Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Lugano

Lugano to jeden z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w Szwajcarii. Położenie we włoskojęzycznym kantonie Ticino sprawia, że każdego roku przybywa tu wielu turystów, chcących poczuć ducha Italii w sercu Szwajcarii. Radzimy, jak dojechać busem do Lugano i zaplanować urlop, aby nie ominąć najważniejszych atrakcji.

Najmocniejszym punktem Lugano jest bez wątpienia jego położenie geograficzne; bliskość jeziora oraz pięknych szczytów górskich nadaje mu niepowtarzalny klimat. Dzięki takiej różnorodności, w Lugano każdy spędzi czas tak, jak lubi – na błogim relaksie nad wodą, bądź na zwiedzaniu górskich szlaków.

Jak dojechać autokarem do Lugano?

Dworzec autobusowy Lugano Parcheggio Bus znajduje się przy ul. Filippo Ciani, w centrum miasteczka. 2 km dalej położona jest stacja Piazzale Stazione, skąd pociągiem dostaniesz się do innych miejscowości w Szwajcarii. W Lugano znajduje się również port lotniczy – od centrum dzieli go tylko 10 km. Same miasteczko jest bardzo dobrze skomunikowane; nie brak tu taksówek, publicznych autobusów oraz kolejek górskich.

Przejazd do Lugano: co zobaczyć?

Jak spędzić czas w Lugano? Poznaj atrakcje, których pod żadnym pozorem nie powinien przegapić żaden turysta!

  • Plac Piazza Della Riforma

Zabytkowy plac to idealne miejsce na zrobienie pięknych zdjęć i posiłek w dobrej atmosferze. Otaczają go kolorowe, zabytkowe kamienice, zbudowane w prawdziwie włoskim stylu.

  • Piękne kościoły Lugano

Okazałe budowle sakralne to bardzo istotne zabytki Lugano. Należą do nich katedra św. Wawrzyńca oraz kościół Santa Maria degli Angioli. Obydwie powstały w XV wieku i wyróżniają się bogactwem zdobień; zdumiewających rzeźb oraz fresków.

  • Górskie trasy Lugano

Miłośnicy aktywnego wypoczynku będą zachwyceni górskimi szlakami w Lugano – jest ich tu niemal 300 km! Miasto stwarza doskonałe warunki do pieszych i rowerowych wycieczek.

Bilety autokarowe do Lugano

Zaoszczędź na podróży i zamów bilety autokarowe do Lugano na stronie www.euroautokar.pl. Wystarczy kilka kliknięć, a zaplanujesz niezapomnianą wycieczkę dla siebie i swoich najbliższych.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta