703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Winnica

Sprawdź jak dojechać do Winnicy autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Winnica to miasto położone w środkowej części Ukrainy, na wschodnim Podolu. Kupując bilety autokarowe do Winnicy musimy przygotować się na dłuższą podróż, jednak przewoźnicy międzynarodowi wiedzą, jak zadbać o to, by była ona maksymalnie komfortowa. Ile trwają przejazdy autokarowe do Winnicy? Oto kilka przykładów: z Warszawy i Krakowa na miejsce dojedziemy w ciągu około 16 godzin. Dłużej potrwa podróż z Poznania (ok. 20 godzin), Szczecina (ok. 25 godzin) czy z Wrocławia (ok. 18 godzin). Jeśli natomiast wyruszamy z miast bliżej wschodniej granicy, bus do Winnicy jechał będzie odpowiednio krócej (np. z Lublina podróż zajmie nam około 11 godzin).

Główny dworzec autobusowy Winnica – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Główny dworzec autobusowy w Winnicy znajduje się przy ulicy Kijowskiej 8. Autobusem możemy dostać się z niego do dworca kolejowego. Stacja Winnica oferuje dzienne i nocne połączenia zarówno do innych miast Ukrainy, jak i za granicę, np. do Moskwy czy Budapesztu, a od roku 2017 również do Przemyśla (pociąg bezpośredni). Port lotniczy Winnica (Аеропорт Вінниця) oddalony jest o 10 km od centrum miasta i dostać można się do niego komunikacją miejską (linia 33). Czas dojazdu na lotnisko wynosi około 30 minut.

Co warto zobaczyć w Winnicy?

Położona nad rzeką Boh Winnica liczy ponad 370 tys. mieszkańców i należy do jednego z najbardziej zadbanych miast na Ukrainie. Warto dodać, że przez ponad 200 lat należało ono do Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Kupując bilety autokarowe do Winnicy możemy być pewni, że znajdziemy w tym mieście coś dla siebie. Zadowoleni będą w szczególności amatorzy zabytków, bo tych w Winnicy nie brakuje – wystarczy wspomnieć chociażby o murach miejskich z XVII wieku, Hotelu Savoy z 1912 roku, drewnianej cerkwi św. Mikołaja z 1746 r czy o wzniesionym w stylu secesyjnym domu mecenasa Długołęckiego. Jednak przejazd do Winnicy nie musi, a nawet nie powinien kończyć się wyłącznie na zwiedzaniu zabytków. To tętniące życiem miasto daje nam bowiem niepowtarzalną okazję do spróbowania wspaniałej kuchni (również tej lokalnej), odbycia cieszących duszę spacerów wśród pięknych zabudowań, a nade wszystko do poczucia wyjątkowej atmosfery ukraińskiej Winnicy.

Bilety autokarowe do Winnicy

Autokar do Winnicy znajduje się w ofercie większości międzynarodowych firm, które proponują połączenia autobusowe na Ukrainę. Najlepsze opcje takich przejazdów znajdziesz na stronie EuroAutokar.pl. Ceny biletów zaczynają się już od około 100 zł, a co jakiś czas trafić można dodatkowo na wyjątkowo atrakcyjne promocje. Już dziś wybierz termin swojej podróży i sprawdź naszą wyszukiwarkę połączeń. Wybierz bus do Winnicy, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta