Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Lucerna

Miasto, jak żadne inne – Lucerna. Zwiedź ją autokarem

Na pierwszy rzut oka, krajobraz Lucerny bardziej przypomina nadmorski kurort, aniżeli miasto w samym środku kontynentu. Położenie nad malowniczym jeziorem oraz ogrom zabytków sprawiają, że Lucerna z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Do tego pięknego miasta dostaniesz się również busem – sprawdź, jak dojechać autokarem do Lucerny i jak najlepiej spędzić w niej czas!

Lucerna mieści się w środkowej Szwajcarii, nad Jeziorem Czterech Kantonów. Otacza ją masyw górski Pilatus. Według podań, historia miasteczka sięga VIII wieku, jednak dopiero w XIII wieku nastąpił jego dynamiczny rozwój – wówczas powstały szlaki handlowe łączące te okolice z Włochami. Dziś swoją popularność Lucerna zawdzięcza wyjątkowo malowniczemu krajobrazowi, stwarzającemu idealne warunki do odpoczynku.

Przewozy autokarowe do Lucerny

Do pięknej Lucerny dostaniesz się nie tylko samochodem lub samolotem, ale także autokarem. Dworzec autobusowy Lucerna znajduje się przy ul. Alpenquai 4, bardzo blisko Jeziora Czterech Kantonów. Wystarczy przejść ulicę, aby dostać się do głównej stacji kolejowej. 17 km dalej, w miejscowości Buochs, znajduje się port lotniczy – aby się do niego dostać, wystarczy zamówić taksówkę.

Busy do Lucerny. Co warto zobaczyć?

Urlop spędzony w Lucernie z pewnością okaże niezapomniany. Które z miejsc szczególnie warto zobaczyć?

  • Zabytkowy most Kapellbrücke

XIV-wieczny most Kapellbrücke stanowi bezsprzecznie najważniejszy zabytek Lucerny. W czasach średniowiecza stanowił część umocnień, które chroniły miasto przed atakami.

  • Pałac Tuilerie

Piękny zamek został poświęcony gwardzistom pary królewskiej, którzy polegli w jej obronie w czasie słynnego szturmu.

  • Muzeum Transportu Szwajcarskiego

Zainteresowany motoryzacją? Odwiedź muzeum transportu i dowiedz się, jak rozwijał się on na tych terenach od wieków.

Bilety autokarowe do Lucerny

Tanie bilety autokarowe do Lucerny znajdziesz na stronie www.euroautokar.pl. Dzięki dużemu wyborowi dostępnych połączeń, bez problemu zaplanujesz wyjazd do jednego z najpiękniejszych szwajcarskich miasteczek.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta