703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Malmo

Sprawdź jak dojechać do Malmo autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Malmo (Malmö) to miasto w południowej Szwecji i port morski nad cieśniną Öresund. Podróż z Polski do Malmo trwa dużo krócej niż chociażby do Sztokholmu, choć oczywiście uzależnione jest to od miejsca, z którego wyruszamy. Z Gdańska czy Szczecina do Malmo dotrzemy szybciej, niż wyjeżdżając z Warszawy lub Łodzi. Mieszkańcy Polski południowej muszą przygotować się na jeszcze dłuższą podróż, jednak komfort, jaki zapewniają międzynarodowi przewoźnicy, a także możliwość podziwiania wspaniałych widoków za oknem doskonale rekompensują ewentualne niedogodności. Ile kosztuje bilet autokarowy do Malmo? Tu również cena uzależniona będzie od miejsca wyjazdu, niemniej zwykle oscyluje ona wokół 200-400 zł. Od czasu do czasu przewoźnicy organizują również promocje i wówczas mamy szansę kupić bilet na przejazd do Malmo w cenie niższej. 

Główny dworzec autobusowy Malmo – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Malmo znajduje się pod adresem Norra Vallgatan 60 211 22 i obsługiwany jest m.in. przez takich przewoźników jak Flixbus i Sinbad. Znajduje się on w samym centrum miasta, tuż obok dworca kolejowego. Z dworca bez problemu dostaniemy się do innych części Malmo autobusami miejskimi. Międzynarodowy port lotniczy Malmö-Sturup znajduje się około 30 km od centrum miasta. Na lotnisko również dojedziemy autobusem miejskim – podróż trwać będzie około 45 minut (w zależności od natężenia ruchu). 

Co warto zobaczyć w Malmo?

Malmo to miasto, którego liczba mieszkańców to nieco ponad 300 tys. osób. To jednocześnie centrum gospodarcze i kulturalne południowej Szwecji. W Malmo warto zobaczyć m.in. kościół św. Piotra (zbudowany na początku XIV wieku, w stylu gotyckim), budynek ratusza miejskiego z 1546 roku, zamek Malmöhus z początku XVI wieku oraz synagogę z roku 1903. Na uwagę zasługuje też najwyższy budynek mieszkalny w Szwecji (i jeden z najwyższych w Europie) – Turning Torso, którego wysokość to 190 metrów. W Malmo warto także odwiedzić jedną z wielu restauracji i spróbować lokalnych potraw. 

 

Bilety autokarowe do Malmo

Nie trać czasu na przeglądanie ofert międzynarodowych przewoźników – na euroautokar.pl wszystko masz w jednym miejscu. Wybierz termin wyjazdu, skorzystaj z naszej zaawansowanej wyszukiwarki połączeń i kup bilet autokarowy do Malmo w najlepszej cenie! Nasze narzędzie na bieżąco aktualizuje dane dotyczące przejazdów do Malmo, dlatego korzystając z niego, jako pierwszy dowiesz się też o nowych promocjach na trasach Warszawa-Malmo, Kraków-Malmo, Gdańsk-Malmo i wielu, wielu innych.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta