703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Dolny Kubin

Sprawdź jak dojechać do Dolny Kubin autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Dolny Kubin to wyjątkowo malownicze słowackie miasteczko, położone w rejonie Orawa. Przez sam jego środek przepływa rzeka o tej samej nazwie, dzieląc miasto na dwie części. W Dolnym Kubinie zakochają się osoby, które uwielbiają historię – każdy zakątek tego miasteczka jest nią wręcz przesycony. Radzimy, jak dojechać do Dolnego Kubinu autokarem i jak zaplanować niezapomnianą wycieczkę.

Dolny Kubin to miasto, którego początki sięgają XIII wieku, jednak pierwsze ślady osadnictwa na tych terenach pochodzą z czasów prehistorycznych. Dziś to średniej wielkości miasteczko znane jest przede wszystkim z wielkiej wartości historyczno-kulturalnej. W Dolnym Kubinie znajduje się mnóstwo zabytków, zwłaszcza w stylach renesansowym i barokowym.

Busy do Dolnego Kubinu

Planujesz podróż autokarem do Dolnego Kubinu? To świetny pomysł – nawet, jeśli na wycieczkę masz zaledwie weekend. Połączenia autokarowe do Dolnego Kubinu docierają do dworców w dzielnicach Nemocnica oraz Brezovec, dość blisko starówki. Ponadto, przy ul. Bystereckiej znajduje się stacja kolejowa.

Wycieczka autokarem do Dolnego Kubinu – co zwiedzić?

Stare miasto Dolny Kubin ma sporo do zaoferowania każdemu turyście. Które z atrakcji szczególnie warto zobaczyć podczas wycieczki?

  • Most Kolumnadowy w Dolnym Kubinie

To miejsce, które przyciąga najwięcej osób – pełni rolę scenerii pięknych zdjęć. Most Kolumnadowy łączy dzielnicę Bysterec ze Starym Miastem.

  • Muzeum P. O. Hviezdoslava

Muzeum poświęcone słynnemu słowackiemu pisarzowi przybliży zwiedzającym jego talent i życie codzienne. To także tutaj przechowywane są jego najcenniejsze dzieła.

  • Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej

To najstarsza budowla w całym mieście – jej powstanie datuje się na wiek XIV. W okolicach kościoła znajdziesz sporo starych, renesansowych kamieniczek

Przejazd do Dolnego Kubinu z Polski

Poszukujesz biletów autokarowych do Dolnego Kubinu? Sprawdź stronę www.euroautokar.pl i znajdź przejazd w dogodnym dla Ciebie terminie. Wystarczy kilka kliknięć, by zorganizować wygodną podróż w rozsądnej cenie!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta