Bellinzona

Sprawdź jak dojechać do Bellinzony autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Podróż busem do Bellinzony – odrobina Włoch w Szwajcarii

Jeden ze szwajcarskich kantonów wyróżnia na tle pozostałych się szczególnie – to włoskojęzyczne Ticino, w którym można poczuć się niemal tak jak, na dalekim południu Europy. Podróżując do Szwajcarii, koniecznie znajdź czas na zwiedzenie Bellinzony – stolicy Ticino, które słusznie można określić mianem „małego Rzymu”. Jak dojechać autokarem do Bellinzony? Co warto zwiedzić? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

Bellinzona to miasto w Szwajcarii, umiejscowione we włoskojęzycznym kantonie Ticino. Jest to najdalej wysunięty kanton Szwajcarii. Językiem urzędowym w Ticino jest włoski, mówionym natomiast – lombardzki.

Bellinzona, jako stolica kantonu przyciąga wielu turystów – nie tylko z rejonu Szwajcarii, ale i innych części Europy. To wyjątkowe miejsce możesz odwiedzić również autokarem. Podróż z południowych części Polski trwa około 13 godzin.

Busy do Bellinzony z Polski – jak dojechać?

Dworzec autobusowy Bellinzona Piazzale Stazione znajduje się w centrum miejscowości, tuż obok głównego dworca kolejowego. Miasto stanowi bardzo ważny węzeł komunikacyjny, dlatego dotarcie z Bellinzony do innych miejscowości w Szwajcarii nie stanowi żadnego kłopotu. Na miejscu funkcjonują sprawny transport publiczny i taksówki, zaś najbliższy port lotniczy znajduje się w Lugano, 30 km dalej.

Przejazd do Bellinzony – atrakcje miasta

Największym dobrem kulturalnym Bellinzony są średniowieczne warownie, wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. Należą do nich ruiny murów miejskich oraz przepiękny zamek Montebello.

Na starówce Bellinzony można poczuć się jak we Włoszech; na każdym kroku można spotkać restauracje serwujące południowe przysmaki i bardzo dobre wino. Sama zabudowa miasta stwarza kameralny, przytulny klimat.

Bilety autokarowe do Bellinzony

Zainteresowany zwiedzeniem Bellinzony? Zamów bilety autokarowe na stronie www.euroautokar.pl i zacznij przygotowania do niezwykłej podróży. Odwiedzenie kantonu Ticino to niepowtarzalna okazja, aby poczuć prawdziwie włoski klimat w Szwajcarii. Życzymy udanej podróży!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta