703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Miszkolc

Sprawdź jak dojechać do Miszkolc autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Miszkolc – miasto wśród lasów i gór. Jak dojechać tam busem?

Za czasów PRL, węgierski Miszkolc był częstym celem wycieczek Polaków – wówczas odwiedzano go głównie w celach zarobkowych i zakupowych. W ostatnim czasie wizerunek tego miasta uległ całkowitej odmianie; dziś Miszkolc odwiedzany jest z powodu wyjątkowych walorów turystycznych. Co warto zobaczyć w Miszkolc i jak dojechać tam autokarem?

Przepiękne miasto Miszkolc usytuowane jest w okolicach Parku Narodowego Gór Bukowych. Miasteczko otoczone jest niewysokimi, zalesionymi wzgórzami, czemu zawdzięcza wręcz bajkową atmosferę.

Przewozy autokarowe do Miszkolc

Ze względu na bliską odległość, dla Polaków Miszkolc to miejscowość idealna do zwiedzenia w weekend. Z Krakowa dojedziesz do niego w około 5 godzin. Decydując się na przejazd autokarem, dostaniesz się do samego centrum miasta, a dokładnie w okolice ul. Buza Ter. Kilka kroków dalej, przy ul. Allomas, znajdziesz stację kolejową, z której dojedziesz do innych części Węgier. Musisz dostać się na lotnisko? To żaden problem – 4 kilometry dalej znajdziesz najbliższy port lotniczy.

Autobusy do Miszkolc – co warto zwiedzić?

Miszkolc to idealne miejsce na spędzenie spokojnego weekendu w otoczeniu natury. Prócz pieszych wycieczek po wzgórzach, polecamy sprawdzenie najpopularniejszych punktów miasteczka.

Aby poznać bliżej historię Miszkolc, koniecznie odwiedź tutejszy Zamek, którego historia sięga XIII wieku. Samo wzgórze, na którym mieści się warownia, było zamieszkiwane już w IX stuleciu!

  • Piękne świątynie w Miszkolc

W Miszkolc znajdziesz wiele zabytków sakralnych – nie tylko tych związanych z chrześcijaństwem. Prócz katedr i kościołów, znajduje się tu również neoromańska Synagoga.

  • Starówka Miszkolc

XIX zabudowa starego miasta Miszkolc zachowała się w znakomitym stanie. Na szczególną uwagę zasługuje gmach Teatru Narodowego.

Bilety autokarowe do Miszkolc – gdzie kupić?

Zaplanuj relaksujący weekend w Miszkolc i nie martw się kosztami podróży – tanie bilety autokarowe znajdziesz na stronie www.euroautokar.pl. Wybierz kurs w dogodnym terminie i przekonaj się o pięknie tego zakątka Węgier.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta