703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Bratysława

Sprawdź jak dojechać do Bratysławy autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Będąc na Słowacji, absolutnie nie możesz przeoczyć malowniczej stolicy kraju. Autokarem dotrzesz do dworca autobusowego Bratysława AS Mlynské Nivy lub dworca Bottova. Stąd publicznym transportem lub taksówką w zaledwie 14 minut dotrzesz do portu lotniczego. Kilka minut od dworców autobusowych znajduje się również główna stacja kolejowa.

Jeśli jednak planujesz zagościć w Bratysławie trochę dłużej, koniecznie odwiedź jej największe atrakcje. To miasto to idealny cel podróży autokarem na weekend!

  • Przejazd do Bratysławy – stare miasto

Udając się autokarem do Bratysławy, zacznij od zwiedzania starego miasta. Niska, urokliwa zabudowa, wąskie uliczki, mnóstwo śladów minionych czasów… wszystko to sprawia, że Bratysława idealnie nadaje się na cel krótkiej wycieczki. W centrum spotkasz wiele pomników osób, które w historii Słowacji odegrały dużą rolę.

  • Zamek Hrad – autokarem do Bratysławy

Nad miastem dumnie góruje imponujący Zamek Hrad, znajdujący się tuż nad Dunajem. W środku można zwiedzić salę koronacyjną oraz muzeum muzyki. Zamek Hrad to także znakomity punkt widokowy, idealny do robienia pamiątkowych zdjęć.

  • Bus do Bratysławy – piękne kościoły

Katedra św. Marcina czy kościół św. Elżbiety to tylko niektóre z bratysławskich świątyń, które warto zobaczyć. Kościoły zachwycają swoją architekturą – zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. W środku można podziwiać zabytkowe, imponujące dzieła sztuki sakralnej.

  • Autokar do Bratysławy – zwiedź zamek Devin

Ruiny zamku Devin pobudzą wyobraźnię pasjonatów historię. Zamek swoją historią sięga czasów średniowiecza. Od centrum miasta dzieli go około 8 kilometrów – w sam raz na dłuższy spacer.

Tanie bilety autokarowe do Bratysławy

Jeśli szukasz miejsca na weekendową wycieczkę, Bratysława sprawdzi się doskonale. Tym bardziej, że bilety autokarowe w świetnych cenach kupisz wygodnie w serwisie www.euroautokar.pl. Już dziś zaplanuj swój wyjazd autokarem do Bratysławy i przygotuj się na dawkę niezapomnianych przeżyć.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta