Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Bellinzona

Podróż busem do Bellinzony – odrobina Włoch w Szwajcarii

Jeden ze szwajcarskich kantonów wyróżnia na tle pozostałych się szczególnie – to włoskojęzyczne Ticino, w którym można poczuć się niemal tak jak, na dalekim południu Europy. Podróżując do Szwajcarii, koniecznie znajdź czas na zwiedzenie Bellinzony – stolicy Ticino, które słusznie można określić mianem „małego Rzymu”. Jak dojechać autokarem do Bellinzony? Co warto zwiedzić? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

Bellinzona to miasto w Szwajcarii, umiejscowione we włoskojęzycznym kantonie Ticino. Jest to najdalej wysunięty kanton Szwajcarii. Językiem urzędowym w Ticino jest włoski, mówionym natomiast – lombardzki.

Bellinzona, jako stolica kantonu przyciąga wielu turystów – nie tylko z rejonu Szwajcarii, ale i innych części Europy. To wyjątkowe miejsce możesz odwiedzić również autokarem. Podróż z południowych części Polski trwa około 13 godzin.

Busy do Bellinzony z Polski – jak dojechać?

Dworzec autobusowy Bellinzona Piazzale Stazione znajduje się w centrum miejscowości, tuż obok głównego dworca kolejowego. Miasto stanowi bardzo ważny węzeł komunikacyjny, dlatego dotarcie z Bellinzony do innych miejscowości w Szwajcarii nie stanowi żadnego kłopotu. Na miejscu funkcjonują sprawny transport publiczny i taksówki, zaś najbliższy port lotniczy znajduje się w Lugano, 30 km dalej.

Przejazd do Bellinzony – atrakcje miasta

Największym dobrem kulturalnym Bellinzony są średniowieczne warownie, wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. Należą do nich ruiny murów miejskich oraz przepiękny zamek Montebello.

Na starówce Bellinzony można poczuć się jak we Włoszech; na każdym kroku można spotkać restauracje serwujące południowe przysmaki i bardzo dobre wino. Sama zabudowa miasta stwarza kameralny, przytulny klimat.

Bilety autokarowe do Bellinzony

Zainteresowany zwiedzeniem Bellinzony? Zamów bilety autokarowe na stronie www.euroautokar.pl i zacznij przygotowania do niezwykłej podróży. Odwiedzenie kantonu Ticino to niepowtarzalna okazja, aby poczuć prawdziwie włoski klimat w Szwajcarii. Życzymy udanej podróży!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta