Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Halmstad

Halmstad – miasto na skrzyżowaniu średniowiecznych szlaków handlowych

Halmstad to miasto w Szwecji, a jednocześnie port morski na zachodnim wybrzeżu tego kraju. Liczy około 66 tys. mieszkańców. Przejazd autokarowy do Halmstad z Polski oferują wybrani przewoźnicy międzynarodowi (m.in. FlixBus i Sindbad). Jak długo trwa taka podróż? Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, jako że przejazd do Halmstad łączy się niekiedy z koniecznością przesiadek. Trasę Warszawa-Halmstad na przykład, przy połączeniu bezpośrednim, autobus pokonuje w około 30 godzin. Ile kosztuje bilet? To również zależy od ilości przesiadek, a także od tego, skąd konkretnie wyjeżdżamy. Cena zwykle oscylować będzie w granicach 250-350 zł, jednak możemy też trafić na atrakcyjną promocję – wówczas bus do Halmstad będzie nas kosztował mniej.

Główny dworzec autobusowy Halmstad – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Halmstad mieści się przy ulicy Bolmensgatan 4 i oddalony jest od centrum miasta o zaledwie niecały kilometr. Blisko dworca autobusowego zlokalizowany jest też dworzec kolejowy – by się do niego dostać, musimy przejść tylko 400 metrów. W pobliżu dworca autobusowego znajdują się przystanki autobusów miejskich. Port lotniczy Halmstad położony jest w odległości zaledwie 2 kilometrów od miasta, obsługuje jednak przede wszystkim ruch krajowy. Jeśli chcemy kontynuować naszą podróż drogą lotniczą i udać się do innego kraju, to dużo lepszym wyborem będzie lotnisko w Kopenhadze – dostaniemy się tam autobusem, a podróż potrwa około 3 godziny.

Co warto zobaczyć w Halmstad?

Kupując bilet do Halmstad warto wiedzieć, że już w 1307 roku miasto to cieszyło się przywilejami miejskimi. W Halmstad warto wybrać się na piękną plażę Tylösand Strand, a także odwiedzić pobliskie Galgberget z 13-metrową wieżą widokową, której budowę rozpoczęto w roku 1896. Warte obejrzenia są również Zamek w Halmstad, skansen z ekologicznymi domami oraz park rozrywki Aventyrsland. W mieście znajduje się także Muzeum Sztuki. Przejazd do Halmstad to również doskonała okazja do tego, by wybrać się na romantyczny spacer brzegiem rzeki, która przepływa przez miasto.

Bilety autokarowe do Halmstad

Przejazd do Halmstad oferują jedynie wybrani międzynarodowi przewoźnicy. By szybko zapoznać się z ich propozycjami wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej zaawansowanej porównywarki połączeń autobusowych. Podaj datę i miejsce wyjazdu, wybierz z listy opcję dojazdu, która najbardziej Ci odpowiada, a następnie kup bilet do Halmstad online – bez wychodzenia z domu i bez stania w kolejkach. Otrzymasz go na swój telefon komórkowy i na swoją pocztę e-mail, a w dniu wyjazdu okażesz kierowcy. To wystarczy, byś już niebawem wyruszył na pełną pozytywnych wrażeń wycieczkę do Halmstad!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta