703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Kranj

Sprawdź jak dojechać do Brukseli autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Przejazd do Kranj z Polski – wybierz autokar

Zaledwie kilka kilometrów od gwarnej Lublany znajduje się Kranj – piękne miasteczko umiejscowione w Alpach Julijskich i Savińskich. W poszukiwaniu miejsca na spokojne przechadzki i delektowanie się naturą, warto wybrać się właśnie tutaj. Z Polski do Kranj dojedziesz autokarem – radzimy, jak zaplanować idealną wycieczkę.

Kranj – piękne górskie miasteczko

Kranj to trzecie co do wielkości miasto w Słowenii. Znane jest przede wszystkim z bliskiej obecności pięknych górskich szczytów Alp Julijskich i Savińskich, co czyni je popularnym ośrodkiem sportowym. W sezonie narciarskim na tamtejszych stokach panują bardzo korzystne warunki co sprawia, że właśnie zimą Kranj przyciąga najwięcej turystów.

Do miasta jak z bajki warto wybrać się również w sezonie wakacyjnym. Aby nieco zaoszczędzić, warto rozważyć podróż autokarem – korzystniejszą alternatywę dla samolotu czy transportu prywatnego.

Przewozy autokarowe do Kranj. Jak dojechać?

Autokary do Kranj z Polski dowożą podróżnych do dworca znajdującego się blisko centrum miasta. Dworzec autobusowy Kranj mieści się zaraz obok stacji kolejowej, co ułatwia dalsze podróżowanie po Słowenii. Najbliższe lotnisko znajduje się w Lublanie, zaledwie 8 km dalej.

Busem do Kranj: co zwiedzić?

Malownicze stoki to nie jedyna atrakcja Kranj. Jakie inne atrakcje skrywa to wyjątkowe miasto?

  • Zabytkowa starówka Kranj

Kranj to miasto, w którego centrum nie spotkasz tłumów. To znacznie ułatwia podziwianie zabytkowej zabudowy starego miasta. W kolorowych kamienicach spotkasz świetne puby, restauracje i sklepy z suwenirami.

  • Punkt widokowy przy Ljubljanska cesta

Przy ul. Ljubljanska cesta znajdziesz punkt widokowy górujący nad całym miastem. Widok stąd jest naprawdę wspaniały – za panoramą miasta doskonale widać górskie wzgórza.

  • Tunele z czasów II wojny światowej

Pod miastem biegnie sieć tuneli, która była wykorzystywana przez żołnierzy w trakcie II wojny światowej. Dziś organizowane są tam grupowe wycieczki.

Gdzie kupić bilety autokarowe do Kranj?

Zainteresowany zwiedzeniem Kranj? Kup bilety na stronie www.euroautokar.pl – szybko, tanio i wygodnie. Potem nie pozostaje już nic innego, jak zacząć przygotowania do wycieczki.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta