703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Goteborg

Sprawdź jak dojechać do Goteborga autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Goteborg – urokliwe miasto u ujścia rzeki Göta älv

Goteborg to drugie co do wielkości miasto Szwecji, położone w zachodniej części kraju, nad cieśniną Kattegat. Jest stolicą regionu Västra Götaland. Bilet autokarowy do Goteborga mają w swojej ofercie wybrani przewoźnicy międzynarodowi (m.in. firma Sindbad i FlixBus). Jak długo trwa podróż do tego miasta z Polski? Zależy to oczywiście od tego, skąd konkretnie wyruszamy. Przykładowo: trasę Warszawa-Goteborg autobus pokonuje w niecałe 23 godziny, trasę Kraków-Goteborg w nieco ponad 23 godziny, a trasę Białystok-Goteborg w około 28 godzin. Krócej jechać będziemy z północy Polski – na przykład ze Szczecina do Goteborga dostaniemy się busem w około 17 godzin. Ile kosztuje przejazd? Zwykle za bilet do Goteborga zapłacimy 350-450 zł, jednak możemy też trafić na promocję – wówczas przejazd kosztował nas będzie mniej. 

 

Główny dworzec autobusowy Goteborg – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Goteborgu (Nils Ericson Terminalen) mieści się przy ulicy Gullbergsvass i oddalony jest od centrum miasta o zaledwie 250 metrów. Bardzo blisko, bo tylko około 150 metrów, jest z dworca autobusowego do centralnego dworca kolejowego (Nils Ericson Central). W pobliżu znajdują się ponadto przystanki autobusów miejskich, a także przystanki tramwajowe. Międzynarodowy port lotniczy Göteborg-Landvetter położony jest 25 km od centrum miasta (to drugi co do wielkości port lotniczy w Szwecji). Na lotnisko możemy dostać się autobusem miejskim – taki przejazd, w zależności od natężenia ruchu, potrwa na ogół od 20 do 30 minut. 

 

Co warto zobaczyć w Goteborgu?

Miasto założone zostało w XVII wieku, a część zabytków przetrwała do dziś. Kupując bilet do Goteborga warto zatem nastawić się na zwiedzanie. Uwagę zwracają m.in. najstarsza świecka budowla w mieście – arsenał miejski Kronhuset z 1643, otwarty w 1858 roku dworzec dworzec Göteborgs centralstation, Teatr Wielki wybudowany w roku 1859, Tomtehuset (Dom skrzatów) – zabytkowy dom na rogu ulic Vasagatan i Viktoriagatan oraz klasycystyczna katedra z 1633. W mieście znajduje się również założony w 1919 roku Ogród Botaniczny. Warto także odwiedzić park Trädgårdsföreningen oraz malowniczą dzielnicę Haga z urokliwymi kawiarenkami. Osoby zainteresowane historią nie powinny zapomnieć również o wspaniałych twierdzach w Goteborgu – Skansenie Kronan i Skansenie Lejonet.

 

Bilety autokarowe do Goteborga

Nie trać czasu na szukanie przewoźników międzynarodowych, u których kupisz tani bilet autokarowy do Goteborga – po prostu wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej zaawansowanej wyszukiwarki połączeń autobusowych. Wpisz termin i miejsce swojego wyjazdu, a następnie wybierz z listy opcję na przejazd do Goteborga, która najbardziej Ci odpowiada. Wyszukiwarka na bieżąco aktualizuje dane, więc szybko dowiesz się również o aktualnych promocjach, a sam bilet kupisz online – bez wychodzenia z domu i bez stania w kolejkach. Otrzymasz go w wersji elektronicznej i okażesz kierowcy przed wejściem do pojazdu. Już dziś zarezerwuj bus do Goteborga i ruszaj w swoją wymarzoną podróż!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta