703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Sybin

Sprawdź jak dojechać do Sybinu autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Sybin – pełne uroku miasto w Transylwanii

Sybin (rum. Sibiu) to miasto położone w Siedmiogrodzie, w środkowej Rumunii. Liczy prawie 155 tys. mieszkańców. Bilet autokarowy do Sybinu mają w swojej ofercie wybrane firmy przewozowe (m.in. FlixBus i Infobus). Jak długo trwa podróż? Oto kilka przykładów: trasę Warszawa-Sybin autobus pokonuje w około 30 godzin, trasę Szczecin-Sybin w około 38 godzin, a trasę Kraków-Sybin w około 23 godziny. Ile kosztuje bilet do Sybinu? Cena oscyluje zwykle w granicach 300-450 zł, jeśli jednak trafimy na promocję, przejazd do miasta będzie nas kosztował mniej. 

Główny dworzec autobusowy Sybin – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Sybinie mieści się przy ulicy Strada Autogării 1 i oddalony jest o zaledwie 2,5 kilometra od centrum miasta. W pobliżu dworca znajdują się przystanki autobusów miejskich, a także postój taksówek. Centralna stacja kolejowa (Gara Centrală Sibiu) położona jest na Placu 1 Grudnia 1918 (Piața 1 Decembrie 1918) i można dojechać do niej kilkoma autobusami (linie: 5, 13, 19, 22). Międzynarodowy port lotniczy Sybin zlokalizowany jest w odległości 3 kilometry od miasta i obsługuje połączenia sezonowe m.in. do Stuttgartu, Antalyi, Londynu i Mediolanu. Na lotnisko możemy dostać się autobusem miejskim (linie: 11, 112, 116, 117 i 118).

Co warto zobaczyć w Sybinie?

Kupując bilet autokarowy do Sybinu warto wiedzieć, że miasto to założone zostało przez kolonistów saskich już w roku 1190 (na terenie ówczesnego Królestwa Węgier). W Sybinie warto zobaczyć przede wszystkim przepiękny Wielki Rynek, wieżę Turnul Sfatului, a także kościoły (m.in. Biserica Ursulinelor, Biserica din groapa) i Wielką Synagogę (Sinagoga din Sibiu). Koniecznie trzeba też przejść się urokliwą, pełną ciekawych sklepów i przytulnych kawiarni ulicą Strada Nicolae Balcescu, a także odwiedzić muzea: związane z historią Muzeum Brukenthala i związane z kulturą i etnografią Muzeum ASTRA. Przejazd autokarowy do Sybinu to również doskonała okazja do tego, by w jednej z wielu zlokalizowanych w tym mieście restauracji spróbować dań kuchni lokalnej. 

Bilety autokarowe do Sybinu

Nie trać czasu na szukanie firm, które mają w swojej ofercie przejazd autokarowy do Sybinu. Zamiast tego skorzystaj z zaawansowanej porównywarki połączeń autobusowych, którą udostępniliśmy na euroautokar.pl. Wpisz datę i miejsce swojego wyjazdu, a następnie wybierz najlepszą z przedstawionych Ci opcji przejazdu. Tani bilet do Sybinu kupisz online i otrzymasz na swoją pocztę e-mail oraz na swój telefon komórkowy. Wystarczy, że w dniu wyjazdu okażesz go kierowcy autokaru i możesz ruszać na wymarzoną wycieczkę do jednego z najpiękniejszych miast Transylwanii!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta