Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Miszkolc

Miszkolc – miasto wśród lasów i gór. Jak dojechać tam busem?

Za czasów PRL, węgierski Miszkolc był częstym celem wycieczek Polaków – wówczas odwiedzano go głównie w celach zarobkowych i zakupowych. W ostatnim czasie wizerunek tego miasta uległ całkowitej odmianie; dziś Miszkolc odwiedzany jest z powodu wyjątkowych walorów turystycznych. Co warto zobaczyć w Miszkolc i jak dojechać tam autokarem?

Przepiękne miasto Miszkolc usytuowane jest w okolicach Parku Narodowego Gór Bukowych. Miasteczko otoczone jest niewysokimi, zalesionymi wzgórzami, czemu zawdzięcza wręcz bajkową atmosferę.

Przewozy autokarowe do Miszkolc

Ze względu na bliską odległość, dla Polaków Miszkolc to miejscowość idealna do zwiedzenia w weekend. Z Krakowa dojedziesz do niego w około 5 godzin. Decydując się na przejazd autokarem, dostaniesz się do samego centrum miasta, a dokładnie w okolice ul. Buza Ter. Kilka kroków dalej, przy ul. Allomas, znajdziesz stację kolejową, z której dojedziesz do innych części Węgier. Musisz dostać się na lotnisko? To żaden problem – 4 kilometry dalej znajdziesz najbliższy port lotniczy.

Autobusy do Miszkolc – co warto zwiedzić?

Miszkolc to idealne miejsce na spędzenie spokojnego weekendu w otoczeniu natury. Prócz pieszych wycieczek po wzgórzach, polecamy sprawdzenie najpopularniejszych punktów miasteczka.

Aby poznać bliżej historię Miszkolc, koniecznie odwiedź tutejszy Zamek, którego historia sięga XIII wieku. Samo wzgórze, na którym mieści się warownia, było zamieszkiwane już w IX stuleciu!

  • Piękne świątynie w Miszkolc

W Miszkolc znajdziesz wiele zabytków sakralnych – nie tylko tych związanych z chrześcijaństwem. Prócz katedr i kościołów, znajduje się tu również neoromańska Synagoga.

  • Starówka Miszkolc

XIX zabudowa starego miasta Miszkolc zachowała się w znakomitym stanie. Na szczególną uwagę zasługuje gmach Teatru Narodowego.

Bilety autokarowe do Miszkolc – gdzie kupić?

Zaplanuj relaksujący weekend w Miszkolc i nie martw się kosztami podróży – tanie bilety autokarowe znajdziesz na stronie www.euroautokar.pl. Wybierz kurs w dogodnym terminie i przekonaj się o pięknie tego zakątka Węgier.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż autokarem z dzieckiem, z pewnością nurtuje Cię wiele pytań. Być może zastanawiasz się czy istnieją zniżki dla dziecka na autokar, gdzie kupić bilet autokarowy dla dziecka oraz czy będziesz potrzebował fotelika dla swojej pociechy. Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Wakacje autokarem

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Co zabrać w podróż

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem?

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta