703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.
703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Nisz

Sprawdź jak dojechać do Nisz autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Autokary do Niszu. Wycieczka dla odważnych

Serbski Nisz dla większości osób stanowi jedynie punkt na drodze do Macedonii Północnej lub Grecji. Tymczasem, zbaczając na chwilę z trasy, można spodziewać się naprawdę sporego zaskoczenia – niepozorny Nisz to miejsce, które naprawdę warto zobaczyć. Miasto słynie przede wszystkim z budzącej grozę Wieży Czaszek. Dowiedz się, jak zaplanować podróż autokarem do Niszu.

Nisz to stare miasto, które spodoba się bez wątpienia wszystkim pasjonatom historii. Jednocześnie, nie jest to miejsce tłumnie okupowane przez turystów, dlatego jego zwiedzanie jest naprawdę komfortowe. Po aktywnym dniu, w Niszu można zrelaksować się kosztując serbskich przysmaków w dobrych restauracjach lub potańczyć w klubie.

Busy do Niszu – jak wygląda podróż?

Coraz więcej osób decyduje się na przejazd autokarowy do Niszu – to tańsza alternatywa dla lotów samolotowych i wypraw prywatnym transportem. Do dworca autobusowego Nisz Bus Station dostaniesz się z wielu polskich, większych miejscowości. Przystanek mieści się przy Bulwarze 12. Zaledwie kilka kroków dalej znajduje się stacja kolejowa. Nisz posiada również niewielki port lotniczy przy ul. Vazduhoplovaca 24.

Wyprawa autobusem do Niszu – najciekawsze miejsca

Wakacje w Niszu z pewnością zapamiętasz na długo – nie brak tu pięknych widoków i ciekawych zabytków. Oto te, które szczególnie warto zobaczyć.

  • Wieża Czaszek w Niszu

Wieża, w której znajduje się obecnie 58 czaszek serbskich rebeliantów walczących przeciw Imperium Osmańskiemu to najsłynniejszy zabytek Niszu. Jego historia jest nieco przerażająca – wieżę z głów poległych kazał wbudować ku przestrodze Hurszid pasza, dowódca armii osmańskiej.

  • Zabytkowa Twierdza

XVIII wieczna twierdza została stworzona jeszcze za czasów rządów Tureckich. Budowla swoim stylem wyraźnie odróżnia się od otaczających ją obiektów.

Tanie bilety autokarowe do Niszu

Jeśli masz ochotę zobaczyć Nisz, zaoszczędź na biletach i zamów je na stronie www.euroautokar.pl. Gwarantujemy, że wakacje w Niszu będą niezapomniane!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta