703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Szeged

Sprawdź jak dojechać do Szeged autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Bilety autokarowe do Szeged – miasta wielu kultur

Węgry to wyjątkowy kierunek podróży – głównie ze względu na swój eklektyzm. W tym kraju spotkasz się z różnymi stylami architektonicznymi i rozmaitymi zwyczajami. Każde z miast ma do zaoferowania coś unikalnego – przykładem jest przepiękny Szeged. Dowiedz się, jak dojechać do niego autokarem i co warto zobaczyć, zwiedzając to jedyne w swoim rodzaju miejsce.

Szeged (inaczej Segedyn) to miasto położone w południowych Węgrzech, nad rzeką Cisą. Nazywany bywa również „miastem Słońca”, ponieważ przypada na niego najwięcej godzin słonecznych w całym kraju. Szeged to świetne miejsce na to, by zgłębiać kulturę Węgier – zwłaszcza, że jest to ceniony ośrodek o dużych walorach historycznych.

Przejazd do Szeged z Polski

Jak dojechać do Szeged niskim kosztem? Polecamy przewozy autokarowe – tani i wygodny sposób na zwiedzanie europejskich miast. Postój autokarów w Szeged znajduje się tuż obok głównej stacji kolejowej przy Indóház tér 6725. Zaledwie 5 km dalej znajduje się lotnisko – jeśli musisz udać się w dalszą podróż, możesz dostać się do niego pieszo lub taksówką.

Busem do Szeged – największe atrakcje miasta

Szeged to niesamowita mieszanka stylów architektonicznych – od barwnej zabudowy starówki trudno oderwać wzrok. Oto atrakcje w centrum miasta, które na pewno Cię zainteresują.

  • Pałac Reöka

To secesyjny budynek, stworzony z myślą o morskiej przyrodzie. Nawiązania do roślin morskich można zauważyć między innymi na balustradach balkonów. W tych okolicach można poczuć się jak w egzotycznym kraju!

  • Kościół Wotywny

Bogato zdobiony kościół Wotywny łączy w sobie style romański, gotycki i wschodni. Podobnych świątyń na próżno szukać w naszych okolicach.

  • Zieleń Segedynu

Szeged to bez wątpienia miasto parków i skwerów. Na każdym kroku można natknąć się na przepiękne magnolie i platany, liczące sobie wiele lat.

Bilety autokarowe do Szeged

Tanie bilety autokarowe do Szeged kupisz na stronie www.euroautokar.pl. Poznaj Węgry z zupełnie innej strony, odwiedzając „miasto Słońca”!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta