Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Bańska Bystrzyca

Autokary do Bańskiej Bystrzycy – rezerwatu zabytków

Czy wiesz, że Bańska Bystrzyca to pierwsze miasto na terenie Słowacji, które uznano za miejski rezerwat zabytków? Jak nietrudno się domyślić, miano to Bańska Bystrzyca zyskała dzięki ogromnej ilości dóbr kulturalno-historycznych. Dowiedz się, jakie skarby skrywa to wyjątkowe miasteczko i jak dojechać do niego autokarem.

Bańska Bystrzyca to miejsce, w którym można poczuć ducha minionych wieków. To jedno z najcenniejszych dóbr kulturalnych Słowacji; w mieście znajduje się około 500 km oznakowanych szlaków turystycznych, prowadzących do rozmaitych zabytków. Dzięki temu, że Bańska bystrzyca znajduje się blisko polskiej granicy (ok. 140 km od Zakopanego), cieszy się popularnością wśród turystów z Polski, którzy coraz częściej decydują się na odwiedzenie jej autokarem.

Przewozy autokarowe do Bańskiej Bystrzycy

Wyruszając z południa Polski, podróż do Bańskiej Bystrzycy autokarem będzie trwała około 2-3 godziny. Dworzec autobusowy Bańska Bystrzyca znajduje się w środku miasta, tuż obok centrum handlowego przy ul. Augusta 37. Zaraz obok znajduje się również stacja kolejowa, z której dostaniesz się do innych części Słowacji. Najbliższy port lotniczy – Čerín – Čačín – znajduje się 17 km dalej.

Wycieczka busem do Bańskiej Bystrzycy

W Bańskiej Bystrzycy nie można się nudzić. Oto 3 z najpopularniejszych punktów turystycznych miasta!

  • Plac Narodowego Powstania Słowackiego

Plac w samym sercu miasta to największe skupisko zabytków w postaci przepięknych, kolorowych kamienic. To także świetne miejsce na obiad i kawę. Polecamy odwiedzić plac SNP wieczorem; po zmroku prezentuje się bardzo romantycznie.

  • Wieża Zegarowa w Bańskiej Bystrzycy

34-metrowa, lekko krzywa wieża pochodzi z XVI wieku i wiąże się z wyjątkową legendą. Mawia się, że została przekrzywiona przez przelatujące nad nią anioły. Ze szczytu rozciąga się wspaniały widok na całe centrum miasta.

  • Fontanna z pomiarem wody z XIX wieku

Ozdobiona kolorowymi światłami fontanna to miejsce doskonałe do wykonania pamiątkowych fotografii. Obiekt jest dziełem mistrza kamieniarskiego, o czym świadczy ogromna dbałość o szczegóły.

Bilety autokarowe do Bańskiej Bystrzycy

Na stronie internetowej www.euroautokar.pl znajdziesz wiele połączeń do Bańskiej Bystrzycy z Polski w najlepszych cenach. Odwiedź miasto pełne sekretów bez przepłacania za podróż!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta