Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Żylina

Żylina to miasto na Słowacji, położone u zbiegu 3 rzek:

Wagu, Kysucy i Rajčanki. Wiele osób uważa Żylinę za najpiękniejsze miasto Słowacji. Wiele w tym prawdy, ponieważ Żylina może poszczycić się wielowiekową historią, a tym samym – mnóstwem zabytków. Na dodatek, to urokliwe miasteczko znajduje się na tyle niedaleko, że doskonale nadaje się na weekendowy wypad. Sprawdź, jak dojechać autokarem do Żyliny i co warto w niej zobaczyć.

Żylina należy do najstarszych słowackich miast – pierwsza wzmianka o niej pojawiła się już na początku XIII wieku. Świadczy o tym mnóstwo zabytkowych zabudowań, które można znaleźć na terenie miasteczka. Miłośnicy historii będą czuli się tu jak ryby w wodzie.

Jak dojechać busem do Żyliny?

Przejazd do Żyliny nie będzie żadnym problemem, zwłaszcza, jeśli wyruszasz z południowej części Polski. Wycieczki do tego miasta cieszą się dużą popularnością m.in. wśród mieszkańców Cieszyna. Dworzec autobusowy Żylina Autobusové Nástupište znajduje się w samym centrum miasta, tuż obok stacji kolejowej i rzeki Wag. Najbliższy port lotniczy, Dolný Hričov, znajduje się 12 km dalej – aby do niego dojechać, wystarczy zamówić taksówkę lub wskoczyć w publiczny autobus.

Przewozy autokarowe do Żyliny. Atrakcje

W Żylinie trudno się nudzić – znajdą tu coś dla siebie pasjonaci historii, dobrej kuchni i nocnego życia. Oto przykładowe atrakcje, które czekają na Ciebie w tym słowackim miasteczku.

  • Zamek Budatin w Żylinie

Zamek Budatin dziś pełni rolę obszernej galerii sztuki, w której znajdziesz wiele zabytkowych dzieł. Budynek otacza piękny, zielony park.

  • Kościół św. Króla Stefana

To najstarsza budowla w całej północnej Słowacji. Kościół pochodzi z XIII wieku – a zatem z okresu, w którym została założona Żylina.

  • Starówka Żyliny

Podróżując autokarem do Żyliny, koniecznie znajdź czas na spacer po malowniczej starówce. Piękne kamienice i ratusz zrobią na Tobie wrażenie.

Bilety autokarowe do Żyliny

Przejazd do Żyliny z Polski to świetny pomysł na weekend. Znajdź bilety na stronie www.euroautokar.pl i zaplanuj ciekawą wycieczkę dla siebie i swoich bliskich.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta