sobór św. Piotra i Pawła, synagoga, a także przepiękny meczet Mahmuda. Uwagę przykuwają również wybrane budynki w stylu secesyjnym oraz budynek Teatru Narodowego. Zawiedzeni nie będą również amatorzy dobrego jedzenia – w mieście, zwłaszcza w sezonie letnim, działają dziesiątki restauracji oferujących zarówno kuchnię lokalną, jak i międzynarodową. 

 

Bilety autokarowe do Konstancy 

Chcesz szybko dowiedzieć się, którzy międzynarodowi przewoźnicy realizują przejazd do Konstancy? Jeśli tak, wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej zaawansowanej wyszukiwarki połączeń autobusowych. Wpisz miejsce i termin wyjazdu, a następnie wybierz z listy opcję podróży, która najbardziej Ci odpowiada. Tani bilet do Konstancy? Jak najbardziej – nasze narzędzie na bieżąco aktualizuje informacje, dlatego korzystając z niego szybko dowiesz się o każdej nowej promocji. Zakupiony bilet otrzymasz na swój e-mail oraz na telefon komórkowy, a w dniu wyjazdu okażesz kierowcy. To wystarczy, by wyruszyć na wspaniałą wycieczkę do Konstancy!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta