703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Wenecja

Sprawdź jak dojechać do Wenecji autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Wenecja – kto choć raz w życiu nie chciał zobaczyć słynnego miasta na wodzie? Dzięki przewozom autokarowym do Wenecji, dostaniesz się do niej wygodnie, a przede wszystkim tanio. Autokary do Wenecji dowiozą Cię do dworca autobusowego Wenecja, który znajduje się przy ul. Via Trento. Tuż za nim mieści się stacja kolejowa, z której dostaniesz się do okolicznych miejscowości. Port lotniczy Wenecja-Marco Polo znajduje się zaledwie 10 km stąd. Dostaniesz się do niego autobusem lub taksówką.

Tanie przejazdy do Wenecji

Autokarem do Wenecji – co trzeba koniecznie zobaczyć?

Wenecja to miasto, które każdy powinien zobaczyć choć raz w życiu. Bez wątpienia jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Co warto zobaczyć podczas wycieczki do miasta na wodzie?

  • Plac św. Marka
    Wszystkie najważniejsze atrakcje miasta znajdują się właśnie tutaj. Na placu św. Marka znajduje się słynna bazylika, dzwonnica Campanile i pałac Dożów, w którym niegdyś urzędowali władcy Wenecji. Podobno to właśnie na placu św. Marka tworzył wybitny pisarz włoski, Dante Aligheri.

  • Most westchnień
    To najsłynniejszy z wielu weneckich mostów. Choć prezentuje się uroczo, jego historia jest dość przygnębiająca – kiedyś przemierzali go więźniowie skazani na śmierć lub dożywocie. Emocjom bez wątpienia towarzyszyły westchnienia – stąd też nazwa mostu.

  • Podróże gondolą po Wenecji
    Wizyta w Wenecji nie może obyć się bez romantycznego rejsu po tutejszych kanałach. To najbardziej oblegana atrakcja miasta. Ceny nie należą jednak do najniższych – 50 minut rejsu to koszt 80 euro.

Przejazdy do Wenecji – tanio i wygodnie

Nie da się ukryć, że zwiedzanie Wenecji wiąże się z dużymi wydatkami. Rokrocznie miasto przeżywa nawał turystów, co ma wpływ na wysokie ceny biletów do muzeów. Aby zaoszczędzić na podróży, zamiast wybierać samolot lub prywatny transport, postaw na przejazd autokarem do Wenecji. Tanie bilety autokarowe do Wenecji znajdziesz na stronie EuroAutokar.pl. Wybierz kurs w dowolnym dniu i zaplanuj swoją podróż do jednego z najpiękniejszych miast świata.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta