Info icon
W związku z aktualną sytuacją na Ukrainie przewoźnicy mogą mieć problemy z dotarciem na przystanki i odbiorem pasażerów. Informacja na temat przejazdów na Ukrainę. Jednak na obecną chwilę posiadamy informacje, że większość przewoźników kursuje według rozkładów jazdy. Przewoźnicy realizują kursy na zachód Ukrainy, aż do Żytomierza czy Winnicy. Wznowiono kursy, ale z możliwymi opóźnieniami, do Kijowa, Połtawy czy Zaporoża. Kursy do m.in. Charkowa, Melitopola czy Doniecka są wciąż odwoływane.

W razie nagłych zmian przewoźnicy najczęściej kontaktują się z pasażerami telefonicznie lub wiadomością SMS. W przypadku odwołania przejazdu bilety zakupione przez serwis EuroAutokar mogą Państwo zwrócić za pośrednictwem naszego Działu Obsługi Klienta pod numerem tel. 12 345 16 63 lub wysyłając wiadomość na adres e-mail: kontakt@euroautokar.pl Rozmawiamy i odpisujemy w języku polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

Ze względu na uwarunkowania przewoźników przy niektórych zwrotach naliczane jest odstępne zgodnie z regulaminem przewoźnika.
Więcej
Mniej

10 porad jak przygotować się do podróży autokarem

Firmy, które oferują przewozy autokarowe, za cel stawiają sobie przede wszystkim wygodę swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mogą dodatkowo zadbać o własny komfort. Bez względu na to, czy dojazd do miejsca docelowego zajmie kilka czy kilkanaście godzin, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jak przygotować się do podróży autokarem? W naszym dzisiejszym wpisie prezentujemy 10 porad, które znacznie Ci to ułatwią.

Co warto mieć w podróży autokarem

Bilety autokarowe – gdzie kupić?

Aby kupić bilet na podróż, nie musisz wychodzić z domu – dużo wygodniejszym rozwiązaniem będą bilety autokarowe online. Komputer i dostęp do Internetu wystarczą, byś w wygodny sposób sprawdził dostępne przewozy krajowe i przewozy zagraniczne, a następnie nabył bilet do miejsca, które wybrałeś. Pamiętaj przy tym, aby korzystać wyłącznie z zaufanych serwisów jak EuroAutokar.pl. Po zakupie biletów skorzystaj z naszych 10 porad:

1. Sporządź listę niezbędnych rzeczy do zabrania

Nie chodzi tu o rzeczy, które powinieneś zabrać ze sobą do autokaru, ale które w razie potrzeby nabyć możesz podczas podróży. Chodzi o takie, które koniecznie zabrać musisz z domu (i po które raczej nie chciałbyś się wracać…). Będą to chociażby: dowód osobisty, paszport (jeśli udajesz się do kraju spoza strefy Schengen), przyjmowane lekarstwa, ważne dokumenty (szczególnie gdy Twoja podróż ma charakter służbowy), telefon komórkowy.

2. Wybierz odpowiedni strój na podróż

Lekko uciskające w pasie spodnie czy niewielki dyskomfort, który czujesz po założeniu obuwia mogą okazać się prawdziwym utrapieniem nawet jeśli wybrałeś bilety autokarowe Polska, a co dopiero mówić o wielogodzinnych podróżach do innych krajów Europy… Postaw na wygodę i wybierz maksymalnie swobodny strój.

3. Przemyśl, co warto mieć przy sobie

W Twoim bagażu podręcznym powinny znaleźć się m.in. chusteczki higieniczne i odświeżające, tabletki na ból głowy i na problemy żołądkowe, woda do picia, kanapki lub innego rodzaju przekąski, a także leki na chorobę lokomocyjną (jeśli na nią cierpisz).

4. Spakuj bagaż główny

Zastanów się, czego będziesz potrzebował po dotarciu do celu. Pakując bagaż główny pamiętaj nie tylko o odpowiedniej ilości ubrań na zmianę, ale również o rzeczach takich jak laptop, ładowarki do swoich urządzeń, podarunki dla gospodarzy, ręczniki. Tak, wiemy – część z wymienionych nie będzie Ci potrzebna – to tylko podpowiedzi. Zwróć również uwagę, by Twój bagaż główny był bezpieczny – w miarę możliwości unikaj przewożenia w nim płynów i zadbaj o to, by przedmioty podatne na zniszczenie zostały odpowiednio zabezpieczone.

5. Uważaj, co jesz

Ciastka z kremem, lody, potrawy mięsne i wszelka żywność, co do której nie masz pewności, że jest świeża to składniki, które na dzień przed wyjazdem i w dniu wyjazdu powinieneś ze swojego jadłospisu wykluczyć. Warto to zrobić, by uniknąć późniejszych, zwykle mało przyjemnych niespodzianek…

6. Uważaj, co pijesz

Na dzień przed wyjazdem, z wiadomych względów, odradzamy picie alkoholu pod każdą postacią. W dniu wyjazdu i podczas podróży zalecamy z kolei ostrożność w kwestii spożywania napojów moczopędnych, takich jak kawa, herbata czy właśnie wspomniany alkohol.

7. Poduszka pod kark

Przydatna w szczególności dla osób, które narzekają na bóle w górnej części kręgosłupa, ale nie tylko. Poduszka pod kark ułatwia przyjęcie prawidłowej pozycji, a także zwiększa komfort snu podczas podróży.

8. Okulary przeciwsłoneczne

Połączenia autobusowe to prawdziwa gratka dla tych wszystkich, którzy lubią pooglądać ciekawe widoki. Okulary przeciwsłoneczne mogą okazać się niezbędne, zwłaszcza gdy udajemy się na przykład do Włoch czy Hiszpanii, ale na przewozy krajowe również warto się w nie wyposażyć.

9. Dobra książka

Kupiłeś bilety autokarowe Europa? To często podróże trwające wiele godzin, dlatego warto oszukać czas i podczas jazdy zająć się czymś przyjemnym. Dlatego koniecznie zaopatrz się w dobrą książkę – wciągająca lektura pomoże Ci uniknąć znudzenia.

10. Ulubiona muzyka

Odtwarzacz MP3 to kolejny sposób na to, by uprzyjemnić sobie podróż. Autobusy międzynarodowe mają nierzadko trasy na tyle długie, że po jakimś czasie znudzą Ci się zarówno piękne widoki, jaki i czytanie. Za to swojej ulubionej muzyki słuchać możesz w każdym momencie, również po zapadnięciu zmroku…

Życzymy udanej podróży!

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta