Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Sztokholm

Sztokholm to stolica i największe miasto w Szwecji (ponad 975 tys. mieszkańców). Jak długo jedzie bus do Sztokholmu? Oto kilka przykładów: trasę Warszawa-Sztokholm autokar pokonuje w około 20 godzin, a trasę Gdańsk-Sztokholm w około 18 godzin. Jeśli naszą podróż rozpoczniemy w Krakowie autokar jechał będzie około 22 godzin, jeśli we Wrocławiu – około 19 godzin. Z Białegostoku podróż potrwa z kolei około 20 godzin. Ceny biletów oscylują wokół 300-500 zł, jeśli jednak trafimy akurat na promocję, bilet do Sztokholmu uda nam się kupić taniej.

Główny dworzec autobusowy Sztokholm – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Sztokholmie (Cityterminalen) znajduje się tylko nieco ponad 1 kilometr od centrum miasta i w pobliżu głównej stacji kolejowej. Co więcej, blisko dworca zlokalizowane są też stacja metra i przystanki autobusowe. Port lotniczy Sztokholm-Skavsta położony jest w gminie Nyköping, około 100 km na południe od Sztokholmu. Autokar na lotnisko kursuje codziennie z dworca autobusowego, a czas podróży to około 1,5 godziny (w zależności od natężenia ruchu w mieście). Na lotnisko można oczywiście wybrać się taksówką, jednak z uwagi na dużą odległość będzie to rozwiązanie mało ekonomiczne.

Co warto zobaczyć w Sztokholmie?

Kupując bilet autokarowy do Sztokholmu warto przygotować się na całą masę pozytywnych wrażeń z odwiedzenia tego pięknego miasta. Sztokholm to główny ośrodek polityczny, ekonomiczny i kulturalny Szwecji. Miasto założone zostało w 1252 roku, ma zatem wyjątkowo długą historię. Na uwagę szczególną zasługuje z pewnością Stare Miasto (Gamla stan) z przepięknym Ratuszem. Warto odwiedzić również Muzeum Vasa – muzeum morskie z XVII-wiecznym okrętem oraz Zamek Królewski. Wielu zainteresować może też pierwszy w Szwecji skansen (wraz z ogrodem zoologicznym), który znajduje się na wyspie Djurgården. Przejazd autokarowy do Sztokholmu to także niepowtarzalna okazja, by w jednej z wielu restauracji spróbować dań regionalnej kuchni.

 

Bilety autokarowe do Sztokholmu

Wejdź na stronę euroautokar.pl i porównaj ceny biletów do Sztokholmu u różnych międzynarodowych przewoźników. Wybierz opcję przejazdu, która najlepiej spełniała będzie Twoje oczekiwania, a następnie kup bilet przez Internet. Otrzymasz go w formie elektronicznej na swój telefon komórkowy i na pocztę e-mail. Nie czekaj – już dziś zarezerwuj miejsce w autobusie do Sztokholmu i ruszaj w swoją wymarzoną podróż!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta