Subotica

Sprawdź jak dojechać do Suboticy autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Busy Do Suboticy. Austro-węgierski klimat w Serbii

Subotica z całą pewnością wyróżnia się na tle innych serbskich miast, głównie dzięki bliskości Węgier. Doskonale widać to chociażby po secesyjnej architekturze miasteczka. Wizyta w Subotice będzie ciekawą odmianą dla osób zwiedzających Bałkany. To wyjątkowe miejsce możesz odwiedzić również autokarem.

Subotica to małe miasto położono blisko granicy z Węgrami. Obce wpływy na przestrzeni lat zostawiły swój ślad na Subotice – najlepszym tego przykładem jest nietypowa jak na Bałkany architektura. W mieście roi się od secesyjnych kamieniczek i świątyń.

Przewozy autokarowe do Subotici

Do Suboticy najprościej dostać się wjeżdżając od strony węgierskiej – przejście graniczne Tompa jest z reguły mało uczęszczane. Autokary z Polski do Suboticy dowiozą Cię do dworca autobusowego Subotica Autobuska przy ul Somborski put 79. Wystarczy 15-20 minut spaceru, by dostać się na stację kolejową Železnička Stanica Vasútállomás. 19 km od dworca autobusowego znajduje się port lotniczy.

Autokary do Subotici. Najlepsze atrakcje

Większość najważniejszych atrakcji Suboticy mieści się w ścisłym centrum, co znacznie ułatwia zwiedzanie miasta. Oto punkty, których nie możesz pominąć zwiedzając piękną Suboticę.

  • Ratusz w Suboticy

Po dojechaniu busem do Suboticy, koniecznie zobacz tamtejszy ratusz. Budynek ma piękną, strzelistą budowę, a jego wysoka wieża góruje nad całą starówką. Ciekawostką jest, że w Ratuszu znajduje się restauracja McDonald’s.

  • Deptak Korzo

Na pięknym deptaku Korzo kupisz pamiątki i nie tylko. Znajduje się tu spory dom handlowy, a także kilka restauracji.

  • Synagoga

Ogromna synagoga z początków XX wieku przyciąga wielu turystów. Budynek zachował się w niemal nienaruszonym stanie.

Gdzie kupić bilety autokarowe do Suboticy?

Jeśli szukasz transportu do Suboticy, sprawdź stronę www.euroautokar.pl i zamów bilety w najlepszej cenie. Wybierz interesujący Cię termin i zaplanuj niezapomnianą podróż. To nietypowe jak na Bałkany miasteczko wywrze na Tobie spore wrażenie!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta