703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Sztokholm

Sprawdź jak dojechać do Sztokholmu autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Sztokholm to stolica i największe miasto w Szwecji (ponad 975 tys. mieszkańców). Jak długo jedzie bus do Sztokholmu? Oto kilka przykładów: trasę Warszawa-Sztokholm autokar pokonuje w około 20 godzin, a trasę Gdańsk-Sztokholm w około 18 godzin. Jeśli naszą podróż rozpoczniemy w Krakowie autokar jechał będzie około 22 godzin, jeśli we Wrocławiu – około 19 godzin. Z Białegostoku podróż potrwa z kolei około 20 godzin. Ceny biletów oscylują wokół 300-500 zł, jeśli jednak trafimy akurat na promocję, bilet do Sztokholmu uda nam się kupić taniej. 

Główny dworzec autobusowy Sztokholm – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Sztokholmie (Cityterminalen) znajduje się tylko nieco ponad 1 kilometr od centrum miasta i w pobliżu głównej stacji kolejowej. Co więcej, blisko dworca zlokalizowane są też stacja metra i przystanki autobusowe. Port lotniczy Sztokholm-Skavsta położony jest w gminie Nyköping, około 100 km na południe od Sztokholmu. Autokar na lotnisko kursuje codziennie z dworca autobusowego, a czas podróży to około 1,5 godziny (w zależności od natężenia ruchu w mieście). Na lotnisko można oczywiście wybrać się taksówką, jednak z uwagi na dużą odległość będzie to rozwiązanie mało ekonomiczne. 

Co warto zobaczyć w Sztokholmie?

Kupując bilet autokarowy do Sztokholmu warto przygotować się na całą masę pozytywnych wrażeń z odwiedzenia tego pięknego miasta. Sztokholm to główny ośrodek polityczny, ekonomiczny i kulturalny Szwecji. Miasto założone zostało w 1252 roku, ma zatem wyjątkowo długą historię. Na uwagę szczególną zasługuje z pewnością Stare Miasto (Gamla stan) z przepięknym Ratuszem. Warto odwiedzić również Muzeum Vasa – muzeum morskie z XVII-wiecznym okrętem oraz Zamek Królewski. Wielu zainteresować może też pierwszy w Szwecji skansen (wraz z ogrodem zoologicznym), który znajduje się na wyspie Djurgården. Przejazd autokarowy do Sztokholmu to także niepowtarzalna okazja, by w jednej z wielu restauracji spróbować dań regionalnej kuchni. 

 

Bilety autokarowe do Sztokholmu 

Wejdź na stronę euroautokar.pl i porównaj ceny biletów do Sztokholmu u różnych międzynarodowych przewoźników. Wybierz opcję przejazdu, która najlepiej spełniała będzie Twoje oczekiwania, a następnie kup bilet przez Internet. Otrzymasz go w formie elektronicznej na swój telefon komórkowy i na pocztę e-mail. Nie czekaj – już dziś zarezerwuj miejsce w autobusie do Sztokholmu i ruszaj w swoją wymarzoną podróż!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta