Info icon
W związku z aktualną sytuacją na Ukrainie przewoźnicy mogą mieć problemy z dotarciem na przystanki i odbiorem pasażerów. Informacja na temat przejazdów na Ukrainę. Jednak na obecną chwilę posiadamy informacje, że większość przewoźników kursuje według rozkładów jazdy. Przewoźnicy realizują kursy na zachód Ukrainy, aż do Żytomierza czy Winnicy. Wznowiono kursy, ale z możliwymi opóźnieniami, do Kijowa, Połtawy czy Zaporoża. Kursy do m.in. Charkowa, Melitopola czy Doniecka są wciąż odwoływane.

W razie nagłych zmian przewoźnicy najczęściej kontaktują się z pasażerami telefonicznie lub wiadomością SMS. W przypadku odwołania przejazdu bilety zakupione przez serwis EuroAutokar mogą Państwo zwrócić za pośrednictwem naszego Działu Obsługi Klienta pod numerem tel. 12 345 16 63 lub wysyłając wiadomość na adres e-mail: kontakt@euroautokar.pl Rozmawiamy i odpisujemy w języku polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

Ze względu na uwarunkowania przewoźników przy niektórych zwrotach naliczane jest odstępne zgodnie z regulaminem przewoźnika.
Więcej
Mniej

Autokarem na wakacje – popularne kierunki

Busy międzynarodowe mogą stanowić bardzo komfortowy środek transportu. Nie chodzi przy tym wyłącznie o kierunki bliskie, jak Ukraina, Czechy czy Słowacja, ale i o te bardziej odległe, jak Austria, Francja, a nawet Włochy czy Bułgaria. Wybierasz się autokarem na wakacje? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jakie popularne kierunki warto wziąć pod uwagę, planując swoją podróż.

Autokarem na wakacje

Połączenia autobusowe do Czech, Słowacji i na Ukrainę

Czechy to oczywiście zabytkowa Praga ze wspaniałą starówką, Zamkiem Praskim czy Dzielnicą Żydowską. To również uzdrowisko Karlowe Wary i przepiękne Brno oraz Ostrawa, a także położone na skalnym urwisku miasto Loket. Do każdego z tych miejsc połączenia oferują firmy autokarowe.

Kupując bilet na autokar online szybko i wygodnie dotrzesz również na Słowację. W państwie tym znajduje się wiele zabytkowych zamków (m.in. Zamek Streczno, Zamek Spiski i Zamek Morawski), wspaniałe rezerwaty przyrody oraz całe mnóstwo urokliwych wiosek. Słowacja to również doskonały kierunek dla osób, które zainteresowane są zwiedzaniem jaskiń.

Czy busy międzynarodowe kursują również na Ukrainę? Jak najbardziej, choć nie zawsze są to trasy krótkie, bo na przykład leżąca nad Morzem Czarnym Odessa oddalona jest od granicy z Polską o prawie 700 km. Zdecydowanie bliżej jest za to do Lwowa (około 120 km od granicy) i z pewnością właśnie to miasto możemy polecić, jeśli preferujesz krótkie, chociażby tylko weekendowe wycieczki.

Autobusy międzynarodowe do Austrii, Słowenii i na Węgry

Czy przewozy autokarowe to dobra alternatywa dla pociągów albo połączeń lotniczych? Tak, pod warunkiem, że przejazd będzie dla turysty maksymalnie komfortowy. W EuroAutokar bez problemu kupisz bilet na autokar online również do tych krajów, które nie sąsiadują z Polską. Możesz wybrać się chociażby nad Balaton na Węgrzech lub odwiedzić Wiedeń – stolicę, a jednocześnie największe miasto Austrii. Planując swoją podróż, nie zapomnij też o Słowenii. Lublana (stolica), Jezioro Bled, Wąwóz Vintgar czy nadmorski Piran to tylko wybrane atrakcje, jakie ma do zaoferowania ten niewielki, ale pełen uroku kraj.

Przewozy zagraniczne na Chorwację, do Rumunii, Bułgarii, Francji i Włoch

Bilety autokarowe Europa to również możliwość dostania się do miejsc jeszcze bardziej od Polski odległych. Autobusy międzynarodowe bez problemu docierają na Chorwację i do Bułgarii, a więc do krajów, które cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim w sezonie letnim (choć wiele osób zachwala również trasy narciarskie w Bułgarii w sezonie zimowym). Warto pomyśleć również o Rumunii – nie tylko o Bukareszcie, ale również o mniejszych, bardzo urokliwych miastach, jak chociażby Kluż (stolica Transylwanii) czy Sybin (jedno z najciekawszych miast Siedmiogrodu). Rumuńska część Karpat jest ponadto bardzo doceniana przez amatorów górskich wędrówek.

Paryż to tylko jedno z wielu miast Francji, do których kursują autokary z Polski. Bo choć Wieża Eiffla, Luwr, Montmartre czy Pola Elizejskie z pewnością warte są zobaczenia, kraj ten ma do zaoferowania o wiele więcej. Francja to także Marsylia, Tuluza i Lyon. To Kanion Verdon, Lazurowe Wybrzeże z Saint-Tropez i ogromny Park Disneyland. Oraz oczywiście wspaniała kuchnia i nieocenione francuskie wina.

Bilet na autokar online kupić możesz również do Włoch. Stolicy tego kraju nie trzeba reklamować – Rzym oferuje całą moc atrakcji dla osób w różnym wieku, a o zabytkach takich jak Koloseum, Kapitol czy Bazylika Santa Maria Maggiore słyszał chyba każdy. To miejsce, do którego po prostu chce się wracać. Podobnie zresztą jak do romantycznej Wenecji i pełnej wyjątkowego klimatu (dosłownie i w przenośni) Toskanii.

Nie czekaj – już dziś zarezerwuj bilety autobusowe i wyrusz w magiczną podróż po Europie!

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta