Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Subotica

Busy Do Suboticy. Austro-węgierski klimat w Serbii

Subotica z całą pewnością wyróżnia się na tle innych serbskich miast, głównie dzięki bliskości Węgier. Doskonale widać to chociażby po secesyjnej architekturze miasteczka. Wizyta w Subotice będzie ciekawą odmianą dla osób zwiedzających Bałkany. To wyjątkowe miejsce możesz odwiedzić również autokarem.

Subotica to małe miasto położono blisko granicy z Węgrami. Obce wpływy na przestrzeni lat zostawiły swój ślad na Subotice – najlepszym tego przykładem jest nietypowa jak na Bałkany architektura. W mieście roi się od secesyjnych kamieniczek i świątyń.

Przewozy autokarowe do Subotici

Do Suboticy najprościej dostać się wjeżdżając od strony węgierskiej – przejście graniczne Tompa jest z reguły mało uczęszczane. Autokary z Polski do Suboticy dowiozą Cię do dworca autobusowego Subotica Autobuska przy ul Somborski put 79. Wystarczy 15-20 minut spaceru, by dostać się na stację kolejową Železnička Stanica Vasútállomás. 19 km od dworca autobusowego znajduje się port lotniczy.

Autokary do Subotici. Najlepsze atrakcje

Większość najważniejszych atrakcji Suboticy mieści się w ścisłym centrum, co znacznie ułatwia zwiedzanie miasta. Oto punkty, których nie możesz pominąć zwiedzając piękną Suboticę.

  • Ratusz w Suboticy

Po dojechaniu busem do Suboticy, koniecznie zobacz tamtejszy ratusz. Budynek ma piękną, strzelistą budowę, a jego wysoka wieża góruje nad całą starówką. Ciekawostką jest, że w Ratuszu znajduje się restauracja McDonald’s.

  • Deptak Korzo

Na pięknym deptaku Korzo kupisz pamiątki i nie tylko. Znajduje się tu spory dom handlowy, a także kilka restauracji.

  • Synagoga

Ogromna synagoga z początków XX wieku przyciąga wielu turystów. Budynek zachował się w niemal nienaruszonym stanie.

Gdzie kupić bilety autokarowe do Suboticy?

Jeśli szukasz transportu do Suboticy, sprawdź stronę www.euroautokar.pl i zamów bilety w najlepszej cenie. Wybierz interesujący Cię termin i zaplanuj niezapomnianą podróż. To nietypowe jak na Bałkany miasteczko wywrze na Tobie spore wrażenie!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta