Neapol

Sprawdź jak dojechać do Neapolu autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Połączenia autokarowe do Neapolu – kolebki pizzy

Ci, którym zależy na zwiedzeniu „najbardziej włoskich” miast, koniecznie powinni udać się na wycieczkę do Neapolu. Co kojarzy się z tym wyjątkowym miejscem? Wulkan Wezuwiusz, Pompeje oraz oczywiście – pizza. Dowiedz się, jak dojechać autokarem do Neapolu i jak zaplanować pobyt w jednej z najciekawszej części Włoch!

Choć całe Włochy bez wątpienia można określić jako rejon o wysokich walorach turystycznych, istnieją takie miejsca, które zna praktycznie cały świat. Należy do nich Neapol – znany głównie z tego, że to właśnie w nim wynaleziono najsłynniejszą włoską potrawę, czyli pizzę. Dobre jedzenie to jednak nie jedyny powód, by go odwiedzić.

Busy do Neapolu – przejazd i trasa

Ceny biletów lotniczych przyprawiają o ból głowy? Jedź autokarem do Neapolu – to tańsze, a niejednokrotnie również ciekawsze rozwiązanie. Busem do Neapolu z Polski dojedziesz do samego centrum miasta, a dokładnie do placu Giuseppe Garibaldi. W tym samy miejscu znajduje się również stacja kolejowa, skąd dostaniesz się do innych części kraju. W Neapolu znajduje się także port lotniczy – od dworca autobusowego dzielą go zaledwie 3 km.

Przejazdy autokarowe do Neapolu: atrakcje

Jak spędzić urlop w Neapolu? Miasto oferuje mnóstwo zabytków, klubów i pięknych punktów widokowych. Przedstawiamy 3 miejsca, które musi zobaczyć każdy turysta.

  • Pałac Królewski w Neapolu

Słynący z przepychu pałac znajduje się w dzielnicy portowej. W środku znajdziesz mnóstwo eksponatów związanych z historią kraju.

  • Wulkan Wezuwiusz

Kto choć raz o nim nie słyszał? Wezuwiusz może być nie tylko podziwiany „z dołu” – odważni mogą wspiąć się również na jego szczyt!

  • Pompeje

Wizyta w Neapolu nie może obyć się bez odwiedzenia antycznych Pompei. Ruiny miasta, które zostało zniszczone podczas wybuchu Wezuwiusza, robią spore wrażenie. Mimo wieku, budynki zostały bardzo dobrze zachowane.

Bilety autokarowe do Neapolu – gdzie kupić?

Szukasz taniego połączenia do Neapolu? Na stronie www.euroautokar.pl czekają na ciebie bilety w najlepszych cenach. Zaplanuj wycieczkę i ruszaj w drogę!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta