703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Tarnopol

Sprawdź jak dojechać do Tarnopola autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Przejazd do Tarnopola trwa nieco dłużej niż np. do Lwowa, jednak wciąż jest to ta bliska (dla Polaków) Ukraina. Z Warszawy czy Krakowa podróż zabierze nam około 10 godzin, z Gdańska – około 17,  z Wrocławia – około 13, a z Rzeszowa – niespełna 8. Bilety autokarowe do Tarnopola kupić można u większości przewoźników międzynarodowych, a ceny biletów zaczynają się już od około 120 zł. Co więcej, jeśli trafimy akurat na jedną z często organizowanych przez firmy przewozowe promocji, to nasz przejazd do Tarnopola może okazać się jeszcze tańszy.

Dworzec autobusowy Tarnopol – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Tarnopolu mieści się przy ulicy Anatoliya Zhyvova 7. To miejsce, z którego realizowane są przewozy do innych miast na Ukrainie, a także przewozy międzynarodowe. Do centrum miasta jest z dworca bardzo blisko – nieco ponad 1 km. Niedaleko mamy również do przystanku autobusu miejskiego (ok. 180 m). Bez problemu dojedziemy również do dworca kolejowego (Станція Тернопіль). Port lotniczy Tarnopol obecnie niestety nie działa, a najbliższe lotnisko międzynarodowe znajduje się we Lwowie (odległość Lwów-Tarnopol: 130 km).

Co warto zobaczyć w Tarnopolu?

Położony nad Seretem Tarnopol zamieszkuje nieco ponad 216 tys. osób. Zbudowany nad rozległym stawem Zamek to jedna z najpopularniejszych atrakcji miasta, ale bynajmniej nie jedyna. Podobnie jak w innych większe miastach Ukrainy, również w Tarnopolu znajdziemy całe mnóstwo ciekawych zabytków. Cerkiew Podwyższenia Krzyża Świętego w Tarnopolu, Ratusz, Stara synagoga (wybudowana w XVII w.) czy pomnik Józefa Piłsudskiego to tylko niektóre z nich. Kupując bilet na autobus do Tarnopola powinniśmy przygotować się na to, że zabytki miasta umieszczone są blisko siebie i prawdopodobnie dość szybko uda nam się obejrzeć je wszystkie. Gdy już to zrobimy, możemy upajać się wyjątkową atmosferą miasta, chociażby udając się do jednej z wielu restauracji (lokalnych lub międzynarodowych). Amatorów nocnej zabawy ucieszy również wiadomość, że w Tarnopolu znajduje się dużo barów, klubów i dyskotek.

Bilety autokarowe do Tarnopola

Przewozy autokarowe do Tarnopola cieszą się coraz większym zainteresowaniem polskich turystów. Podróż nie należy do najkrótszych, jednak przewoźnicy, których oferty znajdziesz na  EuroAutokar.pl, zadbali o najwyższe standardy i wyjątkowy komfort osób, które się na nią zdecydują. Bilety autokarowe do Tarnopola nie kosztują wiele, a same wrażenia z wyjazdu z pewnością będą dla Ciebie bezcenne. Dlatego już dziś skorzystaj z naszej zaawansowanej wyszukiwarki i znajdź najlepszą, a zarazem najkorzystniejszą cenowo ofertę na połączenia autobusowe do Tarnopola!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta