Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Dolny Kubin

Dolny Kubin to wyjątkowo malownicze słowackie miasteczko, położone w rejonie Orawa. Przez sam jego środek przepływa rzeka o tej samej nazwie, dzieląc miasto na dwie części. W Dolnym Kubinie zakochają się osoby, które uwielbiają historię – każdy zakątek tego miasteczka jest nią wręcz przesycony. Radzimy, jak dojechać do Dolnego Kubinu autokarem i jak zaplanować niezapomnianą wycieczkę.

Dolny Kubin to miasto, którego początki sięgają XIII wieku, jednak pierwsze ślady osadnictwa na tych terenach pochodzą z czasów prehistorycznych. Dziś to średniej wielkości miasteczko znane jest przede wszystkim z wielkiej wartości historyczno-kulturalnej. W Dolnym Kubinie znajduje się mnóstwo zabytków, zwłaszcza w stylach renesansowym i barokowym.

Busy do Dolnego Kubinu

Planujesz podróż autokarem do Dolnego Kubinu? To świetny pomysł – nawet, jeśli na wycieczkę masz zaledwie weekend. Połączenia autokarowe do Dolnego Kubinu docierają do dworców w dzielnicach Nemocnica oraz Brezovec, dość blisko starówki. Ponadto, przy ul. Bystereckiej znajduje się stacja kolejowa.

Wycieczka autokarem do Dolnego Kubinu – co zwiedzić?

Stare miasto Dolny Kubin ma sporo do zaoferowania każdemu turyście. Które z atrakcji szczególnie warto zobaczyć podczas wycieczki?

  • Most Kolumnadowy w Dolnym Kubinie

To miejsce, które przyciąga najwięcej osób – pełni rolę scenerii pięknych zdjęć. Most Kolumnadowy łączy dzielnicę Bysterec ze Starym Miastem.

  • Muzeum P. O. Hviezdoslava

Muzeum poświęcone słynnemu słowackiemu pisarzowi przybliży zwiedzającym jego talent i życie codzienne. To także tutaj przechowywane są jego najcenniejsze dzieła.

  • Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej

To najstarsza budowla w całym mieście – jej powstanie datuje się na wiek XIV. W okolicach kościoła znajdziesz sporo starych, renesansowych kamieniczek

Przejazd do Dolnego Kubinu z Polski

Poszukujesz biletów autokarowych do Dolnego Kubinu? Sprawdź stronę www.euroautokar.pl i znajdź przejazd w dogodnym dla Ciebie terminie. Wystarczy kilka kliknięć, by zorganizować wygodną podróż w rozsądnej cenie!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta