Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Nisz

Autokary do Niszu. Wycieczka dla odważnych

Serbski Nisz dla większości osób stanowi jedynie punkt na drodze do Macedonii Północnej lub Grecji. Tymczasem, zbaczając na chwilę z trasy, można spodziewać się naprawdę sporego zaskoczenia – niepozorny Nisz to miejsce, które naprawdę warto zobaczyć. Miasto słynie przede wszystkim z budzącej grozę Wieży Czaszek. Dowiedz się, jak zaplanować podróż autokarem do Niszu.

Nisz to stare miasto, które spodoba się bez wątpienia wszystkim pasjonatom historii. Jednocześnie, nie jest to miejsce tłumnie okupowane przez turystów, dlatego jego zwiedzanie jest naprawdę komfortowe. Po aktywnym dniu, w Niszu można zrelaksować się kosztując serbskich przysmaków w dobrych restauracjach lub potańczyć w klubie.

Busy do Niszu – jak wygląda podróż?

Coraz więcej osób decyduje się na przejazd autokarowy do Niszu – to tańsza alternatywa dla lotów samolotowych i wypraw prywatnym transportem. Do dworca autobusowego Nisz Bus Station dostaniesz się z wielu polskich, większych miejscowości. Przystanek mieści się przy Bulwarze 12. Zaledwie kilka kroków dalej znajduje się stacja kolejowa. Nisz posiada również niewielki port lotniczy przy ul. Vazduhoplovaca 24.

Wyprawa autobusem do Niszu – najciekawsze miejsca

Wakacje w Niszu z pewnością zapamiętasz na długo – nie brak tu pięknych widoków i ciekawych zabytków. Oto te, które szczególnie warto zobaczyć.

  • Wieża Czaszek w Niszu

Wieża, w której znajduje się obecnie 58 czaszek serbskich rebeliantów walczących przeciw Imperium Osmańskiemu to najsłynniejszy zabytek Niszu. Jego historia jest nieco przerażająca – wieżę z głów poległych kazał wbudować ku przestrodze Hurszid pasza, dowódca armii osmańskiej.

  • Zabytkowa Twierdza

XVIII wieczna twierdza została stworzona jeszcze za czasów rządów Tureckich. Budowla swoim stylem wyraźnie odróżnia się od otaczających ją obiektów.

Tanie bilety autokarowe do Niszu

Jeśli masz ochotę zobaczyć Nisz, zaoszczędź na biletach i zamów je na stronie www.euroautokar.pl. Gwarantujemy, że wakacje w Niszu będą niezapomniane!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta