Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Celje

Przewozy autokarowe do Celje. Poradnik turystyczny

Słowenia to kraj pełen bardzo ciekawych zakątków o fascynującej historii. Te okolice są wciąż niedostatecznie doceniane przez turystów – zupełnie niesłusznie. To idealne miejsce na urlop pełen niespodzianek. Ci, którzy kochają poznawać nowe miejsca, z pewnością zakochają się w Celje – urokliwym, starym miasteczku w dolinie rzeki Savinii. Sprawdź, czemu warto wybrać się autokarem do Celje.

Celje – miasto o długiej historii

Początki Celje sięgają czasów starożytnych – niegdyś teren ten pozostawał pod panowaniem Rzymian. To trzecie co do wielkości miasto na Słowenii, które zamieszkuje 50 tysięcy ludzi.

Niepozorne Celje skrywa wiele tajemnic, pięknych krajobrazów i miejsc przesyconych historią. Dla zainteresowanych zwiedzaniem miasta mamy dobre wieści – do Celje można dojechać również autokarem. Sprawdź, jak zorganizować przejazd do Celje.

Przewozy autokarowe do Celje

Autokarem do Celje dostaniesz się z większości dużych polskich miast – połączeń warto poszukiwać np. w Warszawie, Poznaniu czy Krakowie. Dworzec autobusowy Celje Avtobusna Postaja znajduje się w centrum miasta, nieopodal stacji kolejowej. W Celje znajduje się również port lotniczy – aby dojechać do lotniska Celje Levec, wsiądź w publiczny transport lub taksówkę. Podróż trwa około 40 minut.

Busem do Celje: co zwiedzić?

Jakich miejsc nie wolno przeoczyć, odwiedzając słoweńskie Celje?

  • Stary Zamek Celje

Od tego miejsca warto zacząć zwiedzanie miasta. Średniowieczny Stary Zamek był w owym czasie największą budowlą w całej Słowenii. Także i dziś robi spore wrażenie. Zamkowa wieża to znakomity punkt widokowy.

  • Starówka Celje

Malownicza Starówka to niskie kamieniczki w wielu kolorach. Tutaj zaopatrzysz się w pamiątki, a także zjesz obiad w jednej ze świetnych słoweńskich restauracji.

  • Muzeum Regionalne w Celje

To miejsce idealne dla pasjonatów historii i archeologii. W Muzeum Regionalnym zyskasz wiele ciekawych informacji na temat dawnych losów miasta Celje.

Bilety autokarowe do Celje

Jeśli urokliwe Celje Cię zainteresowało, sprawdź oferty przewozów autokarowych na stronie www.euroautokar.pl. Zaplanuj wygodną i niedrogą wycieczkę, by poczuć ducha prawdziwej, starej Słowenii.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta