703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Kijów

Sprawdź jak dojechać do Kijowa autokarem z Polski i co zwiedzić

Stolica Ukrainy – Kijów – to częsty cel podróży zagranicznych. Do tego liczącego prawie trzy miliony mieszkańców miasta autokarem dojedziemy z Polski w czasie około 15-20 godzin (w zależności od miejsca wyjazdu). Bilety autokarowe do Kijowa kupimy online bez żadnego problemu, a sama podróż, mimo że dłuższa, odbędzie się w naprawdę komfortowych warunkach.

Bilety autokarowe do Kijowa

Główny dworzec autobusowy Kijów – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Główny dworzec autobusowy, obsługiwany przez większość przewoźników z Polski, nosi nazwę Центральный автовокзал i mieści się na Placu Moskiewskim 1. Tuż obok dworca znajduje się wejście do stacji metra Demiivska. Metrem szybko dostaniemy się na dworzec kolejowy (wyjście na stacji Vokzalna). Największy międzynarodowy i krajowy port lotniczy na Ukrainie to Kijów-Boryspol (Міжнародний аеропорт Бориспіль), położony w miejscowości Boryspol, 29 km na wschód od centrum Kijowa. Prowadzi tam droga międzynarodowa M03, więc na lotnisko dość szybko dotrzeć można zarówno taksówką, jak i publicznym autobusem obsługującym lotnisko – 322 “Bus Sky”.

Co warto zobaczyć w Kijowie?

Leżąca nad Dnieprem stolica Ukrainy to prawdziwy raj dla miłośników zabytków. Złota Brama, Plac Niepodległości (Majdan), Cerkiew św. Andrzeja czy Sobór Mądrości Bożej – to tylko niektóre atrakcje warte obejrzenia. Amatorzy muzeów mogą wybrać się m.in. do Muzeum Historycznego, Muzeum historii Ukrainy w II wojnie światowej czy do domu i muzeum Michaiła Bułhakowa. Na turystów, którzy kupili bilety autokarowe do Kijowa, czekają również oferujące lokalną i międzynarodową kuchnię restauracje oraz ekskluzywne sklepy (przede wszystkim z odzieżą). O Kijowie (podobnie zresztą jak o Odessie) można powiedzieć jedno: to miasto, którego atmosferę trzeba poczuć!

Bilety autokarowe do Kijowa

Na EuroAutokar.pl znajdziesz oferty przewoźników na przejazd do Kijowa. Wpisz datę i miejsce wyjazdu i sprawdź, jak wielu z nich proponuje połączenia autokarowe do Kijowa w wyjątkowo atrakcyjnych, nierzadko nawet promocyjnych cenach. Kup bilet online i ruszaj w swoją wymarzoną podróż!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta