703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Łuck

Sprawdź jak dojechać do Łucka autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Zabytkowe cerkwie, zamki i kościoły to niejako znaki rozpoznawcze tego leżącego nad rzeką Styr miasta. Bilety autokarowe do Łucka bez problemu dostępne są u większości przewoźników międzynarodowych. Czas podróży uzależniony jest oczywiście od miejsca wyjazdu. Z Warszawy czy z Krakowa autobus do Łucka jedzie około 8-9 godzin, a z Poznania – około 13 godzin. Dłużej trwać będzie podróż z Gdańska (około 17 godzin) czy z Wrocławia (około 14 godzin). Za to np. z Lublina przejazd do Łucka zajmie około 6 godzin.

Dworzec autobusowy Łuck – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Obsługiwany przez międzynarodowych i krajowych przewoźników dworzec autobusowy znajduje się na ulicy Lwowskiej 148 i oddalony jest niecałe 5 km od centrum miasta. Blisko dworca (70 m) znajduje się przystanek autobusu miejskiego. Do dworca kolejowego dostaniemy się autobusem lub taksówką (odległość to niecałe 7 km). Port lotniczy Łuck obsługuje niestety wyłącznie małe linie lotnicze. Najbliższe duże lotnisko znajduje się we Lwowie i możemy dostać się do niego, wykupując bilet na autokar (odległość Łuck-Lwów to około 150 km).

Co warto zobaczyć w Łucku?

Mogłoby się wydawać, że to stosunkowo niewielkie miasto (około 217 tys. mieszkańców) nie ma zbyt wiele do zaoferowania . Nic bardziej błędnego. Wykupując bilet na autokar do Łucka możemy liczyć na całą moc wrażeń. To właśnie w Łucku znajduje się średniowieczny Zamek Lubarta. To również w tym mieście podziwiać możemy Cerkiew Opieki Matki Bożej (jedną z najstarszych świątyń na Wołyniu). Znajdują się tam także Kościół Krzyża Świętego, Synagoga z XVII wieku, budynek kinoteatru z 1939 roku oraz cała masa zabytkowych kamienic z XIX i XX wieku. W mieście warto ponadto odwiedzić przepiękną ulicę Katedralną i równie urokliwą ulicę Bratkowskiego, a także na własne oczy zobaczyć jeden z najdłuższych na świecie bloków mieszkalnych – ten w Łucku ma aż 4 000 metrów długości! Fani lokalnej kuchni również znajdą coś dla siebie, bo w mieście aż roi się od mniejszych i większych lokali gastronomicznych.

Bilety autokarowe do Łucka

Kupując bilet na przejazd autokarem do Łucka trzeba przygotować się na jedno: już sama podróż będzie fascynująca, jako że niezmierzone tereny zielone na Wołyniu robią wyjątkowe wrażenie. Samo miasto, choć nie tak popularne jak Lwów czy Kijów, ma naprawdę wiele do zaoferowania. Dlatego nie czekaj – już dziś wybierz dogodny dla siebie termin i znajdź na EuroAutokar.pl najkorzystniejsze cenowo przejazdy autokarowe do Łucka. Udaj się w komfortową podróż, której nigdy nie zapomnisz!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta