703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.
703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Bańska Bystrzyca

Sprawdź jak dojechać do Bańskiej Bystrzycy autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Autokary do Bańskiej Bystrzycy – rezerwatu zabytków

Czy wiesz, że Bańska Bystrzyca to pierwsze miasto na terenie Słowacji, które uznano za miejski rezerwat zabytków? Jak nietrudno się domyślić, miano to Bańska Bystrzyca zyskała dzięki ogromnej ilości dóbr kulturalno-historycznych. Dowiedz się, jakie skarby skrywa to wyjątkowe miasteczko i jak dojechać do niego autokarem.

Bańska Bystrzyca to miejsce, w którym można poczuć ducha minionych wieków. To jedno z najcenniejszych dóbr kulturalnych Słowacji; w mieście znajduje się około 500 km oznakowanych szlaków turystycznych, prowadzących do rozmaitych zabytków. Dzięki temu, że Bańska bystrzyca znajduje się blisko polskiej granicy (ok. 140 km od Zakopanego), cieszy się popularnością wśród turystów z Polski, którzy coraz częściej decydują się na odwiedzenie jej autokarem.

Przewozy autokarowe do Bańskiej Bystrzycy

Wyruszając z południa Polski, podróż do Bańskiej Bystrzycy autokarem będzie trwała około 2-3 godziny. Dworzec autobusowy Bańska Bystrzyca znajduje się w środku miasta, tuż obok centrum handlowego przy ul. Augusta 37. Zaraz obok znajduje się również stacja kolejowa, z której dostaniesz się do innych części Słowacji. Najbliższy port lotniczy – Čerín – Čačín – znajduje się 17 km dalej.

Wycieczka busem do Bańskiej Bystrzycy

W Bańskiej Bystrzycy nie można się nudzić. Oto 3 z najpopularniejszych punktów turystycznych miasta!

  • Plac Narodowego Powstania Słowackiego

Plac w samym sercu miasta to największe skupisko zabytków w postaci przepięknych, kolorowych kamienic. To także świetne miejsce na obiad i kawę. Polecamy odwiedzić plac SNP wieczorem; po zmroku prezentuje się bardzo romantycznie.

  • Wieża Zegarowa w Bańskiej Bystrzycy

34-metrowa, lekko krzywa wieża pochodzi z XVI wieku i wiąże się z wyjątkową legendą. Mawia się, że została przekrzywiona przez przelatujące nad nią anioły. Ze szczytu rozciąga się wspaniały widok na całe centrum miasta.

  • Fontanna z pomiarem wody z XIX wieku

Ozdobiona kolorowymi światłami fontanna to miejsce doskonałe do wykonania pamiątkowych fotografii. Obiekt jest dziełem mistrza kamieniarskiego, o czym świadczy ogromna dbałość o szczegóły.

Bilety autokarowe do Bańskiej Bystrzycy

Na stronie internetowej www.euroautokar.pl znajdziesz wiele połączeń do Bańskiej Bystrzycy z Polski w najlepszych cenach. Odwiedź miasto pełne sekretów bez przepłacania za podróż!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta