Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Sybin

Sybin – pełne uroku miasto w Transylwanii

Sybin (rum. Sibiu) to miasto położone w Siedmiogrodzie, w środkowej Rumunii. Liczy prawie 155 tys. mieszkańców. Bilet autokarowy do Sybinu mają w swojej ofercie wybrane firmy przewozowe (m.in. FlixBus i Infobus). Jak długo trwa podróż? Oto kilka przykładów: trasę Warszawa-Sybin autobus pokonuje w około 30 godzin, trasę Szczecin-Sybin w około 38 godzin, a trasę Kraków-Sybin w około 23 godziny. Ile kosztuje bilet do Sybinu? Cena oscyluje zwykle w granicach 300-450 zł, jeśli jednak trafimy na promocję, przejazd do miasta będzie nas kosztował mniej.

Główny dworzec autobusowy Sybin – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Sybinie mieści się przy ulicy Strada Autogării 1 i oddalony jest o zaledwie 2,5 kilometra od centrum miasta. W pobliżu dworca znajdują się przystanki autobusów miejskich, a także postój taksówek. Centralna stacja kolejowa (Gara Centrală Sibiu) położona jest na Placu 1 Grudnia 1918 (Piața 1 Decembrie 1918) i można dojechać do niej kilkoma autobusami (linie: 5, 13, 19, 22). Międzynarodowy port lotniczy Sybin zlokalizowany jest w odległości 3 kilometry od miasta i obsługuje połączenia sezonowe m.in. do Stuttgartu, Antalyi, Londynu i Mediolanu. Na lotnisko możemy dostać się autobusem miejskim (linie: 11, 112, 116, 117 i 118).

Co warto zobaczyć w Sybinie?

Kupując bilet autokarowy do Sybinu warto wiedzieć, że miasto to założone zostało przez kolonistów saskich już w roku 1190 (na terenie ówczesnego Królestwa Węgier). W Sybinie warto zobaczyć przede wszystkim przepiękny Wielki Rynek, wieżę Turnul Sfatului, a także kościoły (m.in. Biserica Ursulinelor, Biserica din groapa) i Wielką Synagogę (Sinagoga din Sibiu). Koniecznie trzeba też przejść się urokliwą, pełną ciekawych sklepów i przytulnych kawiarni ulicą Strada Nicolae Balcescu, a także odwiedzić muzea: związane z historią Muzeum Brukenthala i związane z kulturą i etnografią Muzeum ASTRA. Przejazd autokarowy do Sybinu to również doskonała okazja do tego, by w jednej z wielu zlokalizowanych w tym mieście restauracji spróbować dań kuchni lokalnej.

Bilety autokarowe do Sybinu

Nie trać czasu na szukanie firm, które mają w swojej ofercie przejazd autokarowy do Sybinu. Zamiast tego skorzystaj z zaawansowanej porównywarki połączeń autobusowych, którą udostępniliśmy na euroautokar.pl. Wpisz datę i miejsce swojego wyjazdu, a następnie wybierz najlepszą z przedstawionych Ci opcji przejazdu. Tani bilet do Sybinu kupisz online i otrzymasz na swoją pocztę e-mail oraz na swój telefon komórkowy. Wystarczy, że w dniu wyjazdu okażesz go kierowcy autokaru i możesz ruszać na wymarzoną wycieczkę do jednego z najpiękniejszych miast Transylwanii!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta