Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Genewa

Planujesz podroż busem do Genewy? Autokar dowiezie Cię do dworca autobusowego Genewa Gare Routiere. Kilka kroków stąd znajduje się stacja kolejowa, z której dostaniesz się do innych części kraju. Genewski port lotniczy znajduje się około 6 kilometrów dalej; to jedynie 20 minut jazdy autobusem lub taksówką.

Niezapomniane przejazdy autokarowe do Genewy

Czy wiesz, że Genewa należy do najbogatszych miast świata? Nie chodzi tylko o jej finanse, ale i bogactwo kulturalne i przyrodnicze. Jest położona nad malowniczym Jeziorem Genewskim, tuż u podnóża Alp. Gdy ją odwiedzisz, koniecznie poznaj najpopularniejsze punkty turystyczne.

Co warto zobaczyć w Genewie?

  • Genewskie stare miasto
    Labirynt starych, wąskich uliczek Genewy może zachwycać. Roi się tu od uroczych knajpek, pubów, luksusowych sklepów. Podobnie jak w Zurychu, w Genewie znajduje się całe mnóstwo fontann. W centrum miasta na pewno nie można się nudzić.
  • Tavel House – wyjątkowe muzeum historii miasta
    Tavel Hosue to najstarszy dom w całej Genewie. Został wybudowany w XII wieku, a dziś funkcjonuje tu Muzeum Historii Genewy. W placówce nie brakuje zarówno średniowiecznych, jak i nowożytnych eksponatów, które pozwalają lepiej zrozumieć proces rozwoju miasta. Dużym zainteresowaniem cieszy się trójwymiarowy plan Genewy, ukazujący miasto u schyłku XIX wieku.
  • Busy do Genewy – piękna Promenada Treille
    To najstarszy teren zielony w całym mieście, cechujący się bardzo romantycznym klimatem. To zatem świetne miejsce na klimatyczny spacer we dwoje. Ciekawostką jest, że znajduje się tu najdłuższa na świecie, bo 120-metrowa ławka. Z promenady rozciąga się widok na zielony Park Bastionów, w którym znajduje się słynny 100-metrowy Mur Reformacji, stworzony na cześć przedstawicieli protestantyzmu.

Gdzie kupić bilety autobusowe do Genewy?

Jak tanio dojechać do Genewy? Oczywiście autokarem. Tanie bilety do Genewy kupisz na stronie EuroAutokar.pl. Zaplanuj podróż w wybranym dniu i godzinie i przygotuj się na atrakcje, które czekają na Ciebie tym wyjątkowym mieście.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta