Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Malmo

Malmo (Malmö) to miasto w południowej Szwecji i port morski nad cieśniną Öresund. Podróż z Polski do Malmo trwa dużo krócej niż chociażby do Sztokholmu, choć oczywiście uzależnione jest to od miejsca, z którego wyruszamy. Z Gdańska czy Szczecina do Malmo dotrzemy szybciej, niż wyjeżdżając z Warszawy lub Łodzi. Mieszkańcy Polski południowej muszą przygotować się na jeszcze dłuższą podróż, jednak komfort, jaki zapewniają międzynarodowi przewoźnicy, a także możliwość podziwiania wspaniałych widoków za oknem doskonale rekompensują ewentualne niedogodności. Ile kosztuje bilet autokarowy do Malmo? Tu również cena uzależniona będzie od miejsca wyjazdu, niemniej zwykle oscyluje ona wokół 200-400 zł. Od czasu do czasu przewoźnicy organizują również promocje i wówczas mamy szansę kupić bilet na przejazd do Malmo w cenie niższej.

Główny dworzec autobusowy Malmo – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Malmo znajduje się pod adresem Norra Vallgatan 60 211 22 i obsługiwany jest m.in. przez takich przewoźników jak Flixbus i Sinbad. Znajduje się on w samym centrum miasta, tuż obok dworca kolejowego. Z dworca bez problemu dostaniemy się do innych części Malmo autobusami miejskimi. Międzynarodowy port lotniczy Malmö-Sturup znajduje się około 30 km od centrum miasta. Na lotnisko również dojedziemy autobusem miejskim – podróż trwać będzie około 45 minut (w zależności od natężenia ruchu).

Co warto zobaczyć w Malmo?

Malmo to miasto, którego liczba mieszkańców to nieco ponad 300 tys. osób. To jednocześnie centrum gospodarcze i kulturalne południowej Szwecji. W Malmo warto zobaczyć m.in. kościół św. Piotra (zbudowany na początku XIV wieku, w stylu gotyckim), budynek ratusza miejskiego z 1546 roku, zamek Malmöhus z początku XVI wieku oraz synagogę z roku 1903. Na uwagę zasługuje też najwyższy budynek mieszkalny w Szwecji (i jeden z najwyższych w Europie) – Turning Torso, którego wysokość to 190 metrów. W Malmo warto także odwiedzić jedną z wielu restauracji i spróbować lokalnych potraw.

 

Bilety autokarowe do Malmo

Nie trać czasu na przeglądanie ofert międzynarodowych przewoźników – na euroautokar.pl wszystko masz w jednym miejscu. Wybierz termin wyjazdu, skorzystaj z naszej zaawansowanej wyszukiwarki połączeń i kup bilet autokarowy do Malmo w najlepszej cenie! Nasze narzędzie na bieżąco aktualizuje dane dotyczące przejazdów do Malmo, dlatego korzystając z niego, jako pierwszy dowiesz się też o nowych promocjach na trasach Warszawa-Malmo, Kraków-Malmo, Gdańsk-Malmo i wielu, wielu innych.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta