703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Koper

Sprawdź jak dojechać do Koper autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Busy do Kopru – skarbu wybrzeża Słowenii

Jego nazwa nie ma nic wspólnego z aromatyczną rośliną. Niemniej jednak, wakacje w nim spędzone mogą być smaczne – jak przystało na największe miasto słoweńskiego wybrzeża, nie brak tu godnych odwiedzenia restauracji. To jednak nie jedyny powód, dla którego warto zdecydować się na podróż autokarem do Kopru.

Niezapomniany przejazd do Kopru

Koper to największe miasto słoweńskiego wybrzeża. Cechuje się industrialnym charakterem, za którym stoi duży port, który przez długi czas wyznaczał rytm życia mieszkańcom miasta. Tuż obok nowoczesnych budowli, w Koprze można znaleźć całe mnóstwo starych kamieniczek.

Piękny Koper warto odwiedzić w sezonie wakacyjnym – nie brakuje tu pięknych plaż zapraszających do wypoczynku. Aby zaoszczędzić na kosztach długiej podróży, warto zdecydować się na przejazd do Kopru autokarem.

Połączenia autokarowe do Kopru

Dworzec autobusowy Koper Capodistria znajduje się przy ul. Kolodvorska cesta 11 6000. Bezpośrednio obok niego znajduje się stacja kolejowa, z której dostaniesz się do innych części Słowenii. Musisz dojechać na lotnisko? Najlepszym rozwiązaniem okaże się zamówienie taksówki, która dowiezie Cię do miejscowości Sečovlje. To właśnie tam znajduje się najbliższy port lotniczy. Przejazd taksówką trwa około 25 minut.

Busem do Kopru – największe atrakcje miasta

Koper to miasto pełne zagadek. Prezentujemy kilka najciekawszych punktów turystycznych, które powinien zobaczyć każdy odwiedzający.

  • Pałac Pretorów

Znajdujący się na placu Titov Trg to przepiękna gotycka budowla. Obecnie znajduje się w niej informacja turystyczna oraz pałac ślubów.

  • Muzeum Regionalne w Koprze

Każdy rejon Słowenii jest inny, o czym świadczy mnogość tamtejszych regionalnych muzeów. Odwiedzając to w Koprze, dowiesz się sporo o historii portowej miejscowości.

Ulica Čevljarska

W poszukiwaniu miejskich atrakcji, udaj się właśnie tam. Ulica Čevljarska jest pełna restauracji, kawiarenek i sklepów z pamiątkami.

Gdzie kupić bilety autokarowe do Kopru?

Do Kopru tanio, wygodnie i bezpiecznie dostaniesz się autokarem. Sprawdź bilety na stronie www.euroautokar.pl i zaplanuj swoją wycieczkę już dziś!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta