703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Żylina

Sprawdź jak dojechać do Żyliny autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Żylina to miasto na Słowacji, położone u zbiegu 3 rzek: Wagu, Kysucy i Rajčanki. Wiele osób uważa Żylinę za najpiękniejsze miasto Słowacji. Wiele w tym prawdy, ponieważ Żylina może poszczycić się wielowiekową historią, a tym samym – mnóstwem zabytków. Na dodatek, to urokliwe miasteczko znajduje się na tyle niedaleko, że doskonale nadaje się na weekendowy wypad. Sprawdź, jak dojechać autokarem do Żyliny i co warto w niej zobaczyć.

Żylina należy do najstarszych słowackich miast – pierwsza wzmianka o niej pojawiła się już na początku XIII wieku. Świadczy o tym mnóstwo zabytkowych zabudowań, które można znaleźć na terenie miasteczka. Miłośnicy historii będą czuli się tu jak ryby w wodzie.

Jak dojechać busem do Żyliny?

Przejazd do Żyliny nie będzie żadnym problemem, zwłaszcza, jeśli wyruszasz z południowej części Polski. Wycieczki do tego miasta cieszą się dużą popularnością m.in. wśród mieszkańców Cieszyna. Dworzec autobusowy Żylina Autobusové Nástupište znajduje się w samym centrum miasta, tuż obok stacji kolejowej i rzeki Wag. Najbliższy port lotniczy, Dolný Hričov, znajduje się 12 km dalej – aby do niego dojechać, wystarczy zamówić taksówkę lub wskoczyć w publiczny autobus.

Przewozy autokarowe do Żyliny. Atrakcje

W Żylinie trudno się nudzić – znajdą tu coś dla siebie pasjonaci historii, dobrej kuchni i nocnego życia. Oto przykładowe atrakcje, które czekają na Ciebie w tym słowackim miasteczku.

  • Zamek Budatin w Żylinie

Zamek Budatin dziś pełni rolę obszernej galerii sztuki, w której znajdziesz wiele zabytkowych dzieł. Budynek otacza piękny, zielony park.

  • Kościół św. Króla Stefana

To najstarsza budowla w całej północnej Słowacji. Kościół pochodzi z XIII wieku – a zatem z okresu, w którym została założona Żylina.

  • Starówka Żyliny

Podróżując autokarem do Żyliny, koniecznie znajdź czas na spacer po malowniczej starówce. Piękne kamienice i ratusz zrobią na Tobie wrażenie.

Bilety autokarowe do Żyliny

Przejazd do Żyliny z Polski to świetny pomysł na weekend. Znajdź bilety na stronie www.euroautokar.pl i zaplanuj ciekawą wycieczkę dla siebie i swoich bliskich.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta