703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Linkoping

Sprawdź jak dojechać do Linkoping autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Linkoping – urokliwe i pełne atrakcji miasto nad rzeką Stångån

Linkoping (Linköping) to liczące nieco ponad 100 tys. mieszkańców miasto w Szwecji. To również stolica regionu administracyjnego Östergötland. Bilet autokarowy do Linkoping znajdziemy w ofercie wybranych międzynarodowych przewoźników (np. FlixBus). Dojazd łączy się niekiedy z koniecznością jednej lub dwóch przesiadek. Jak długo trwa? Oto kilka przykładów: trasę Warszawa-Linkoping autobus pokonuje w 29-30 godzin, trasę Kraków-Linkoping w około 37 godzin, a trasę Szczecin-Linkoping w około 23 godziny. Ile kosztuje bilet? Za bus do Linkoping zapłacimy na ogół od 280 do 380 zł. Oczywiście jeśli trafimy na organizowaną przez któregoś z przewoźników promocję, do miasta możemy dojechać jeszcze taniej. 

Główny dworzec autobusowy Linkoping – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Linkoping (Fjärbussterminal) mieści się przy ulicy Järnvägsgatan 2A i oddalony jest od centrum o zaledwie jeden kilometr. Jeszcze bliżej, bo tylko około 500 metrów jest z dworca autobusowego do dworca kolejowego. W pobliżu Fjärbussterminal rozlokowane są przystanki autobusowe (autobusem miejskim dostaniemy się do każdego praktycznie zakątka Linkoping). Port lotniczy Linköping City położony jest niedaleko Linköping, w regionie Östergötland. Na lotnisko możemy dostać się taksówką, jednak będzie to mało ekonomiczna opcja. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze specjalnego autobusu (Blåklintsbuss), który szybko dowiezie nas do portu lotniczego.

Co warto zobaczyć w Linkoping?

Linkoping, mimo że nie jest bardzo dużym miastem, oferuje cały szereg atrakcji. Z pewnością warto zobaczyć skansen, wstąpić do Muzeum Szwedzkich Sił Powietrznych (Flygvapenmuseum), a także obejrzeć znajdującą się w centrum Katedrę w Linköping. W północnej części miasta zlokalizowane jest centrum sportowo-rozrywkowe „Saab Arena” (otwarto je w roku 2004). Na uwagę zasługuje także przepiękny Klasztor Vreta, założony około 1100 (obecnie niestety pozostały po nim jedynie ruiny, za wyjątkiem części kościoła klasztornego). Przejazd do Linkoping to również doskonała okazja do tego, by spróbować lokalnych przysmaków w jednej z wielu znajdujących się w tym mieście restauracji. 

 

Bilety autokarowe do Linkoping

Tani przejazd do Linkoping? Sprawdź, jakie propozycje przygotowali dla Ciebie międzynarodowi przewoźnicy! Wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej zaawansowanej porównywarki połączeń. Wpisz datę i miejsce wyjazdu, wybierz z listy najlepszą z opcji i kup bilet do Linkoping przez Internet, bez wychodzenia z domu, bez stania w kolejkach, o dowolnej porze dnia lub nocy. Bilet otrzymasz w wersji elektronicznej na swoją komórkę i na swoją pocztę e-mail. Wystarczy, że okażesz go kierowcy w dniu wyjazdu i możesz ruszać w podróż!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta