Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Lugano

Lugano to jeden z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w Szwajcarii. Położenie we włoskojęzycznym kantonie Ticino sprawia, że każdego roku przybywa tu wielu turystów, chcących poczuć ducha Italii w sercu Szwajcarii. Radzimy, jak dojechać busem do Lugano i zaplanować urlop, aby nie ominąć najważniejszych atrakcji.

Najmocniejszym punktem Lugano jest bez wątpienia jego położenie geograficzne; bliskość jeziora oraz pięknych szczytów górskich nadaje mu niepowtarzalny klimat. Dzięki takiej różnorodności, w Lugano każdy spędzi czas tak, jak lubi – na błogim relaksie nad wodą, bądź na zwiedzaniu górskich szlaków.

Jak dojechać autokarem do Lugano?

Dworzec autobusowy Lugano Parcheggio Bus znajduje się przy ul. Filippo Ciani, w centrum miasteczka. 2 km dalej położona jest stacja Piazzale Stazione, skąd pociągiem dostaniesz się do innych miejscowości w Szwajcarii. W Lugano znajduje się również port lotniczy – od centrum dzieli go tylko 10 km. Same miasteczko jest bardzo dobrze skomunikowane; nie brak tu taksówek, publicznych autobusów oraz kolejek górskich.

Przejazd do Lugano: co zobaczyć?

Jak spędzić czas w Lugano? Poznaj atrakcje, których pod żadnym pozorem nie powinien przegapić żaden turysta!

  • Plac Piazza Della Riforma

Zabytkowy plac to idealne miejsce na zrobienie pięknych zdjęć i posiłek w dobrej atmosferze. Otaczają go kolorowe, zabytkowe kamienice, zbudowane w prawdziwie włoskim stylu.

  • Piękne kościoły Lugano

Okazałe budowle sakralne to bardzo istotne zabytki Lugano. Należą do nich katedra św. Wawrzyńca oraz kościół Santa Maria degli Angioli. Obydwie powstały w XV wieku i wyróżniają się bogactwem zdobień; zdumiewających rzeźb oraz fresków.

  • Górskie trasy Lugano

Miłośnicy aktywnego wypoczynku będą zachwyceni górskimi szlakami w Lugano – jest ich tu niemal 300 km! Miasto stwarza doskonałe warunki do pieszych i rowerowych wycieczek.

Bilety autokarowe do Lugano

Zaoszczędź na podróży i zamów bilety autokarowe do Lugano na stronie www.euroautokar.pl. Wystarczy kilka kliknięć, a zaplanujesz niezapomnianą wycieczkę dla siebie i swoich najbliższych.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta