703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Jasna Chopok

Sprawdź jak dojechać do Jasna Chopok autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Przewozy autokarowe do Jasnej – trasa, atrakcje, bilety

Jasna Chopok znana jest przede wszystkim z największego ośrodka narciarskiego na Słowacji. Dobre ceny i świetne warunki sprawiają, że rokrocznie odwiedza ją bardzo dużo Polaków. Tanim, szybkim i wygodnym sposobem transportu do Jasnej jest przejazd autokarem. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się, jak zaplanować podróż!

Jasna to miejscowość słowacka znajdująca się w Dolinie Demianowskiej. Ciekawostką jest to, że narciarstwo w tych rejonach uprawiano już w XIX wieku. Budowa pierwszej kolei krzesełkowej w Jasnej przypadła na rok 1949. Dziś Jasna Chopok to jeden z najchętniej wybieranych ośrodków narciarskich – nie tylko przez Słowaków, ale i Polaków.

Jak dojechać busem do Jasnej?

Wiele osób decyduje się dotrzeć z Polski do Jasnej własnym transportem. Niejednokrotnie wiąże się to jednak ze stresem i problemami związanymi z bagażem – w końcu sprzęt narciarski zajmuje całkiem sporo miejsca. Dobrą alternatywą okaże się podróż autokarem do Jasnej. Od polskiej granicy dzieli ją zaledwie 90 kilometrów – podróż nie trwa więc długo, a turyści nie muszą martwić się o swój sprzęt, który bezpiecznie przechowywany jest w dużym bagażniku.

Jadąc autokarem do Jasnej, zatrzymasz się na dworcu autobusowym Liptovský Mikuláš AS, blisko stoków narciarskich i ośrodków wypoczynkowych.

Przewozy autokarowe do Jasnej: jak spędzić czas wolny?

Głównymi sposobami wypoczywania w Jasnej są oczywiście sporty zimowe – tutejsze stoki stwarzają świetne warunki do uprawiania snowboardu i narciarstwa. Po szaleństwach na śniegu, turyści mogą wybrać się do jednej z wielu lokalnych restauracji lub skorzystać z malowniczych tras spacerowych. Aby zrelaksować zmęczone mięśnie, wybierz się do jednego z hoteli oferujących usługi SPA.

Gdzie kupić bilety autokarowe do Jasnej?

Szukasz taniego i wygodnego transportu do Doliny Demianowskiej? Bilety na autokar do Jasnej znajdziesz na stronie www.euroautokar.pl. To dobry moment, by zaplanować zimowy urlop z rodziną lub przyjaciółmi!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta