Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Konstanca

Konstanca to miasto położone nad Morzem Czarnym. To także największy port w Rumunii i znany ośrodek turystyczny. Bilety autokarowe do Konstancy znaleźć można w ofercie wybranych międzynarodowych przewoźników. Jak długo trwa podróż? Jest to oczywiście uzależnione od tego, z jakiego miasta wyjeżdżamy, jednak w przybliżeniu można przyjąć, że przejazd autokarowy do Konstancy potrwa 40-45 godzin. Nie jest to najkrótsza podróż, jednak trzeba pamiętać, że przewoźnicy dbają o komfort pasażerów, a wspaniałe widoki za oknem stanowią dodatkową atrakcję i, zwłaszcza przy pięknej pogodzie, z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci. Ile kosztuje bilet autokarowy do Konstancy? Znów w przybliżeniu można przyjąć, że jego cena oscylować będzie wokół 400-500 zł, jednak co jakiś czas przewoźnicy organizują atrakcyjne promocje i wtedy mamy szansę na tańszy przejazd do Konstancy.

 

Główny dworzec autobusowy Konstanca – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

 

Dworzec autobusowy w Konstancy mieści się przy ulicy Theodora Burada i oddalony jest od centrum miasta o nieco ponad 2 kilometry. W pobliżu dworca znajdują się przystanki autobusów miejskich i postój taksówek. Dość blisko, bo około 400 metrów, jest również do dworca kolejowego Gara Constanta. Międzynarodowy port lotniczy Konstanta (Aeroportul Internațional „Mihail Kogălniceanu” Constanța) położony jest w odległości 25 kilometrów od centrum miasta. Na lotnisko możemy dostać się autobusem miejskim (podróż potrwa około 50-60 min, w zależności od natężenia ruchu).

Co warto zobaczyć w Konstancy?

Choć osoby kupujące bilet do Konstancy z reguły nastawione są przede wszystkim na cieszenie się słońcem i plażą (w mieście znajduje się m.in. znane kąpielisko morskie Mamaja z piaszczystą plażą o długości ok. 8 km), myliłby się ten, kto stwierdziłby, że poza tym niczego tam nie ma. W mieście znajdują się m.in. Muzeum Archeologiczne i Muzeum Sztuki, sobór św. Piotra i Pawła, synagoga, a także przepiękny meczet Mahmuda. Uwagę przykuwają również wybrane budynki w stylu secesyjnym oraz budynek Teatru Narodowego. Zawiedzeni nie będą również amatorzy dobrego jedzenia – w mieście, zwłaszcza w sezonie letnim, działają dziesiątki restauracji oferujących zarówno kuchnię lokalną, jak i międzynarodową.

 

Bilety autokarowe do Konstancy

Chcesz szybko dowiedzieć się, którzy międzynarodowi przewoźnicy realizują przejazd do Konstancy? Jeśli tak, wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej zaawansowanej wyszukiwarki połączeń autobusowych. Wpisz miejsce i termin wyjazdu, a następnie wybierz z listy opcję podróży, która najbardziej Ci odpowiada. Tani bilet do Konstancy? Jak najbardziej – nasze narzędzie na bieżąco aktualizuje informacje, dlatego korzystając z niego szybko dowiesz się o każdej nowej promocji. Zakupiony bilet otrzymasz na swój e-mail oraz na telefon komórkowy, a w dniu wyjazdu okażesz kierowcy. To wystarczy, by wyruszyć na wspaniałą wycieczkę do Konstancy!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta