703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Belgrad

Sprawdź jak dojechać do Belgradu autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Autokary do Belgradu – co warto zwiedzić w stolicy Serbii?

Wizyta w Serbii nie może obyć się bez odwiedzenia Belgradu. Stolica jest bez wątpienia najbardziej różnorodnym miastem kraju, w którym każdy podróżujący znajdzie coś dla siebie. Do Belgradu z Polski dojedziesz również autokarem. Sprawdź, jak zaplanować podróż i co warto zobaczyć w mieście zabytków i imprez.

Przejazd do Belgradu z Polski

Choć nie należy do najbardziej obleganych miast Europy, Belgrad turystom na naprawdę wiele do zaoferowania. Zapierające dech w piersiach widoki, nietuzinkowe zabytki i imprezowe centrum stwarzają idealne warunki do niezapomnianego urlopu. Trzeba dodać, że stolica Serbii należy do najstarszych miast Europy.

Z Polski do Belgradu tanio dojedziesz autokarem, który zawiezie Cię do samego centrum miasta. Dworzec autobusowy Belgrad Center mieści się w sercu miejscowości, tuż przy stacji kolejowej. Zaledwie 17 km dalej znajduje się port lotniczy – najszybciej dostaniesz się do niego publicznym transportem lub taksówką.

Busy do Belgradu: co warto zwiedzić?

W Belgradzie nie będziesz nudzić się ani chwili. Sprawdź, co koniecznie należy zobaczyć, spędzając urlop w sercu Bałkanów!

  • Kalemegdan – fortyfikacje Belgradu

To najczęściej odwiedzany punkt Belgradu. Kalemegdan to zabudowy pochodzące z XVII wieku, w imponujący sposób okalające miasto. Nieopodal fortyfikacji mieści się ciekawe Muzeum Wojskowości.

  • Muzeum Narodowe w Belgradzie

Jadąc busem do Belgradu, nie zapomnij o zaplanowaniu wycieczki do Muzeum Narodowego. To najlepszy sposób na poszerzenie wiedzy na temat historii Serbii.

  • Ulica Knez Mihaila

Handlowe centrum Belgradu znajduje się na uliczce, której zabudowania zostały stworzone u schyłku XIX wieku. To najlepsze miejsce na zakup pamiątek czy zakosztowanie bałkańskiej kuchni.

Bilety autokarowe do Belgradu – gdzie kupić?

Belgrad nie należy do drogich miast, dlatego jest idealną propozycją dla osób, które chcą spędzić ciekawy urlop niedużym kosztem. Aby zaoszczędzić na transporcie, odwiedź Belgrad autokarem – sprawdź dostępne bilety na stronie www.euroautokar.pl.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta