Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Bratysława

Przejazd do Kranj z Polski – wybierz autokar

Zaledwie kilka kilometrów od gwarnej Lublany znajduje się Kranj – piękne miasteczko umiejscowione w Alpach Julijskich i Savińskich. W poszukiwaniu miejsca na spokojne przechadzki i delektowanie się naturą, warto wybrać się właśnie tutaj. Z Polski do Kranj dojedziesz autokarem – radzimy, jak zaplanować idealną wycieczkę.

Kranj – piękne górskie miasteczko

Kranj to trzecie co do wielkości miasto w Słowenii. Znane jest przede wszystkim z bliskiej obecności pięknych górskich szczytów Alp Julijskich i Savińskich, co czyni je popularnym ośrodkiem sportowym. W sezonie narciarskim na tamtejszych stokach panują bardzo korzystne warunki co sprawia, że właśnie zimą Kranj przyciąga najwięcej turystów.

Do miasta jak z bajki warto wybrać się również w sezonie wakacyjnym. Aby nieco zaoszczędzić, warto rozważyć podróż autokarem – korzystniejszą alternatywę dla samolotu czy transportu prywatnego.

Przewozy autokarowe do Kranj. Jak dojechać?

Autokary do Kranj z Polski dowożą podróżnych do dworca znajdującego się blisko centrum miasta. Dworzec autobusowy Kranj mieści się zaraz obok stacji kolejowej, co ułatwia dalsze podróżowanie po Słowenii. Najbliższe lotnisko znajduje się w Lublanie, zaledwie 8 km dalej.

Busem do Kranj: co zwiedzić?

Malownicze stoki to nie jedyna atrakcja Kranj. Jakie inne atrakcje skrywa to wyjątkowe miasto?

  • Zabytkowa starówka Kranj

Kranj to miasto, w którego centrum nie spotkasz tłumów. To znacznie ułatwia podziwianie zabytkowej zabudowy starego miasta. W kolorowych kamienicach spotkasz świetne puby, restauracje i sklepy z suwenirami.

  • Punkt widokowy przy Ljubljanska cesta

Przy ul. Ljubljanska cesta znajdziesz punkt widokowy górujący nad całym miastem. Widok stąd jest naprawdę wspaniały – za panoramą miasta doskonale widać górskie wzgórza.

  • Tunele z czasów II wojny światowej

Pod miastem biegnie sieć tuneli, która była wykorzystywana przez żołnierzy w trakcie II wojny światowej. Dziś organizowane są tam grupowe wycieczki.

 

Gdzie kupić bilety autokarowe do Kranj?

 

Zainteresowany zwiedzeniem Kranj? Kup bilety na stronie www.euroautokar.pl – szybko, tanio i wygodnie. Potem nie pozostaje już nic innego, jak zacząć przygotowania do wycieczki.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta