703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Maribor

Sprawdź jak dojechać do Maribor autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Autokary do Mariboru – słoweńskiej stolicy wina

Maribor to stolica jednego z największych, słoweńskich regionów winiarskich – Slovenska Štajerska. Jak nietrudno się domyślić, Maribor stwarza mnóstwo możliwości do świetnej zabawy, głównie w okresie wakacyjnym. Chętni do zwiedzenia tego wspaniałego miasta mogą wybrać już nie tylko przelot samolotem czy przewóz samochodem, ale również podróż autokarem.

Wino, muzyka i śpiew – tak w skrócie można by opisać klimat panujący w Mariborze. Drugie co do wielkości miasto słoweńskie słynie z gwaru i pełnego energii klimatu, który turystom udziela się zwłaszcza latem. Każdego roku organizowane są tu festiwale dla miłośników wina, podczas których można spróbować najwyższej jakości trunków.

Połączenia autokarowe do Mariboru – podróż

Do Mariboru można dojechać autokarem, rozpoczynając podróż w jednym z wielu polskich miast. Transport przewiezie Cię wprost do dworca autobusowego Maribor Avtobusna Postaja przy ul. Mlinskiej. Zaraz obok znajduje się stacja kolejowa, skąd można dostać się do innych miejscowości. W Mariborze znajduje się również lotnisko – to zaledwie 15 minut jazdy samochodem od dworca.

Busem do Mariboru – największe atrakcje miasta

Jak spędzić wakacje w mieście wina? Oczywiście na zabawie i zwiedzaniu najlepszych restauracji. W Mariborze nie brakuje jednak fascynujących zabytków. Oto przykładowe miejsca, które szczególnie warto zobaczyć.

  • Zabytkowe winnice Mariboru

Jak na miasto wina przystało, w Mariborze znajdziesz całe mnóstwo starych winnic, które pozwolą Ci poznać historię tej wyjątkowej sztuki.

  • Stara dzielnica Żydowska

Do czasów II wojny światowej, wyznawcy Mojżesza zamieszkiwali odrębną dzielnicę. Nad rzeką Drawą można napotkać liczne ślady żydowskiej kultury, w tym gotycką synagogę.

  • Katedra Jana Chrzciciela

To najważniejsza świątynia w całym mieście. Katedra pochodzi z XII wieku i została wybudowana w stylu romańskim.

Bilety autokarowe do Mariboru: gdzie kupić?

Na stronie www.euroautokar.pl znajdziesz tanie bilety autokarowe do Mariboru w dogodnym dla siebie terminie. Przekonaj się, dlaczego warto odwiedzić miasto wina: podczas najbliższego urlopu postaw na Maribor!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta