703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Lwów

Sprawdź jak dojechać do Lwowa autokarem z Polski i co zwiedzić

Historycznie związany z Polską Lwów to miasto często odwiedzane przez turystów. Autobus Warszawa Lwów pokonuje trasę w około 8 godzin. Mniej więcej tyle samo trwa podróż z Krakowa do Lwowa, ale już na przykład z Przemyśla do miasta dostaniemy się w niespełna 3 godziny. Wygodne przejazdy autokarowe Polska-Lwów oferuje większość przewoźników międzynarodowych.

Tanie bilety do Lwowa

Główny dworzec autobusowy Lwów – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Centralny Dworzec Autobusowy (Dworzec Stryjski) położony jest przy ulicy Stryjskiej 109 i obsługuje zarówno ruch międzymiastowy, jak i międzynarodowy. Jeśli naszym celem będzie Lotnisko we Lwowie, dostaniemy się do niego busem (tuż obok dworca znajduje się przystanek autobusowy) – podróż trwa około 20 minut. Autobusy spod dworca kursują również w stronę Głównego Dworca Kolejowego we Lwowie (Головний залізничний вокзал, Львів). Miasto nie posiada niestety metra, natomiast komunikacja miejska (marszrutki, busy, tramwaje i trolejbusy) jest bardzo tania, choć – trzeba przyznać – pozostawia sporo do życzenia pod kątem nowoczesności… Po Lwowie jeżdżą też oczywiście taksówki, a ponadto działa tam, popularny również w Polsce, Uber.

Co warto zobaczyć we Lwowie?

Położony nad rzeką Pełtwią Lwów to miasto liczące ponad 724 tys. mieszkańców, a większość wartych obejrzenia zabytków znajduje się w jego ścisłym centrum. Ponieważ przejazd do Lwowa zajmuje stosunkowo niewiele czasu, naprawdę warto się tam wybrać. Tym bardziej, że bilety autokarowe do Lwowa kosztują niewiele, a i sam pobyt w tym mieście nie należy do najdroższych (Ukraina to aktualnie jeden z najtańszych krajów Europy). Możemy podziwiać Lwów popijając kawę czy jedząc dobry obiad (i chłonąc przy okazji legendarną wręcz atmosferę tego historycznego miasta). Nie zapomnijmy jednak o największych atrakcjach miasta, które po prostu trzeba zobaczyć. Rynek we Lwowie, Opera Lwowska, Katedra św. Jura, Pałac Potockich czy Wieża Ratuszowa ze wspaniałym tarasem widokowym – to tylko wybrane propozycje dla tych wszystkich, którzy kupili bilety autokarowe do Lwowa. Miastem nie będą zawiedzeni również amatorzy pchlich targów – jest ich tam naprawdę dużo.

Bilety autokarowe do Lwowa

Nie czekaj – już dziś skorzystaj z zaawansowanej wyszukiwarki połączeń na EuroAutokar.pl i znajdź najkorzystniejszą ofertę biletów autokarowych na przejazd do Lwowa. Propozycje takich połączeń ma większość przewoźników międzynarodowych, dlatego często trafić możesz na wyjątkowo atrakcyjne promocje. Koniecznie sprawdź wszystkie dostępne w wybranym terminie opcje i wybierz swój komfortowy autokar do Lwowa!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta