Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Lucerna

Miasto, jak żadne inne – Lucerna. Zwiedź ją autokarem

Na pierwszy rzut oka, krajobraz Lucerny bardziej przypomina nadmorski kurort, aniżeli miasto w samym środku kontynentu. Położenie nad malowniczym jeziorem oraz ogrom zabytków sprawiają, że Lucerna z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Do tego pięknego miasta dostaniesz się również busem – sprawdź, jak dojechać autokarem do Lucerny i jak najlepiej spędzić w niej czas!

Lucerna mieści się w środkowej Szwajcarii, nad Jeziorem Czterech Kantonów. Otacza ją masyw górski Pilatus. Według podań, historia miasteczka sięga VIII wieku, jednak dopiero w XIII wieku nastąpił jego dynamiczny rozwój – wówczas powstały szlaki handlowe łączące te okolice z Włochami. Dziś swoją popularność Lucerna zawdzięcza wyjątkowo malowniczemu krajobrazowi, stwarzającemu idealne warunki do odpoczynku.

Przewozy autokarowe do Lucerny

Do pięknej Lucerny dostaniesz się nie tylko samochodem lub samolotem, ale także autokarem. Dworzec autobusowy Lucerna znajduje się przy ul. Alpenquai 4, bardzo blisko Jeziora Czterech Kantonów. Wystarczy przejść ulicę, aby dostać się do głównej stacji kolejowej. 17 km dalej, w miejscowości Buochs, znajduje się port lotniczy – aby się do niego dostać, wystarczy zamówić taksówkę.

Busy do Lucerny. Co warto zobaczyć?

Urlop spędzony w Lucernie z pewnością okaże niezapomniany. Które z miejsc szczególnie warto zobaczyć?

  • Zabytkowy most Kapellbrücke

XIV-wieczny most Kapellbrücke stanowi bezsprzecznie najważniejszy zabytek Lucerny. W czasach średniowiecza stanowił część umocnień, które chroniły miasto przed atakami.

  • Pałac Tuilerie

Piękny zamek został poświęcony gwardzistom pary królewskiej, którzy polegli w jej obronie w czasie słynnego szturmu.

  • Muzeum Transportu Szwajcarskiego

Zainteresowany motoryzacją? Odwiedź muzeum transportu i dowiedz się, jak rozwijał się on na tych terenach od wieków.

Bilety autokarowe do Lucerny

Tanie bilety autokarowe do Lucerny znajdziesz na stronie www.euroautokar.pl. Dzięki dużemu wyborowi dostępnych połączeń, bez problemu zaplanujesz wyjazd do jednego z najpiękniejszych szwajcarskich miasteczek.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta