703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Genewa

Sprawdź jak dojechać do Genewy autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Planujesz podroż busem do Genewy? Autokar dowiezie Cię do dworca autobusowego Genewa Gare Routiere. Kilka kroków stąd znajduje się stacja kolejowa, z której dostaniesz się do innych części kraju. Genewski port lotniczy znajduje się około 6 kilometrów dalej; to jedynie 20 minut jazdy autobusem lub taksówką.

Niezapomniane przejazdy autokarowe do Genewy
Czy wiesz, że Genewa należy do najbogatszych miast świata? Nie chodzi tylko o jej finanse, ale i bogactwo kulturalne i przyrodnicze. Jest położona nad malowniczym Jeziorem Genewskim, tuż u podnóża Alp. Gdy ją odwiedzisz, koniecznie poznaj najpopularniejsze punkty turystyczne.

Co warto zobaczyć w Genewie?

  • Genewskie stare miasto
    Labirynt starych, wąskich uliczek Genewy może zachwycać. Roi się tu od uroczych knajpek, pubów, luksusowych sklepów. Podobnie jak w Zurychu, w Genewie znajduje się całe mnóstwo fontann. W centrum miasta na pewno nie można się nudzić.

  • Tavel House – wyjątkowe muzeum historii miasta
    Tavel Hosue to najstarszy dom w całej Genewie. Został wybudowany w XII wieku, a dziś funkcjonuje tu Muzeum Historii Genewy. W placówce nie brakuje zarówno średniowiecznych, jak i nowożytnych eksponatów, które pozwalają lepiej zrozumieć proces rozwoju miasta. Dużym zainteresowaniem cieszy się trójwymiarowy plan Genewy, ukazujący miasto u schyłku XIX wieku.

  • Busy do Genewy – piękna Promenada Treille
    To najstarszy teren zielony w całym mieście, cechujący się bardzo romantycznym klimatem. To zatem świetne miejsce na klimatyczny spacer we dwoje. Ciekawostką jest, że znajduje się tu najdłuższa na świecie, bo 120-metrowa ławka. Z promenady rozciąga się widok na zielony Park Bastionów, w którym znajduje się słynny 100-metrowy Mur Reformacji, stworzony na cześć przedstawicieli protestantyzmu.

Gdzie kupić bilety autobusowe do Genewy?
Jak tanio dojechać do Genewy? Oczywiście autokarem. Tanie bilety do Genewy kupisz na stronie EuroAutokar.pl. Zaplanuj podróż w wybranym dniu i godzinie i przygotuj się na atrakcje, które czekają na Ciebie tym wyjątkowym mieście.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta