Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Maribor

Autokary do Mariboru – słoweńskiej stolicy wina

Maribor to stolica jednego z największych, słoweńskich regionów winiarskich – Slovenska Štajerska. Jak nietrudno się domyślić, Maribor stwarza mnóstwo możliwości do świetnej zabawy, głównie w okresie wakacyjnym. Chętni do zwiedzenia tego wspaniałego miasta mogą wybrać już nie tylko przelot samolotem czy przewóz samochodem, ale również podróż autokarem.

Wino, muzyka i śpiew – tak w skrócie można by opisać klimat panujący w Mariborze. Drugie co do wielkości miasto słoweńskie słynie z gwaru i pełnego energii klimatu, który turystom udziela się zwłaszcza latem. Każdego roku organizowane są tu festiwale dla miłośników wina, podczas których można spróbować najwyższej jakości trunków.

Połączenia autokarowe do Mariboru – podróż

Do Mariboru można dojechać autokarem, rozpoczynając podróż w jednym z wielu polskich miast. Transport przewiezie Cię wprost do dworca autobusowego Maribor Avtobusna Postaja przy ul. Mlinskiej. Zaraz obok znajduje się stacja kolejowa, skąd można dostać się do innych miejscowości. W Mariborze znajduje się również lotnisko – to zaledwie 15 minut jazdy samochodem od dworca.

Busem do Mariboru – największe atrakcje miasta

Jak spędzić wakacje w mieście wina? Oczywiście na zabawie i zwiedzaniu najlepszych restauracji. W Mariborze nie brakuje jednak fascynujących zabytków. Oto przykładowe miejsca, które szczególnie warto zobaczyć.

  • Zabytkowe winnice Mariboru

Jak na miasto wina przystało, w Mariborze znajdziesz całe mnóstwo starych winnic, które pozwolą Ci poznać historię tej wyjątkowej sztuki.

  • Stara dzielnica Żydowska

Do czasów II wojny światowej, wyznawcy Mojżesza zamieszkiwali odrębną dzielnicę. Nad rzeką Drawą można napotkać liczne ślady żydowskiej kultury, w tym gotycką synagogę.

  • Katedra Jana Chrzciciela

To najważniejsza świątynia w całym mieście. Katedra pochodzi z XII wieku i została wybudowana w stylu romańskim.

Bilety autokarowe do Mariboru: gdzie kupić?

Na stronie www.euroautokar.pl znajdziesz tanie bilety autokarowe do Mariboru w dogodnym dla siebie terminie. Przekonaj się, dlaczego warto odwiedzić miasto wina: podczas najbliższego urlopu postaw na Maribor!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta