Florencja

Sprawdź jak dojechać do Florencji autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Dworzec autobusowy Florencja Fermata Autobus Piazza Monte Lungo Firenze znajduje się blisko centrum miasta, a także nieopodal dworca kolejowego. To właśnie tutaj najczęściej zatrzymują się autokary do Florencji z Polski. Jeśli musisz dostać się na lotnisko, port lotniczy Florencja-Peretola znajduje się tylko 5 kilometrów dalej – aby do niego dojechać, zamów taksówkę lub wsiądź w publiczny autobus. Jeżeli nie masz ze sobą wielu bagaży, dystans ten równie sprawnie pokonasz pieszo, przy okazji zwiedzając centrum miasta.

Bilety autokarowe do Florencji

Co warto zobaczyć we Florencji?

Mając jedynie kilka dni na zwiedzenie Florencji trudno się zdecydować, które z atrakcji zobaczyć. To miejsce, które świetnie nadaje się na dwutygodniowy urlop. Podpowiadamy, które z florenckich atrakcji szczególnie zasługują na uwagę.

 • Katedra Santa Maria del Fiore
  To jedna z najpiękniejszych budowli Florencji. Jej historia sięga 400 roku naszej ery. Jego bogato zdobiona zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Tuż za katedrą znajduje się muzeum, w którym można podziwiać Pietę Michała Anioła.

 • Most Vecchio
  Legendy mówią, że jest to pierwszy most, który powstał we Florencji. Został wybudowany w XIII wieku na rzece Arno. Znajduje się na nim wiele małych sklepików, w których turyści mogą zaopatrzyć się w pamiątki.

 • Pałac Medyceuszy
  Piękny pałac Medyceuszy powstał na podstawie projektu, którego autorem był sam Michał Anioł. Wybudowano go w połowie XV wieku. Warto zobaczyć go na własne oczy!

 • Malownicze uliczki Florencji
  Sam spacer ulicami starej Florencji to czysta przyjemność. Podróżując autokarem do Florencji nie zapomnij znaleźć chwili na zwiedzanie jej pieszo. Stare kamienice, restauracje, kawiarenki tworzą niesamowity, toskański klimat.

Jedź autokarem do Florencji!

Chcesz dotrzeć do Florencji nie wydając zbyt wiele na podróż? Doskonałym rozwiązaniem okaże się autokar. Tanie bilety autokarowe do Florencji kupisz na stronie EuroAutokar.pl. Przejazd autokarem to sposób na wygodną, tanią podróż. Najwyższa pora zaplanować wycieczkę życia!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta