Rzym

Sprawdź jak dojechać do Rzymu autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Autobusy z Polski do Rzymu dowiozą Cię do dworca autobusowego Rzym Rome Tiburtina. Dworzec znajduje się zaledwie kilkaset metrów od stacji kolejowej, z której dojedziesz do innych części miasta, ale i innych włoskich miejscowości. Musisz dostać się na lotnisko? Najszybciej dojedziesz do niego transportem publicznym lub taksówką. Port lotniczy Ciampino mieści się 25 km dalej.

Bilety na autokary do Rzymu

Autokar do Rzymu – co warto zwiedzić?

Tego miasta nie trzeba przedstawiać nikomu. Rzym to miasto-legenda, w którym roi się od antycznych zabytków. Choć raz w życiu powinien zwiedzić go każdy. Wizyta w Rzymie nie może obyć się bez odwiedzenia następujących miejsc:

 • Koloseum
  Znane wszystkim z filmów i książek Koloseum to bez wątpienia najbardziej okazały zabytek Rzymu. Powstało w 70-80 roku naszej ery i dziś jest jednym z najważniejszych symboli Włoch. Wstęp na teren Koloseum to koszt 12 euro.

 • Forum Romanum
  Podróżując autokarem do Rzymu koniecznie zobacz Forum Romanum – najstarszy rzymski plac otoczony mitycznymi wzgórzami. Niegdyś było to główne miejsce życia politycznego i społecznego miasta.

 • Bazylika św. Piotra
  Wiele osób podróżuje do Rzymu po to, by zobaczyć właśnie ją. To drugi co do wielkości kościół na całym świecie. Turyści mogą dostać się na jej szczyt, z którego można podziwiać panoramę miasta.

 • Panteon
  To największa ze świątyń dawnego Cesarstwa Rzymskiego. Turystów, którzy zdecydowali się na przejazd do Włoch zachwyca swoją wielkością i pięknem. Dawna świątynia starożytnych bogów została zaadaptowana na chrześcijańską. Znajduje się tu grób Rafaela Santi, słynnego włoskiego malarza.

Tanie bilety autokarowe do Rzymu

Jeśli Twoim marzeniem jest zobaczyć Rzym na własne oczy, postaw na tanie i wygodne podróżowanie autokarem. Pieniądze, które zaoszczędzisz na podróży przydadzą Ci się podczas zwiedzania ogromu rzymskich atrakcji. Bilety autokarowe do Rzymu w najlepszych cenach znajdziesz na stronie EuroAutokar.pl. Zaplanuj niezapomnianą wycieczkę już dzisiaj.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta