Budapeszt

Sprawdź jak dojechać do Budapesztu autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Obowiązkowym elementem krajoznawczej wycieczki na Węgry jest wizyta w Budapeszcie. Podróżując autokarem do Budapesztu możesz dotrzeć do dworców autobusowych Budapeszt Népliget lub Kelenföld. Drugi z nich znajduje się tuż obok stacji kolejowej Kelenföld oraz stacji metra. Z dworca Népliget na pociąg dostaniesz się publicznym transportem lub taksówką w około 20 minut. Z obydwu tych lokacji dojedziesz również do portu lotniczego Budapeszt – podróż trwa jedynie 20 minut.

A co warto zobaczyć, jeśli planujesz przejazd do Budapesztu na nieco dłużej? Oto najciekawsze atrakcje stolicy Węgier.

  • Autobus do Budapesztu: Zamek Królewski

Jeśli planujesz kupić bilet do Budapesztu, koniecznie odwiedź tamtejsze wzgórze zamkowe, wpisane na listę zabytków UNESCO. Zamek Buda można zwiedzać zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz (na turystów czeka tam bogata galeria sztuki).

  • Baszta Rybacka w Budapeszcie

Po przejeździe do Budapesztu zobacz słynną basztę rybacką. To najbardziej charakterystyczny budynek w mieście. Wieża przywodzi na myśl bajkowy zamek, a ponadto ma ciekawą historię, sięgającą czasów średniowiecza.

  • Przejazd do Budapesztu – Góra Gellérta

Góra Gellérta to najsłynniejszy punkt widokowy miasta, na którym znajdują się puby i restauracje. Skrywa ona nieco mroczną historię – według legendy, w średniowieczu miejscowi poganie zrzucili z góry biskupa właśnie o nazwisku Gellért. Na wzgórzu znajduje się pomnik wolności, upamiętniający ludność poległą za Węgry.

  • Kościół św. Macieja

Podróżując autobusem do Budapesztu zwiedź kościół św. Macieja – imponującą gotycką świątynię. Jej historia jest niezwykle ciekawa – w minionych wiekach została m. in. przemieniona w meczet oraz zniszczona przez uderzenie pioruna.

Tanie przewozy autokarowe do Budapesztu

Do Budapesztu z Warszawy autokarem dostaniesz się w 10-12 godzin – warto zdecydować się na podróż nocną, która minie bardzo szybko. A gdzie poszukiwać biletów do Budapesztu w świetnych cenach? Sprawdź stronę www.euroautokar.pl, gdzie czekają na Ciebie atrakcyjne oferty przewozów autokarowych na Węgry.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta