Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Koper

Busy do Kopru – skarbu wybrzeża Słowenii

Jego nazwa nie ma nic wspólnego z aromatyczną rośliną. Niemniej jednak, wakacje w nim spędzone mogą być smaczne – jak przystało na największe miasto słoweńskiego wybrzeża, nie brak tu godnych odwiedzenia restauracji. To jednak nie jedyny powód, dla którego warto zdecydować się na podróż autokarem do Kopru.

Niezapomniany przejazd do Kopru

Koper to największe miasto słoweńskiego wybrzeża. Cechuje się industrialnym charakterem, za którym stoi duży port, który przez długi czas wyznaczał rytm życia mieszkańcom miasta. Tuż obok nowoczesnych budowli, w Koprze można znaleźć całe mnóstwo starych kamieniczek.

Piękny Koper warto odwiedzić w sezonie wakacyjnym – nie brakuje tu pięknych plaż zapraszających do wypoczynku. Aby zaoszczędzić na kosztach długiej podróży, warto zdecydować się na przejazd do Kopru autokarem.

Połączenia autokarowe do Kopru

Dworzec autobusowy Koper Capodistria znajduje się przy ul. Kolodvorska cesta 11 6000. Bezpośrednio obok niego znajduje się stacja kolejowa, z której dostaniesz się do innych części Słowenii. Musisz dojechać na lotnisko? Najlepszym rozwiązaniem okaże się zamówienie taksówki, która dowiezie Cię do miejscowości Sečovlje. To właśnie tam znajduje się najbliższy port lotniczy. Przejazd taksówką trwa około 25 minut.

Busem do Kopru – największe atrakcje miasta

Koper to miasto pełne zagadek. Prezentujemy kilka najciekawszych punktów turystycznych, które powinien zobaczyć każdy odwiedzający.

  • Pałac Pretorów

Znajdujący się na placu Titov Trg to przepiękna gotycka budowla. Obecnie znajduje się w niej informacja turystyczna oraz pałac ślubów.

  • Muzeum Regionalne w Koprze

Każdy rejon Słowenii jest inny, o czym świadczy mnogość tamtejszych regionalnych muzeów. Odwiedzając to w Koprze, dowiesz się sporo o historii portowej miejscowości.

Ulica Čevljarska

W poszukiwaniu miejskich atrakcji, udaj się właśnie tam. Ulica Čevljarska jest pełna restauracji, kawiarenek i sklepów z pamiątkami.

Gdzie kupić bilety autokarowe do Kopru?

Do Kopru tanio, wygodnie i bezpiecznie dostaniesz się autokarem. Sprawdź bilety na stronie www.euroautokar.pl i zaplanuj swoją wycieczkę już dziś!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta